Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiální text distributora)

Brandon

Okrsek 49 na mě působil až moc klišovitě. Znáte to, typická americká šťastná rodina, pořádající pikniky, chodící do kostela, otec hrdina hasič. Tím je nechci nijak shazovat, ale tenhle film je spíš pro američany. Hold, jiná mentalita.... ()

JohnSmith

Kde jsou časy Skleněných pekel a Backdraftů? Tohle je jeden velkej kýč. Sice to nebylo zas tak hrozný, ale ve srovnání s klasikama to je slabý průměr. ()

davidek

Je vidět, že si v Americe hasičů váží. Vyvážený film s dotaženými detaily a perfektními efekty, který vtáhne a nenudí. Konec je typický, ale trochu jiný než bývá u američanů zvykem. museli ho nechat zemřít, aby mu mohli vzdát hold. Proto jen čtyři i přes to, že se mi "okrsek 49" velmi líbil. ()

NoFiction

Opak snímku Backdraft, tady se režie snaží zabývat spíše hl. hrdinou a jeho životem. Každopádně překvapivý konec, kde J. Phoenix říká velitelovi do vysílačky, ať stáhne všechny zachranáře, že už není možnost záchrany. Místy jsem byl napochybách jestli se jedná vůbec o americký film. ()

Nepi

Ale jo mě se tenhle nenáročný film líbil...Příběh skupiny hasičů bojujících v nejhorším pekle pro záchranu lidských životů si zaslouží jistě uznání,stejně jako tenhle film...Travolta se vrátil k jedné z jeho posledních lepších rolí a Joaquin Phoenix předvádí taky dobrý výkon...Konec filmu vás určitě dojme a nechá přemýšlet,čím vším musí tito zachránci projít... ()

Sir-Filip

Akční? - dobře! Drama? - dobře!, Ale thriler??? to ani náhodou, spíše přívlastek "romantický" by se k "Ladder 49" hodil. Jinak opravdu více než zajímavý film doprovázený naprosto skvělou, úžasnou a uchu lahodící hudbou. To prostě vybíral GÉNIUS. Díky této úžasné hudební kulise jsem byl ochoten prominout i věčné pochlebování typu "seš dobrej" , " jo ty taky", které se opakovalo opravdu velmi často... Navíc mám velkou slabost pro hasiče, vojáky a lékaře! Snímků o hasičích je navíc jako šafránu, narozdíl od výše jmenovaných! "Poslední tragická událost" mohla být sice scénáristicky a dějově zvládnuta lépe, ale vše napravuje závěrečný smuteční ceremoniál, který američané prostě umí!!!! "ENJOY IT !!!" ()

giovanni3

Kvalitní hasičský film o tvrdé nelítostné práci hasičů a jejich okolí. Není co víc dodat klobouk dole pře nimi... Travolta se tu tak často neobjevil, ale když tak vždy film pozvedl. Jacinda Barrett ukázala přirozenou krásu a také filmu pomohla a Joaquin Phoenix (moc mi nesedí) zde prokázal, že to není špatný herec. 4z5 ()

Pedross800

Ty flashbacky mě zabíjely!!! Ta balící scéna v supermarketu, následná pitka v baru a ranní vzájemné miluji Tě, to jako vážně???......no ale nějak debilní režisér svůj příběh musí začít a má tu jít hlavně o hasiče a oheň..... ovšem, když ti páni hasiči pak jak debilové pochodujou po střeše hořícího baráku aby poklepáváním zjistili co je zřejmé už jen z toho co vidí kousek od sebe na propadnuté části střechy a plamenech., tak je to na pováženou a je jasné, že tuhle sračku nemá smysl dál sledovat...... a 71%? Are you kidding me??? ()

solskjaer

Poměrně povedené a velmi dobře koukatelné drama z hasičského prostředí s vynikajícím Phoenixem a velmi svižným scénářem, leč s koncem, kterým sem se cítil být trochu podvedený. Závěr mi přišel hodně nedodělaný a nedomyšlený, jinak ale celý film se táhne v opravdu svižném tempu , ve formátu který mi moc vyhovoval. Kdyby byl lepší závěr hodnotil bych daleko víc, takhle jsou to slušné 3 a půl hvězdy. ()

sedm.1

Na film o takovém živlu,jakým oheň bezesporu je,šlo o dost velkou nudu.Většina děje se odehrává ve vzpomínkách hlavního hrdiny,ovšem ty jsou mdlé,neefektní a některé i zbytečné.Děj ze součastnosti je zas předvídatelný a patetický až hrůza.Zpracování hořících budov je vesměs na slušné úrovni,ale co naplat,když vata okolo je mizérie sama.J.Phoenix i J.Travolta se snaží,jen mi to přijde celé zbytečné.O poctu hrdiným hasičům jít může,neboť by jsme si všichni měli uvědomit,že oni hrdiny skutečně jsou,ale divák samotný si moc neužívá.2 a 1/2 *! ()

PALINO

Príbehy o hasičoch v sebe skrývajú ideálny podklad pre vynikajúci a napínavý film a o to viac ma mrzí, keď vidím, že ich potenciál nie je využitý. Bohužiaľ to je prípad Posádky 49. Núka sa porovnanie s Howardovým Ohňom, ktorý považujem za vynikajúci stopercentý film a v tomto ohľade Posádka 49 výrazne zaostáva. Na druhej strane rozhodne nie je zlým filmom, hasičský príbeh podáva citlivo a s náležitou poctou k tejto ťažkej práci, ale zároveň sa filmu nedarí výraznejšie vtiahnuť diváka do deja, akčné scény zase trpia nedostatkom dynamiky a aj ten jeden výraznejší hudobný motív od Williama Rossa mohol byť využitý častejšie alebo efektívnejšie. Takisto na jednotlivých postavách (s výnimkou Jacka Morrisona v podaní Joaquina Phoenixa) mohli scenáristi viac zapracovať, lebo aj napriek ich dobrým hereckým predstaviteľom sú pomerne málo výrazné. Každopádne Posádka 49 sa mi aj napriek trpkej chuti v ústach páčila. ()