Jimmy Tong (Jackie Chan) je jen obyčejný řidič taxíku, ale když se oblékne drahý smoking svého zaměstnavatele, hned se z něj stane neodolatelný muž. Tento exkluzivní oblek je ale jako dělaný pro situace plné problémů. Nového "tajného agenta" i jeho oslnující partnerku (Jennifer Love Hewitt) nečekaně vtáhne do nebezpečného světa mezinárodní špionáže. (oficiální text distributora)

Fiftis

Tak toto je jeden z najhlúpejších Chánových filmov od r. 2000. Absolútne nechápem, prečo vzal takú stupiditu. Nie že by tu neboli vtipné momenty, ale boje stoja za prd - šňúry sa používajú aj tam, kde nie sú potrebné, a kaskadérske veci sú tak okaté, až to bolí. Na rozdiel od iných, aj amerických, tento film rozhodne nestojí na súbojoch, kde je poznať Chánove prispenie, jeho štýl, choreografie atď. Aj ja som to pochopil ako akúsi paródiu. Toto predsa nemôže brať nikto vážne. Ale tak aj tak - film nebol nijako zábavný a celkovo mi to prišlo ako hrozná hovadina, ktorá sa môže páčiť snáď len skalným fanúšikom Jackieho Chana. Pre mňa nuda, hlúposť, na ktorú si človek za týždeň ani nespomenie. ()

PALINO

Jackie Chan mi je síce sympatický, no to nič nemení na mojom názore, že jeho americké produkcie až na niekoľko výnimiek za veľa nestoja. A TUXEDO určite nepatrí medzi tie výnimky. Priemerné spracovanie, priemerný námet a ešte priemernejší scenár by sa ešte dali ako-tak ignorovať, keby TUXEDO plnilo aspoň jednu zo základných funkcií filmu: zabávať diváka. No to sa mu počas 98 minút moc nedarí. ()

MickeyStuma

Tady tvůrci krapet přestřelili. Parodie špionážního motivu je zřejmá, ale značně se tu přehrává, přehnaně skotačí a vůbec dějí divné věci. Největší zklamání přichází od Jackieho Chana, který tu viditelně při svých výskocích během zápasů používá lana. Pravda, má už svůj věk, ale než tohle, tak to vůbec. Sem tam něco pobaví, ale kde je ztřeštěností mnoho, tam jich je příliš. Po kratší době už unavují a stávají se nezábavným artiklem představ tvůrců. Inu, ne pokaždé se zdaří. ()

pepa3rd

Mám rád Jackiho Chana a jeho akční filmy. Ostatně, bez něho by tento film nebyl tím čím je a tak i hodnocení a názor na něj stojí a padá s tím, jak moc "můžete" Jackiho. Příběh na pozadí je kravina, ale líbí se mi motiv i myšlenka s oblekem a Jimmiho trampoty v něm při pátrání. Je to film, který jsem si pustil už několikrát a do odpadu určitě nepatří. Po posledním zhlédnutí bych už tak štědrý asi nebyl, ale z nostalgie to tak nechám :). ()

Z0oMb3E

Jackie Chan alá James Bond, avšak nie tak dôvtipný. Jackieho slapší výkon ale i tak celkom vtipné kreácie a výrazy pri nich, ktoré dokáže dať iba on. Na niektorých scénach som sa pousmial. A ehmm kontaminácia vody korculiarkami (filmový preklad potapka) originálne, no mňa ako milovníka hmyzu to trochu vytočilo a štvrťhviezdu som za to zobral. ()

• Natáčení začalo 10. září 2001 a skončilo v průběhu ledna roku 2002. Film se natáčel v kanadské provincii Ontario, konkrétně v jeho hlavním městě Torontu a také v Oshawě. (Stocki)
  • Jackie Chan není dobrý tanečník, naopak Jennifer Love Hewitt tančit umí, a tak ho v některých scénách vedla a podporovala ho. Jackie i tak musel po večerech hodně trénovat. (Stocki)
  • Pracovní název: T.U.X. (Stocki)