Hrůza pod zemí

• Česko Hrůzy pod zemí (více)

V tomto hororovém příběhu, inspirovaném povídkou H.P. Lovecrafta, jsou lidé z osamělého městečka terorizováni a vražděni zrůdnými monstry, která obývají podzemí místního hřbitova. Posledních pět vyděšených obyvatel sebere odvahu a rozhodne se s těmito parazity rázně skoncovat. Jejich zoufalý plán je však překažen bandou nebezpečných zabijáků, kteří se v honbě za tajemstvím, ukrytým v jednom z hrobů, nezastaví před ničím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Campbell

Poslední dobou jsem teda velmi nespokojen s filmama od Full moonu, myslel jsem že to bude tím že prostě jejich nový filmy za moc nestojí, ale teď jsem tak trochu v rozpacích protože tohle mě teda vůbec nebralo. Což o to příšera vypadá pěkně a sem tam i atmosféra je pěkná, ale tak neuvěřitelně mě tu štval ten příběh a ty postavy nevyjímaje, v tomhle je film hodně mimo mě, ale na druhou stranu se jedné o klasicé béčko. Ale já jsem těžce nespokojen. ()

Gorehound

Silné 3 a pol hviezdičky. Je to tak trošku premrhaný potenciál. Rumunské scenérie, kde sa natáčalo mi ničím nepripomínali Nové Anglicko, kde Lovecraft zväčša umiestňoval svoje príbehy. Možno ešte tak záber kukuričného poľa, ostatné naozaj zaváňalo Európou. Taktiež mi veľmi nesadlo to skĺbenie s gangsterkou, Lovecraft by si skôr zaskúžil viac hororovej atmosféry. Na druhej strane gore efekty, akokoľvek by ich mohlo byť viac, sú skvelé, masky príšer ešte lepšie a tie mŕtvoly na cintoríne dokonca presvedčivo slizké a odporné. Jeffrey Combs je výborný a presvedčivý, ostatní aspoň okolo seba šíria príjemné béčkové aroma. Ako ostatne celý film. Lovecraftova prebleskujúca predloha je výborná, niektoré spomalené zábery v daždi tiež. Spomínané zábery na kukuričné polia a ľudí sužovaných príšerami majú tú správnu atmosféru. Ak ešte započítam istú fullmoonovsķú atmosféru a nostalgiu nad starou VHSkou z videopožičovne...Ale škoda. Efekty, predloha aj réžia z toho mohli vytrieskať oveľa viac. ()

fcreading

Škoda nevyužitého potenciálu tohto Lovecraftovského dielka, keby sa vybrali lepší herci, mohlo by vzniknúť nezabudnuteľné kultové béčko. Ghoulovia vyzerajú celkom slušne, v snímke v niektorých momentoch pomáha Jeffrey Combs, jeho smrť mi ostala dlho uviaznutá v hlave 60 percent. Moja staršia recenzia http://www.studna.net/reviews/1035/ ()

tron

Klasické deväťdesiatkové béčko s tomu odpovedajúcim rozpočtom a hereckým obsadením. Prekvapivo slušné masky a temná atmosféra. Vtedy to bolo prakticky nepozerateľné, ale s odstupom desaťročí fajn a milé béčko. Lovecrafta som v tom každopádne necítil ani omylom, každopádne ide o adaptáciu poviedky Číhající děs (bola publikovaná napr. v zbierke Barva z kosmu od Carcosy). ()

Seabeast

Málokdy se stane, že překlad titulu krásně vystihne podstatu filmu. "Hrůza" to opravdu je, ale leda tak ke sledování. A pod tou zemí se obrací samotný Lovecraft! Jedná se zhruba o takový ten typ průjmu, který chcete mít brzo za sebou a ne a ne skončit. Ruce pryč nebo se od tohodle zamažete jedna radost! ()

• Trailer filmu obsahuje minimálne jednu scénu, ktorá sa v hotovom filme nezachovala. (Arsenal83)
  • Pôvodne mal byť tento film z Bandovej spoločnosti Full Moon Entertainment produkovaný ešte jeho predošlou spoločnosťou - Empire Pictures, a na režisérsku stoličku mal zasadnúť Stuart Gordon. (beso74)