Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Shredder

Frankensteinovo monstrum. Film pozliepany z rozlicnych inych filmov a klise. Nielenze vsak vsetko buduje z horsich materialov, ale cele to ledva drzi pokope. Nezaujimavy zaporak a ostatne postavy, ziadna chemia medzi hercami. Posobi to draho, ale ako niekto poznamel v komentoch, akoby to vytvorilo sucasne AI a nevedelo tomu celemu spektaklu pridat osobnost. ()

DADOVAN odpad!

Sofia Boutella ide z jednej škaredej planéty na ďaľšiu aby mohla prehovoriť nudné postavy k tomu aby sa k nej pridali v boji proti imperialistickej armáde ktorú sme v scifi filmoch videli už tisíc krát. ()

Kebabkony

Hodně průměrné scifi s ne moc dobrým vizuálem. Mělo to potenciál a i nápad, ale špatného režiséra. Aspoň tu je víc cestovaní na planety než ve Starfieldu, takže aspoň něco. Docela se bojím toho, co přinese druhý díl. 4/10 ()

O.D.

Ten co dává plný počet, nepoznal, že je to blbost. Ten co dává odpad nebo jednu, nepochopil, že je to možná blbost trošku schválně. Nebo ne? 🙂 Já fakt nevím, takže zůstanu někde uprostřed.... ()

RoninNiro

Snáď by šlo prepáčiť tie odfláknuté mimozemské kone s pňami miesto hláv, použitie uniforiem wermachtu pre záporákov, či absurdného kliešťa, ktorý komunikuje skrz hostiteľa. V sumáre je to však kombinácia "Ako išlo vajce na vandrovku" s "300 bitka pri Termopilách". Dobré sci-fi sa pozná podľa vesmírnych lodí. Tie v Rebel Moon vypadajú ako balenie plienok pre dospelých. A tým je povedané všetko. ()

DoubleJack

Trash moon je jako bulharské auto - oboje je složené z hromady cizích částí a stejně to nefunguje. Začátek na random měsíci má diváka seznámit s hlavní představitelkou, která má background vykradený z Infinity War.  Laciná napodobenina hlavního záporáka z Hanebných parchantů zde používá k vraždění hůl jako z Walking Dead a když se vše dá do pohybu, rychle si uvědomíte že koukáte na příběhový oblouk ze Sedmi Statečných. Nemám filmu za zlé, že myšlenky vykradl, ale že to dělá tak neschopně, že i běžné vyprávění mojí tří leté neteře dává větší smysl. Nic z toho nefunguje, akce je tak zábavná jako návod na televizi a postavy jsou tak šablonovité a kýčovité, že bych se radši udusil párátkem. Bonusový postřeh: kdo všechno si všiml, že od půlky filmu se o mateřském světě začalo mluvit jako o Imperiu. Chápu, že to měl být původně scénář pro Star Wars, ale očekával bych, že bude alespoň konzistentní. ()

kiros179

Ano, v naprosté většině je to pitomá Kurosawova vykrádačka, která mě připadala spíše jako dlouhé into nějaké nové hry. Na druhou stranu poslední půlhodina ve mě přeci jen zanechala pocit, že to není úplně ztracené a že z toho (možná malým zázrakem) půjde vybudovat něco aspoň trochu solidního. Úplné začátky nejsou nikdy jednoduché a jsou Vánoce a já mám pozitivní naladění.  50% ()

mikhail

To je kvalita hodná max TV filmu, nie veľkorozpočtového trháku. Strašne nudné a zbytočne natiahnuté.  Radšej si po x-tý krát znovu pozriem prvých 6 dielov SW ako tento paškvil inšpirovaný podobnými komiksovými sračkami od DC a Marvelu z posledných rokov. ()

Mykhaluu

Čekat méně je někdy lepší. Jako v tomto případě. Film na úrovni Star Treku. Některé momenty jsou vtahující, ale jinak si tak nějak film plyne. Kdyby to bylo celé formou jako vyprávění hlavní hrdinky o její minulosti, tak by to byla dynamická pecka. ()

Midar

Rebel Moon je prezentován jako velkolepá sci-fi podívaná a neuvěřitelně nabušený úvod nového perfektně vybudovaného vesmíru. Ve skutečnosti je to ale jen nabubřelý, přeplácaný a děsně nudný spatlanec rádoby cool momentů zabalený do hnusného vizuálu plného nedodělaných efektů, nepřehledné akce, nulového příběhu a mdlých postav. Vidět to v kině, tak se asi zabiju. Doma je to na štěstí "jen" na poblití. ()

Danny723

Efekty OK, nic extra ale asi to nejlepší na tomto filmu. Herecké výkony byly vyloženě béčkové, ale co by člověk chtěl s hloupým scénářem. Věci se dějí z ničeho nic, bylo to jako koukat na Kameňák. Prostě slepenec jednotlivých skečů, kterému chybělo něco, co by to drželo po hromadě. ()

unrocker

Člověk neví kolik je to vlastně filmů a motivů v jednom jediném filmu. Jsou to hvězdné války nebo starwars nebo podle různých soubojů Matrix? Toto jako muselo stát strašné peníze ale výsledek nula... 2 hvězdy za velkolepost a výpravu ()

kubas369

4/10. Přiznám se, jsem velký fanda 300 a Může z oceli ale to neznamená, že považuji Snydera za filmového génia. Stejně jako z režiséra, tak i z jeho posledního počinu mám silně rozporuplné pocity. Zajímavý svět a proti tomu vlastně vše ostatní. Hlavně nechápu ten nesmysl, že bude ještě jedna verze, která je podle něho vlastně jiný film, tak proč existuje tohle? Tak jako tak, tohle nesmyslné zneužívání zpomalovaček mi způsobuje fyzickou bolest. 6/10. Režiserská verze. Nerozumím tomu proč existuje paskvil v podobě toho vykuchaného hovna ,,původní" verze. Vždyť je to proboha Netflix, proč existují dvě verze? Nedává to smysl. Jinak musím uznat, že mne ten vesmír svojí mytologii docela zaujmout, za to scénář je hodně velká slabota, akce a vizual ujdou. ()

Kimkong

Not good not terrible. Mix Sedmi statečných, kde za dvě hodiny stihli naverbovat jen pět lidí a nejspíš asi Star Wars, ačkoli Warhammer by mě k lodím seděl více. Nevýrazná hudba. Jednoduchý příběh s drobným závěrečným zvratem. Naivními hrdiny, kteří jsou esa ve svých oborech, ale tady věří každému první slovo. Akce nic moc. Kostýmy mě připomněli prvního zaklínače. Ty mizerné kostýmy Nilfgaardu. Rozhodně to není složité tak zde někteří píší. A rozhodně to celkem odsýpá a není to nudné ani trapné. Pokud si to někdo po přečtení vesměs negativnich recenzí pustí, může být už mile překvapen. Edit: Režisérská edice film jinak nezachrání. Přidané scény jsou hlavně o brutalitě a krvi. Trochu prostoru dostávají navíc vedlejší postavy. Hlavně v úvodu jinak víceméně zbytečný voják impéria a také je tu více vidět robota,  který má asi věští roli v druhé epizodě, ale tu jsem zatím neviděl. Takže tady ty jeho scény navíc jsou prostě jen navíc. Jinak základ samotného filmu se nepodařilo změnit. Neustálá ukázka jak je impérium kruté a do toho parta naprosto najivních hrdinů co tak snadno kývnou na naprosto hloupou nabídku samozvanné hrdinky. ()

Lubos F.

Film vyzerá, ako keby Netflix dal firme Asylum 100 melónov, aby natočili mockbuster na Star Wars. Dej okopírovali, čiže zlé impérium bojuje proti rebelom. Tí sa prv musia naverbovať z odpadlíkov.  Počas toho som čakal, kedy sa na scéne objaví aj aziat a černoch. Všetko prišlo, korektnosť musí byť.  A ani svetelné meče nechýbali. Hrajú tam Michelle Rodriguez, Brad Pitt, Bradley Cooper a Matthew McConaughey z Wishu. Dej a postavy postupujú nalinkovane a presne v pravý čas, všade kam sa pohnú.  Veľa scén nedáva význam a zmysel, sú tam len pre efekt. Pre efekt sú aj otravné spomaľovačky, ktoré ma už pekne štvali. Čo sa dá pochváliť, sú digitálne efekty, tie sú na vysokej úrovni. Bodaj by nie , za tie prachy.  Dej je otvorený, čo je samozrejmé, keďže bude dvojka.  Tá bude snáď lepšia. Tu dávam len 2/5. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (více)