Black Books

• Česko Černá kniha (více)

chrispe

Bernard... Bernard, Bernard, Bernard! Nabručený Ir, velké dítě...ničemnej parchant! Fran je výborně asexuální a svým způsobem zvrhlá ženská, která mě moc baví a Many? Musím to psát? Spousta vína, cigaret, ironie. Seriál u kterého prskám smíchy na obrazovku. :) ()

Ydrosten

Perfektní seriál. Bill Bailey , je nedoceněný frajer a hrát může v čemkoliv a pokaždé bude perfektní. Zasloužené 4* Na seriál z knihovního prostředí o kterém by každý čekal že bude blbej až hrůza , se povedl dokonale vyvrátit veškeré řeči o tom že seriál musí být takový a takový jinak nebude fungovat. ()

Rockerman

Téměř dokonalý komediální seriál!!! (5.4.2018) Po několika letech jsem si opět dopřál Bernarda, Fran i Mannyho a opět jsem se velmi bavil. ()

Evander

Black Books hrozně sráží obrovské množství hluchých míst. Při tak nízkém počtu dílů a krátké stopáži bych čekal daleko vyšší úroveň. No a upřímně mě vůbec nesednul ani výběr ústřední trojice. Když vezmu v potaz několik skvělých vtipů a scén vyjde mi to přibližně na průměr. ()

John8

Zbožňuji tenhle seriál. A každý kdo někdy aspoň na chvíli pracoval za pokladnou ví jak jednoduché je začít nenávidět vlastního zákazníka, a mrzutý Ir Bernard má pro takovéto netvory vždy připravenou tu správnou odpověď a stejně jako u Gilmorových Děvčat, si i zde prostě rád sednu a sleduji jak slovně smaží jednu oběť za druhou. ()

dj.kouba

Tento britský sitcom jsem opomíjel opravdu hodně dlouhou dobu, až se k němu dostal o letošních svátcích vánočních. Při hodnocení budu jen velice stručný. Bernard Black je neskutečný týpek, u mě strčil do kapsy všechny osobnosti typu Barney, či Hank Moody. Co mě však dostalo nejvíce, je jeho mimika a "ksichty" u jednotlivých situací (konec e01s01 jsem si musel dát několikrát a pokaždé jsem dostal záchvat smíchu :)). Každopádně i charaktery ostatních herců jsou skvěle vykresleny, plus mě potěšila přítomnost klasických britských stálic (Pegg, Frost, Freeman). ()

GOREGASM

1. série - ***** (95%) Nihilisticky černohumorná britská klasika. Lepší čtyřsloví mne pro tuhle knihkupeckou odyseu Dylana Morana nenapadá. Většího bastarda za prodejním pultem jste prostě neviděli, a když k němu nakopnete prvoligové nemehlo jménem Manny (Bill Bailey) dojde k bezvýchodně třaskavé reakci ve vaší bránici. Kontrast vesmírem neposkvrněného Mannyho a upřímného hulváta Bernarda pohání neúnavně každou epizodu. A když se k nim přidá vztahy frustrovaná Fran a sem tam tehdy ještě neznámá tvář britské komedie (Nick Frost, Martin Freeman), máme na světě další britskou klasiku. 2. série - ***** (100%) Druhá série se svou vysokou kvalitou od první moc neliší, ale dovolím si říct, že je vyrovnanější a bez slabých míst. Manny je ultimátní tele a Bernard pije, kouří a sekýruje všechny okolo s takovým nadšením, že bych málem zapomněl na Fran, která dostává mnohem lepší hlášky a její exkurze do jedné nejmenované kanceláře a kolega, který si nonstop hraje s koulema, nemají chybu. 3. série - ***** (90%) Úvodní epizoda se Simonem Peggem nastaví laťku proklatě vysoko a ta se daří udržet až téměř do konce. Poslední epizoda evidentně nebyla plánována jako poslední a je škoda, že tak skvělý seriál nemá plánované ukončení, ale i tak je to fajnšmekrovsky osobitá osmnáctidílná taškařice. ()

Raziel_cz

Jeden z nejlepších sitcomů s jedněmi z nejlepších komiků. Dylan Moran je bůh a Bill Bailey masér, ačkoliv hraje postavu hluboce pod svým intelektem. Jenom škoda, že třetí série zavedla absurdní vizuální humor, který se stylem úplně nesnese s původním laděním. Ale i tak mě napadá jen málo seriálů, co by mi zničilo bránici razantněji. ()

gombarix

Kouzelně bizarní trojice loserů přebývající v knihkupectví připomínajícím poctivý studentský privát. Nebýt slabší 2. série, kde mi vadila přílišná nesmyslnost "zápletek", neváhal bych s plným hodnocením. Místy bylo opravdu nebezpečné u toho jíst. :) A chválím český Fénix ProDabing; zkusil jsem pro srovnání i originál s titulky, ale rozdíl nebyl podstatný. 90 % - - - Fran (Tamsin Greig je víc než důstojná nástupkyně Eleanor Bronové) nosí asi ve třech dílech lehounké brýle. ()

montongery

Synonymum a kořeny anglického suchého humoru na filmovém plátně (samozřejmě po Monthy Python). A inspirace pro mnoho jiných podobných sitcomů (jak v Anglii, tak v Čr jako např. Comeback, IT Crowds atd.). ()

GMVajgl

Vtipně a chytře napsaný seriál, který je někdy tak výstižný, až běhá mráz po zádech, ale někdy zas jako by ztrácel dech a vatovatěl. Humor je převážně založen na nezdravých vztazích protagonistů - v hlavní roli narcismus a alkoholismus. ()

Blaogranas

Mám rád britskej humor i jejich sitcomy, ale tenhle není nijak okouzlující. Jo, určitě se na něj dá dívat a někdy se člověk i zasměje, ale už se k němu nevrátím. Pokud se na Bernarda podívá člověk žijící v realitě, tak mu asi bude na zvracení, pokud ho bude brát s nadhledem, je to přesně na 3*. ()

illy.cz

Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude nějaký ,,britcom" bavit víc než It Crowd, ale stalo se a nutno říct, že Black Books jsou ještě tak o třídu lepší a zábavnější. Dylan Moran je v současné době se Simonem Peggem jasně nejlepší britský komik a za pozornost určitě stojí taky jeho stand-up show s názvem Monster. ()

K.a.r.i.n

Skinheads! Perfect!! Bernard Black jako nejsympatičtější protivný Ir na světě a Manny jako jeho věrný poskok vás zaručeně pobaví. Nejlepší díly jsou (kupodivu) ten první a pak samozřejmě Graps of Wraith. ()