Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (232)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

S prvním dílem tato Legenda nemá mnoho společného. Což je jednoznačně dobře, protože myslím že původní Drunken Master nám představil umění opilého boje dost dopodrobna. Tady se Jackie Chan více zaměřil na děj, který se odvíjí po cestičce kterou mají Číňani moc rádi a tou je vlastenectví. I přes tuto národní agitku, která může na někoho působit rušivěji se druhý díl vyznačuje jak jinak než notnou porcí Jackieho humoru spojenou s kvalitními souboji. Takže vše důležité zůstavá na svých místech. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jednička neměla žádné ambice, pyšnila se deseti minutami děje (ehm, to je poněkud silné slovo proto nic co tam bylo) a osmdesáti minutami choreograficky dokonalých a nápaditostí přeplněných bitek. Dvojka má ambice. Také má osmdesát minut děje. Lépe řečeno rádoby děje doplněného tu a tam dvaceti minutami v rámci chanovek nenápadité akce. Jednička je nesmrtelná klasika, dvojka tuctová oddechovka. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Chatrný příběh je podřízen realizaci co největšího počtu soubojů s použitím všeho možného i nemožného náčiní. Jako ve většině Chanových filmů je zde přemíra obdivuhodných sportovních gymnastických výkonů, málo krve a spousty odlehčujícího humoru. Tento typ akčních filmů mám ráda a odpouštím jim jejich naivitu a hereckou nedokonalost. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Zjistil jsem, že co se týče Jackiho Chana, mám mezery. Nedávno jsem třeba narazil na filmy Projekt A 1 a 2, které jsem nikdy neviděl a teď mám v ruce Legendu o opilém mistrovi, která mi také nic neříká. Tak hurá do toho. Jackiho souboj kolem deváté minuty, pod vlakovou soupravou mě pěkně navnadil. Má prostě ty souboje vypilované a parádně sehrané. V 11 minutě poprvé uvidíme umění, které dalo název tomuto snímku - opilecký box. Ve 39 minutě zase uvidíme, kam až může dojít toto umění a to doslova. Jackie Chan se prostě+ opije. CITÁT - Opice pijící mistrovo víno..... Ve filmu zazní i varování, že ten, kdo trénuje opilecký box často končí jako alkoholik. Finální souboj v továrně je naprostá bomba.... ....Opilecká vývrtka, Míchání vína nebo Vodopád jsou úžasné chvaty. Perfektní akční snímek s politickým podtextem. Jo a Jackiho Filmová máma Ti Lung ( Link Wong ) je taky pěkný kvítko. Závěrečné titulky, jako vždy, ukážou, jak si Jackie Chan při natáčení hraje s ohněm. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Akrobacie. Alkohol. Aleluja. Jediné mé dostaveníčko s Jackiem Chanem. Můj drahý otec, jeho velký fanoušek, mě přinutil dívat se pod průhlednou záminkou potřeby sebeobrany. Bylo mi deset, kung-fu mezi má oblíbená bojová umění nepatřilo a přestože se mi mávání končetinami v lihovém oparu velmi líbilo, nehodlala jsem to přiznat a neodpustila jsem si puritánské komentáře na škodlivost alkoholu, nevěrohodnost choreografie a nacamranou zápletku. Desetiletý expert na všechno procházející stadiem Brouka Pytlíka versus otcovský idol s šikmýma očima a rovným charakterem. Étos vs etanol. Nemohlo to dopadnout jinak než...legendárně.:) ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)

Reklama

Reklama