Rozhodnutí nebo život

• Velká Británie Choose or Die

Dva kamarádi mají políčeno na výhru, o kterou se nikdo nepřihlásil, a tak oživí tajemnou videohru z 80. let. Ocitnou se ale v neskutečném světě plném nečekaných hrůz. (Netflix)

Marceloo

Curs>r je zapadnutá videohra, ku ktorej sa úplnou náhodou dostane Kayla. Keď zistí, že hra dokáže ovplyvňovať realitu a začne ničiť jej život a život jej blízkych, je na záchranu neskoro. Musí si vybrať medzi smrťou alebo pokračovaním v nebezpečnej hre. - Malý horor na zabitie času, ktorý sa nesie na vlne mainstreamových kravín typu Truth or Dare alebo Ouija. Vela vecí ma tu nezaujalo, ale za zmienku stojí svieže spojenie videohry a reality v kombinácii s príjemnou hudbou. Postavy sú nezaujímavé, gore tu nie je a celkovo sa tu nenájde nič, na čo by si človek o pár dní spomenul, takže trochu nechápem ten záverečný nábeh na sequel. Radšej odporúčam povenovať sedemdesiat minút kanadskej chuťovke Game of Death, ktorá sa nesie v podobnom štýle, ale je krvavejšia a hlavne zábavnejšia. ()

M.i.k.e

nápad s prokletou hrou není vůbec špatný, ale bohužel je zle nedotažený a celé to provedení kulhá na obě nohy. Ani moc nevadí, že tu prakticky nic nedává smysl a vlastně ani to, že se nedozvíme nic o tom jak a proč hra vznikla ani proč si zvláštně ohýbá vlastní pravidla, ale dohromady to prostě nefunguje a není to ani zdaleka taková zábava jaká by mohla být. Občasný retro vizuál a hudba je fajn, hlavní hrdinka celkem sympatická a ani Asa Butterfield ve své obvyklé poloze (pochybuji že má jinou) mi tu nevadil, ale potenciál minimálně na solidní gulity pleasure tu byl mnohem větší...45% ()

borec999

Trailer dokonale navnadil a osobne som čakal, že Choose or Die môže byť jeden z hororov tohto roka. Nakoniec je to však presný opak a jedno z najväčších hororových sklamaní. Dejovo sa vykrádajú asi 2-3 horory naraz, postavy sú nezaujímavé (a nezachránia ich ani fajn herci ako Asa Butterfield, či Eddie Marsan), 80kový feeling vôbec nefunguje, dej (a rozhodnutia postáv) sú lobotómia a nedávajú zmysel. No a najväčší prúser samozrejme je, že to vôbec neni strašidelné, napínavé a nefunguje ani gore(s výnimkou úvodnej scény s jedením skla). Navyše sa to berie celý čas smrteľne vážne, čiže sa to nedá vnímať ani ako úsmevné béčko. Jedným slovom: brak. 10% ()

Dominik 261

Čakal som zaujímavý horor z herného prostredia ale výsledok bola fakt debilina. Nápad fajn ale realizácia hrozná. Herecké obsadenie slabé a nezachránil to ani Asa. Najlepšia scéna bola tá v reštaurácii. Inak nuda a hrozná uspávanka. Mal som čo robiť, aby som nezaspal a dopozeral to. Slabá 1* je maximum, čo si to zaslúži. ()

lykan9

Začátek tohoto hororu byl doslova výborný a nápad samotný mě nadchl. Dýchl na mě takový potenciál, že jsem se domníval, že už se nemá co zkazit. Bohužel tempu se po první půlhodině začalo tak neskutečně ztrácet, že kdyby Rozhodnutí nebo život trvalo o něco déle, tak bych musel dát o jednu nebo dokonce dvě hvězdy méně. Dálka filmu byla tudíž rozhodující. Než jsem si uvědomil, že se ve výsledku jedná o trapnost, tak byl konec a já jsem měl díky tomu pocit, že tento horor nebyl ztrátou času. Tento film pořád ve mě vzbuzuje pocit zajímavosti a proto i volím hodnocení lehkého nadprůměru. Jedna věc mě však opravdu mrzí a tou je, že jsem se nedočkal Roberta Englunda fyzicky a že mu nebyl poskytnut nějaký větší prostor. Byl to totiž pro mě hlavní tahák, proč si film pustit. ()