Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (233)

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Sex je náš... to věděl už nějaký ten pátek před Davidem Kollerem jistý profesor Kinsey. Začal u hmyzu a skončil u "výzkumu" skupinového sexu. Životopisné filmy často zavánějí nudou a to i přesto, že osobnost, o které pojednávají s sebou nese veskrze zajímavý potenciál a slibnou dávku kontroverze, která by měla/mohla vyvolat divácký zájem. Liam Neeson hraje naplno, o tom žádná, a díky němu je divák jistě schopen lépe vstřebávat útrapy hlavního hrdiny, přetěžce zkoušeného náladami a postoji puritánské Ameriky. Jinak je ale Kinsey film, který se snaží stihnout hrozně moc a přitom zůstává na půli cesty. Příště bych ocenil, kdyby šli tvůrci alespoň kousek nad rámec pouhopouhé odosobněné deskripce. Místo obvyklého "Co?" a "Kdy?" se zaměřit víc na trochu toho "Jak?" a "Proč?" ()

Una111 odpad!

všechny recenze uživatele

Nejspíš si vysloužím titul puritánka a ani mne to nemrzí, natož abych se za něj styděla! Jsem katolička i před televizní obrazovkou nebo monitorem. Kromě toho nemám zapotřebí si hrát na intelektuálku a sypat hvězdičky filmu, jehož cílem je oslavovat úchylného pseudovědce, polidšťovat ho a i jinak vylepšovat jeho image sentimentálními scénami, nasládlou hudbou a především lhaním a zatajováním skutečností z jeho života. Tu zářnou aureolu bojovníka za sexuální svobodu by Kinseymu ve filmu asi trochu pocuchala připomínka, že své zvrhlé sexuální výzkumy prováděl i na dětech, a to od kojeneckého věku, že chladnokrevně zaznamenával a měřil jejich reakce, jejich třes, jejich pláč a křik, ztrátu vědomí při opakovaně vyvolávaném orgasmu, že pro své výzkumy inicioval pohlavní zneužívání dětí, často i rodinnými příslušníky a další obscénnosti jeho zvrácené mysli, o nichž se nechci šířit! Dnes už je známé a potvrzené, že Kinsey své výzkumy falšoval, že jeho "statistiky" nejsou objektivní! (Mimochodem jeho vědecké bádání mi tak trochu připomíná doktora Mengeleho! To byl taky podobný "vědec"!) - - - - - - Včera (10.12.2013) jsme jásali nad tím malým vítězstvím zdravého rozumu, přirozenosti a posledních zbytků morálky v Evropském parlamentu, když neprošla zpráva Estrelové o zavádění sexuální "výchovy" od 4 let! Tahle zvrhlá snaha sexualizovat nevinné malé děti, ta je právě jedním z trpkých plodů Kinseyho "osvěty" a filmů jako je tenhle. A tak si myslete, co chcete, ale já budu volat "císař je nahý", i kdybych byla v očích kohokoliv za nemoderní, hloupou a puritánskou husu! PS.: Jako předehru k tomuto filmu doporučuji: http://www.youtube.com/watch?v=mtPUTh1BqhA&feature=share ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

Těžko hodnocení filmu oddělit od hodnocení osoby o které tento film je... ale budiž, životopis je to poměrně standartního střihu a ač je natočený zručně a zajímavě, nejde se svým vhledem do Kinseyho osobnosti tak hluboko jak by mohl jít, tedy zůstanu na 8/10. S Kinseym samotným a jeho životními postoji ovšem souhlasím jednoznačně a bez výhrad... až je to zvláštní, netušit o něm vůbec nic, a najednou zjistit že už před sedmdesáti lety tento člověk říkal přesně to samé co já jsem postupně objevoval celý svůj dosavadní život. Škoda že i přesto jsou jeho názory stále tak moc tabuizované a odsuzované. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Chcete - li vidět, jak tmářsky vypadala Amerika v oblasti sexu, než se objevil Kinsey a udělal svůj rozsáhlý mnohaletý průzkum, aby na jeho základě sepsal své vpravdě revoluční knihy? Pokud ano, pak se podívejte na tento film Billyho Condona. Profesor Kinsey byl možná kontroverzní postava, možná neměl ve všem pravdu a asi ne všechny jeho metody byly správné, ale pro mnoho lidí znamenaly a znamenají výsledky jeho výzkumů hodně. Dokázal totiž, že vše, co nikomu neubližuje a k čemu nejsou nuceni, je normální. Mnoho lidí se tak dokázalo smířit samo se sebou. KINSEY je film, který mluví o sexu tak otevřeně, jako sám Prok . Tohoto pozoruhodného muže ztvárnil Liam Neeson velmi přesvědčivým způsobem. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Životopisná nuda, která svou režijní nedokonalost maskuje Kinseyho svatozáří - průměrnému divákovi, který o něm dosud v životě neslyšel, musí připadat Kinsey jako ryzí hrdina, který to těm bigotním Amíkům konečně natřel. Je až s podivem, že si této ikonické postavy západní vědy současná přesexualizovaná kinematografie všimla až v roce 2004 - dnešníma očima se Kinsey nutně musí jevit jako nefalšovaný sympaťák, který zatočil s americkou prudérií a nastolil podmínky pro nástup sexuální revoluce. Že je to pohled povrchní a zjednodušující je věc jiná - u tohohle typu filmů podle mě vůbec nejde o to zprostředkovat autentické myšlenky již nežijícího klasika a ukázat jejich nadčasovou platnost, ale o oslavné tanečky na hrobu mrtvé intelektuální celebrity, jejíž životní příběh se přežvejká divákům nepostiženým znalostí jeho díla, které je zde vedlejší - to podstatné je vyprávět další unifikovaný příběh o vzpouře modernity vůči tradici, což je ústřední téma celého západního umění od 19. století, a v pokleslé formě ho prodat divákům lačnícím po příbězích novodobých mučedníků - kteří pro svou pravdu skončili na pomyslném kříži - aby si doma na gauči kompenzovali vlastní přizdisráčství a mohli se falešně identifikovat s mýtizovanými pseudovzory, jako je třeba zde zmiňovaný Larry Flynt. Stačí se podívat na režijní filmografii autora a najít tam filmy jako Twilight, abych měl jasno - to nejlepší, co lze případným zájemcům o Kinseyho doporučit, je obloukem se téhle kravině vyhnout, a místo toho si od mistra něco v originále přečíst. I po těch letech je nemalá šance, že by to mohlo někomu rozšířit obzory, což se o tomhle zbytečném bijáku nedá říct ani omylem. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (14)

  • Kinseyovi studie jsou stále tak revoluční a šokující, že nebyly nikdy všechny vydány a jsou dosud na indexu, tedy nesmí být vydány. Dostat se k originálům lze jen na objednání a v odůvodněných případech. Spravuje je „Kinsey Institute“. (sator)
  • Byl to právě Kinsey, který stanovil, že v lidské populaci je 4% homosexuálů. (Kulmon)

Související novinky

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno