Reklama

Reklama

King Kong

Trailer 2

Obsahy(1)

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (1 257)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Jackson se vrátil ke kořenům, ve kterých dokázal z minima vytřískat maximum, což je v tomto případě pohádka, která sice jde odvyprávět za 20 minut, ale přesto díky konečným 3 hodinám nenudí. Je sice pravda, že z první poloviny by se několik scén dalo bez většího protěžování vystřihnout (i když taková narážka na tvůrce původního King Konga, Meriana C. Coopera mě jako jediného v kině rozesmála), ale ta druhá je dokonalou oslavou filmařiny. Triková smršť sice po celou dobu hraničí se samoúčelností, ale jejich obsah je natolik fascinující, že prostě nelze jinak než s otevřenou pusou tiše zírat. Kong opravdu žije a je až s podivem, že mu Jackson dokázal vtisknout natolik reálnou podobu, že mu divák fandí při drsných soubojích o přežití a zároveň jej lituje jako hluboce osamoceného tvora, který zůstal tak sám. Herecká esa (Jack Black v životní roli) jako lidští protihráči jsou bohužel pouhými přihrávači, ze kterých snad jenom Naomi Watts lehce vyčnívá jenom díky tomu, že právě kvůli ní Kong koná. Skvostný závěr je pak už jenom úžasným zlatým hřebem, který je sice možná až příliš sladkým kýčem, ale natolik sladkým a podmanivým, že prostě nelze jinak, než se mu poddat a společně se všemi okolo bez ostychu plakat. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Některé scény jsou fajn - scény s Kongem a Naomi se velmi povedly, celkem se mi líbil závěr v New Yorku a některé akční sekvence na ostrově. Problém je, že film je strašně dlouhý a přeplácaný. A přitom je zde tolik zbytečných scén: je samotný úvod by potřeboval zkrátit - Kong se obejví až skoro v sedmdesáté minutě. Pak se sice rozjede akční a triková smršť, ale je toho tolik, že po chvíli už mě to přestávalo ohromovat a spíš jsem si s mírně znuděným pohledem na hodinky říkal "zase další monstra?" (aneb ze života hmyzu na dně propasti) nebo se pobaveně pousmál při scéně silně přitažené za vlasy (sprint s dinosaury + nekonečný souboj tria dino s Kongem). Hudba Jamese Newtona Howarda je celkem fajn (vzhledem ke krátké době, jakou na to měl), ale stejně by mě dost zajímalo jak vypadala původní půlroční práce Howarda Shorea, kterého Jackson odvolal. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

ŽÁDNÁ DOBRÁ VĚC NETRVÁ DLOUHO, PANE DENHAME. King Kong žije! Už jsem zjistil, co mi na Kongovi 76´ tak vadilo. Vy zkrátka MUSÍTE uvěřit v romanci mezi ženou a opicí. A to je (netvrdím, že ze sta procent!) otázka triků. BTW triky: některé jsou opravdu méně povedené (ale tak dva, tři) a kvůli tomu já menší hodnocení VĚTŠINOU nedávám. V podání Petera Jacksona není Kong tupé, velké zvíře, které NAJEDNOU pocítilo náklonnost ke člověku, ale tvor, který má svůj vnitřní život, i přes pobyt na neznámém ostrově, a jehož povahu přítomnost PRAVÉHO člověka vyvolá. Bude se vám více líbit vztah krásky a zvířete než vztah krásky a spisovatele, proto jsou tak důležité scény "salta" či "západ slunce," nebo "na ledu." Navíc, když King Kong poprvé vezme Ann do náruče a peláší s ní džunglí, budete vám připadat doslova na vlastní kůži, jako by chňapnul vás. A aby to nevypadalo, že se mi líbila jen "zvířecí část", napíšu, že jsem viděl nejlepší herecký výkon Jacka Blacka a skvělou muziku, složenou za ne zrovna "standardní čas", od hudebního mága, Jamese Newtona Howarda. A režijní mistrovství Petera Jacksona je nejvíce vidět na scéně z Empire State Buildingu, kterážto v mých očích vyvolala vlhkost slz. Tak. PS a nic takového jako dlouhodobá výpůjčka neexistuje! ;-) ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

kritizovat umí každý.. i já bych to dokázala.. protože King Kong se chybami jenom hemží.. okatě je vidět počítačová technika... a celkový dojem je umělý.. scéna kdy se splaší dinosauři bych úplně vymazala... a scéna s brouky.. nebo co to bylo za potvory též.. a dílo bych pojmenovala dlouhá cesta za King Kongem.. protože Kong sám se tam obejví tak polovinu filmu... a to jsem ještě schovívavá :) ale dá se dát tomuhle sympatickému opičákovi míň jak průměr?? to mi moje srdíčko nedovolí.. a hlavně za skvělý herecký výkon Naomi... scény kdy se koukají z očí do očí.. že ani slova nejsou za potřebí.. Vás tak chytnou.. a její psí oči rozbrečí.. musím dát 60% :) ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Peter Jackson určitě umí vytvořit tu správně temnou atmosféru, akce mu taky jde, dobře se na to kouká, ještě jsem neviděla tak nádherně odporné domorodce, ale přesto se neubráním dojmu, že méně akce je někdy více, protože pokud z ní nevyjdete, trochu ztrácí na efektu. Závěr byl trošku nudný a zdlouhavý. Jinak velmi hezký film s výbornými herci ( ty si Jackson také umí vybrat) a hudbou, která mi stále připomínala ty staré King Kongy. ()

Galerie (157)

Zajímavosti (78)

  • Když se Denham (Jack Black) baví s Prestonem (Colin Hanks) v taxíku o možných herečkách, Denham zmíní jméno Fay. Tou je samozřejmě míněna Fay Wray, představitelka Ann (v tomto filmu Naomi Watts) z původního filmu King Kong (1933). Dále se dozvídáme že už něco točí "pro RKO s Cooperem". RKO Pictures bylo studio a Merian C. Cooper byl režisér, kterému vděčíme za onoho původního King Konga. (Mikahu)
  • Když lidé utíkají z divadla na Times Square, je možné všimnout si, že nezanechávají žádné stopy ve sněhu. Sníh byl do filmu přidán digitálně, ale na stopy už nedošlo. (Nancy...)
  • Ve scéně, kde je Kong připoután v divadle, hraje hudba z původního filmu King Kong (1933). (Mikahu)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)

Reklama

Reklama