Reklama

Reklama

Starosti starosty

  • Česko Starosti pana starosty (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bývalý prezident USA Gene Hackman se rozhodne strávit zbytek života v klidu v malém městečku Mooseport. Jeho obyvatelé mu hned po příjezdu nabídnou, aby se stal jejich starostou. Politik ale nemůže uvěřit, že protikandidátem je instalatér, který mu opravuje toaletu. Jedno je však jasné: pro oba je městečko příliš malé! ... Bývalý prezident Spojených států Monroe Eagle Cole, který se právě rozvedl, se rozhodl usadit se v městečku Mooseport, kam ho doprovází jeho věrná asistentka Grace a ještě několik zaměstnanců. Přívětivé městečko, kde se všichni znají a mají rádi, se na jeho příjezd pečlivě připravuje. Poslední opravy v domě, kde bude bývalý prezident bydlet, dělá i instalatér Handy Harrison, který již šest let chodí s místní veterinářkou Sally Mannisovou. Ta stále čeká, že ji konečně požádá o ruku, Handy je ale velmi nerozhodný mladý muž, i když na druhé straně nadmíru poctivý a čestný. Ihned po příjezdu se několik obyvatel Mooseportu snaží bývalého prezidenta přesvědčit, aby se stal starostou městečka, protože ten bývalý právě zemřel. Cole by jistě okamžitě odmítl – chce se věnovat sám sobě a politice dát vale –, kdyby se náhodou neobjevila půvabná Sally, která se také přimlouvá, aby kandidaturu přijal. Brzy se ale ukáže, že druhým kandidátem je právě její přítel Handy. Cole ho nejprve žádá, aby svou kandidaturu stáhl, a mírný Handy málem poslechne. Na poslední chvíli si ale uvědomí, že se nesmí jen tak vzdát. Bývalý prezident totiž žádá Sally o schůzku, chce ji pozvat na večeři; a to se Handymu vůbec nelíbí. Městečko je rozděleno napůl, jedni fandí Handymu, druzí Colemu. Přijíždí jeho vedoucí kampaně, zatímco Grace, která je do prezidenta už dlouho zamilovaná, s obavami sleduje, jak se její idol točí kolem veterinářky... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Po konci svého funkčního období se bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) uchyluje na vejminek do malého městečka Mooseportu. Město zrovna opustil jeho starosta, a tak nějakou pomazanou hlavu napadne, že by jej mohl nahradit právě Cole. Volby ale nebudou jednoduché, protože proti němu stojí místní údržbář, oblíbený a trochu naivní Handy (Ray Romano). V sázce ale není jen starostování, ale také Handyho přítelkyně, do které se Cole také zakoukal... Od filmu jsem vůbec nic nečekal, a tak jsem mohl být jen mile překvapen. A taky že jo - komedie o amerických prezidentech vcelku můžu (např. Dave), a s tímto filmem to není jiné. Gene Hackman si stárnoucího prezidenta střihl s grácií sobě vlastní, a Ray Romano natvrdlého údržbáře také. Sice jsem nebyl úplně spokojen s závěrečnými zvraty ohledně rozhodujícího volebního lístku a poslední (kapku přeslazenou) pětiminutovkou, ale jinak jsem se vcelku dobře bavil. Potěšil mne také výraz architekta, který pro bývalého prezidenta vytvořil jeho knihovnu (jediný požadavek byl, aby byla větší než ta Clintonova), a díky ubývajícím milionům ji "zeštíhloval"... ()

Poga 

všechny recenze uživatele

Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3 ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Když už se legendární dvojnásobný držitel Oscara Gene Hackman v posledních letech objevil na stříbrném plátně, tak jen v rozporuplně přijatých komediích. Zázraky už snad nikdo nečeká, ale bylo by fajn, kdyby přišel nějakej pořádnej producent s pořádným scénářem, oslovil nějakého režisérského mistra a celý ten filmový balík donesl Hackmanovi před dveře.. Pak bychom mohli na tuhle blbůstku s potěšením zapomenout!! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Sympaticky odlehčený souboj bývalého prezidenta USA a jednoho obyčejného "trouby" z Mooseportu. Je fajn vidět film, v kterém si herci své postavy užívají, i když jejich výkony nebudou směřovat k žádným oceněním, ale čisté potěše bavících se diváků.¨Osobně jsem se bavil tak akorát, žádné zbytečné trapasy se nekonali, ale humoru mohlo být určitě ještě o trochu víc. V televizi však podobný film neurazí, do kina bych ho nepouštěl. ()

Pishin 

všechny recenze uživatele

Pomerne slusna komedie, ktera me svym stylem zapadla mezi USA komedie v 90 letech, kdy slo o humor a ne aktualni trendy soubor nechutnosti nebo trapnosti. Plus abysme nezapomeli, ze jde o Americkou produkci tak nas nemine tleskaci sladky zaver. Ale i tak vtipna zalezitost presne na nedelni odpoledne. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Scéna, kde prezident doprovází Sally ke dveřím po jejich rande, sestává ze dvou různých záběrů, jednou kamera zabírala Sally a jednou prezindenta. Tyto 2 záběry se točily odděleně a je mezi nimi prodleva 2 měsíce. Filmování totiž muselo být zastaveno kvůli špatnému počasí, takže si můžete všimnout, že když kamera zabírá Sally, tak prší, a když zabírá prezidenta, tak ne. (HappySmile)
  • Když Sally pronásledují novináři kvůli tomu, co má s prezidentem Colem, jeden z nich se jí zeptá: "Už jste spolu spali?" Tento člověk ale není herec, nýbrž osobní přítel herce Raye Romana (Handy Harrison). (HappySmile)

Reklama

Reklama