Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

kolby

Ked som to videl poprvykrat - plakal som ako male dieta. To som bol bezdetny a slobodny. Nic take jemne, citlive, krehke som este nevidel (myslim film). Teraz len dufam, ze sa to za starych cias odohralo presne tak, ako to natocil p.Foster. Duo Winslet-Depp je idealne a predstavit si na ich mieste niekoho ineho je pre mna zlocin proti ludskosti. 100% Mr.Barrie!!! Vrelo odporucam vsetkym rodicom. ()

dawexx

Nádherný film o dobrodružství při sepisování divadelní hry. Velmi dobře zahráno veškerým hereckým ansáblem (snad ale Dustin Hoffman mohl dostat trochu větší prostor ve filmu), Johnny to opět drží ve svých rukou a na Kate je radost pohledět. A bylo mi z toho na konci smutno. ()

SpeedyL

Při pohledu do Petrových očí (Freddie Highmore) jsem mnohdy musel zatlačit slzu. Emocionálně plný příběh, který je naprosto skvěle zahraný. Shodně, jako většina níže píšících, tak ani já neznám příběh Petra Pana, ale díky tomuto příběhu přerovnám top 10 hodnocených filmů. 90%. ()

Aniii

Přestože mám opravdu hodně ráda Johnnyho Deppa a Kate Winslet, opravdu nedoporučuji ke koukání. Ani trochu nápadité, jen velmi nepovedeně útočí na vaše emoce. Ty však zůstávají v naprostém klidu. ()

kejmy

Krásná, a výborně frázovaná cesta do hlubin umělcovy i dětské duše. Prostě "everything is possible if you wish hard enough." ()

Gabri-ela

Tenhle film mi dal to, co mi tak chybělo u Burtonovy Alenky v říši divů - rozpracování tématu podstaty lidské fantasie v souvislosti se schopností rozvíjet v sobě to skryté dítě, které v sobě každý má... Prolínání scén z reality a světa představ (či Země-Nezemě, chcete-li) je dokonalé. Někdy Vás dožene k slzám, jindy k úsměvu (scéna, kdy Barrie vchází do jedněch dveří a jeho žena do druhých, ale za těmi Barrieho je SVĚT - celý svět!!!) Prostě krásný zážitek prodchnutý melancholií konečnosti života v kontrastu s nekonečností lidské fantazie. Ta může být spásou každému, kdo jí to dovolí... Kate Winslet vynikající stejně jako Johny Depp - oba opět v rolích, které jim sedly jako ušité :) ()

shinlove

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec...Nevím, jestli je to režií, scénářem, hudbou nebo herectvím všech zúčastněných, ale každopádně to dohromady tak silně fungovalo, že kdykoli se na film podívám znovu, přijde mi, že je pro mě obrovským průtokem slz a dojetí. A jen tak mimochodem - nedivím se, že F.Highmore se stal Deppovým oblíbencem, protože hraje obravdu velmi samozřejmě a přesvědčivě a je podobným typem herce jako H.J.Osment. Rozhodně plný počet! 5* ()

zurivymlok

Depp a Winsletová podávají tradičně herecky nadprůměrný výkon ve víceméně průměrném filmu. Jako celek mi tedy vychází 4 hvězdičky. Ale i to nesmaže jeden velmi důležitý zápor: film mě do sebe nevtáhnul. Podle mě ve filmu mohlo být více emocí, film se o to i snaží, ale nějak se mu plně nedaří využít potenciál (i když v poslední scéně se to téměř povedlo). ()

Hadascz

Peter Pan -- dříve pro mě jen jistá představa o klučinovi, který věří ve víly, bojuje proti pirátům a nikdy nechce vyrůst+umí létat. Toť vše co tak nějak vím o této postavě. Proto jsem k životnímu příběhu autora přistupoval pomalu. Pomalu myšleno ve stylu měsíců čekání na správný den projekce. Den nastal a vůbec nelituji jediné vteřiny filmu. Johnny Depp a Kate Winslet hrají přesně tak jak mají a drží se zavedeného tempa filmu. Přestože je to životní příběh člověka, co vytvořil Peter Pana, velký důraz je kladen na mladičkého Petra(dokonalý Freddie Highmore), který nechce být oblbován dospělými jen proto že je dítě. Nechápe, jak ostatní si představují, že jsou někým jiným a že u toho nacházejí zábavu. A to je tak v postatě vše co k ději filmu chci říct. Ostatní už musíte objevit sami. Velmi mě bavili scény právě s dětskými hrami, ať už hra na piráty na rozbouřeném oceánu nebo přestřelka na Divokém západě. Ovšem hlavní náplní je hledání Země Nezemě až do chvíle, kdy je skutečně nalezena. Což je ta nejdojemnější, ale zároveň i nejsmutnější část filmu. ()

Frfla

Kate Winslet, Johnny Depp a Dustin Hoffman. No môže byť toto snáď zlá kombinácia? Čarovne krásny príbeh o spisovateľovi, ktorý je stále chlapcom a utieka sa skrývať do krajiny nekrajiny. V tom mu ešte dopomáha neúplná rodinka, matka so štyrmi chlapcami, k tomu aby napísal svoju životnú hru o Petrovi panovi. Skvelá hudba od J.A.P. Kaczmareka len doplňuje magickú atmosféru tohto skvostu. Tento film som si zamilovala už po prvom zhliadnutí. ()

stado

životopisný příběh o stvořiteli Petera Pana. Krásné propojení johny Deppa a mé herecké favoritky Kate Winslet. Samozřejmě Johny exeluje. Je to boj mezi realitou a sny, který je nejvíce vidět ve vztahu se svou manželkou a na druhé straně chráněnkou(Kate). Kontras barev a šedi mluví za vše. Jsem snivý člověk, takže útěk před realitou opravdu chápu. Závěr jsem těžko rozdýchával. Byl smutný, ale svým způsobem pozitivní. Krásný nezapomenutelný zážitek ()

WAlienaW

Už si ani nepamätám, kedy som naposledy plakala pri nejakom filme. Ale toto ma dostalo. A ešte k tomu Johnny Depp :-) Krásne! :-) ()

dracekt

Pro mě byl film zklamáním i když není špatnej, má poetiku a roztomilost. Já jsem ale čekala bombu a tou on není. ()

Thundler

Dojemné, fascinující. Byla to opravdivá podívaná.... herecký koncert. Vzhledem k tomu, že jsem snímek Big Fish viděl dříve, tak mi ho tohle připomínalo. Mám rád tenhle typ filmů :) ()

Goldfingr

Ve hlavních rolích účinkovali: Dětská Představivost, Fantazie, Odpoutání od reality. Silný a dojemný příběh , ve kterém se utopila i moje skepse plynoucí z obsazení F. Highmora, jehož tvář už je pro mne trochu moc ,,profláklá" ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly