Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Don82

Zamrzlo peklo. Nikdy jsem si nemyslel že to napíši, ale Ben Stiller udělal opravdu poctivý, příjemný a hravý film. To hlavní co oceňuji, je s jakou lehkostí dokázal spojit "serióznější" zápletku s jednoduchými, nenucenými, zajímavými a skvěle zahranými scénami, kde se kupodivu na první pohled nic neřeší, ale jak děj plyne, tak na sebe krásně navazují a moc pěkně se na to kouká. To defakto dokazuje, Stillerovu režisérskou vyzrálost a řekl bych možná i tvůrčí sebekritiku, možná usoudil, že bláznivé komedie už dnes umí točit kde kdo a on hledá něco víc, kde by uplatnil svůj životní nadhled a podle mě to našel. V celém filmu je možno pozorovat spoustu náznaků a drobných poznámek které lze brát jen jako dokreslení vážně-nevážné atmosféry snímku, nebo jako námět aby se na konci filmu divák zastavil a popřemýšlel. Nicméně, celková filozofie filmu, tak trochu "plave", tím chci říci, že hlavní postava sice na začátku je v pomyslném bodě A a my sledujeme její cestu do bodu B, který je ale paradoxně ve výsledku zase bod A. Možná účel, možná ne, ale já to chápu tak, že film Vám nemá říkat "Hledání sebe sama je děsně cool. Všechno zvládnete, nevadí, že pojedete do Grónska na loď, pak na Island, kde vás málem pohřbí sopka a možná, když to přežijete, tak se dostanete do Afghánistánu, kde možná najdete to co hledáte..". Ne, Ben Stiller si sice zahrává s ohněm, když balancuje nad propastí typického klišé outsidera který se "probudí" a na konci filmu bude děsnější frajer a bude to mít srovnaný. V tomto filmu je to jinak, je zde jakási alternativa, je to na pomezí toho "snění" a reálné pevné vůle člověka něčeho dosáhnout. ()

kendice

Po úvodní scéně z tajného světa jsem si pomyslela, že to bude fajn komedie. Ale byl to pro mne nakonec příběh o tom nebát se… o užívání si života… tak trochu byl o každém z nás. I když jsem věděla, co bude následovat a obsah fotky mi byl jasný. Vůbec mi to nevadilo, film ve mne naladil spokojenost a pohodu jako dlouho žádný jiný. Jen by mu neuškodilo zkrácení. Místy trochu zbytečně ztrácí dech. Po vizuální a hudební stránce ale vše vynahrazuje. Nebudu popírat, že jsem měla na konci na krajíčku, Walter si prostě získal mé sympatie. Byla to krásná pohádka na zlepšení nálady, kterou si ráda za čas zopakuji…musím si pustit Stillera, jak si to dává na longboardu. Některé okamžiky jsou tak překrásné, že se je nechci rušit focením…………tím se řídím už pár let, slyšet to od Penna v tomhle filmu mě dostalo. ()

Colchack

Milé, úprimné, vierohodné, vtipné, pozitívne...s krásnym soundtrackom. Občas sa aj ja pristihnem pri podobnom snení :) ()

jadran90

Těžko hodnotit. Nemůžu filmu upřít, že má něco, čím mě nadchl. Je to taková zábavná plavba v klidných vodách, nečekejte žádnou Tropickou bouři. Víra v člověka, jeho odhodlání překročit své možnosti a změnit svůj život. Na můj vkus to je přece jen příliš bezcílné, ty občasné představy mě spíš rušily a chybí nějaké lepší vyvrcholení než fotka. Ale jako oddechovka to funguje. I díky příjemnému soundtracku. A když vedle Kristen Wiig nestojí Melissa McCarthy, docela hezky se na ni dívá. ()

elixir

Snový film, film o tom jak člověk může snadno změnit svůj pohled na život, změna je všudy přítomná, nakonec zjišťuje, že i on sám se dočkal potřásaní rukou a byl za svou 16-letou práci skoro bez povšimnutí skutečně oceněn. Vše co ze sebe dostal Ben je tam, brilantní a ukázkové. "Skutečné je to co chceme, tak to získejme, než nám to uteče." Snílci do zbraně!! Paráda 99%. ()

DaveSmith

Betelný 4 hvězdy. Walter Mitty mě nadchnul. Možná proto, že se člověk zhlídne v tý proměně z nicnedělání na "teď mě nic na světě nezastaví". A i když je to pro někoho až moc klišovatý, já z kina odcházel nádherným pocitem u srdíčka. Podíl na tom měly i nádherný scenérie a naprosto nakopávací soundtrack. Ben se (což je ku podivu) vyhejbá druhu humoru, kterej se zakládá na trapnejch situacích. U něj věc nevídaná. No prostě svěží dobrodružná komedie. Na plnou palbu to sice úplně není, ale jen těsně. ()

Gromit

Bena Stillera moc nemusím, ale za tento film mu tleskám. Walter Mitty a jeho tajný život nabízí téměř dvě hodinky nezapomenutelné podívané, která mě doslova zahřála u srdce. Ani s nemalým časovým odstupem nevím, co bych mu vytknul, vlastně se už těším, až se na něj podívám znovu. Byl bych moc rád, kdyby Stiller zůstal tomuto typu filmů věrný, protože mu očividně velmi svědčí - ať už jako herci, nebo jako režisérovi. ()

boo-boo

Neviem, na čo konkrétne vo mne Walter Mitty útočí. Trafil to ale presne, aj po opakovaných zhliadnutiach musím konštatovať, že ma nesmierne baví a napriek značnej patetickosti a minimálnemu kontaktu s realitou ho mám rád. Lebo má srdce tam, kde by som ho chcel mať ja. ()

AndrewT

Vizuálně je to úchvatné, hudebně taky. A příběh? Kdo někdy nezatoužil oprostit se od pracovního stereotypu, koupit letenku do neznáma, jen s tím co má člověk zrovna u sebe a zažít dobrodružství? Já se přiznám, že já jo a Walter Mitty mi to částečně splnil. ()

PavelH

Ben příjemně překvapil. Čekal jsem bláznivou hovadinu, ale s timhle si někdo opravdu pěkně vyhrál. Bylo to prostě pěkný, na to se to slovo prostě hodí. A vypíchnul bych skvělej soundtrack!! ()

liberita

Originálny príbeh na prvý pohľad pôsobí trochu zamotane, neskôr však všetko v ňom začne dávať lepší zmysel. Po Zoolanderovi a Tropickej búrke nám Ben Stiller opäť dokazuje, že sa výborne orientuje nielen v hereckých ale aj režisérskych vodách a jeho fantázia a kreativita nemá hraníc. Walter Mitty je zároveň pekným filmom na zamyslenie a hlavný hrdina si určite vyslúži vaše sympatie a možno sa v ňom v mnohých ohľadoch spoznáte. Keďže je Stiller predovšetkým komikom, ani v tomto jeho filme humor nechýba, hoci nehrá hlavnú úlohu, a viac než komédiu by som film označila ako dobrodružstvo o tom, ako sa sny stávajú realitou a ako sa netreba báť vykročiť do neznáma. No a napokon veľkých plusom tohto filmu sú nádherné a veľmi pôsobivé scenérie, ktorými Walter na svojej výprave cestuje. ()

DaweForeman

Když člověk přežije první třetinu přehnanosti a trapnosti, dopracuje se k ucházející komedii, ale především slice of life, kdy každý sní o tom nepřežívat jen nudný rutinní každodenní život, ale zažít nějaké to dobrodružství. Samozřejmě klišovitě hnacím pohonem je tu lásku. Především ale musím dobře hodnotit soundtrack. ()

Shitonit

....film. Tak tohle je Film s velkým F ! Dokonale natočený, krásně barevný, super vyprávěcí, a hlavně , je takovej supr lidskej. ()

himor

Ben Stiller. To je kameň úrazu, aj keď v tomto plátku bol celkom znesiteľný. Pozrel som film na 1x, takže celkom úspech. Aj napriek tomu to bola blbosť, šialenstvo a dobrodružnú komédiu mi to vôbec nepripomínalo. Neviem celkom objektívne hodnotiť, lebo neznášam Stillera. Ale tak hodnotenie aj okolo 70%, pre mňa prehnaných 50%. ()

ŠpetaMarek

Tam kde se lidé prvních 40 minut nudí, já se usmívám, protože je to tak trochu o mě. Když jsem to viděl na začátku roku 2014 poprvé, řekl jsem si, že někdy na Island vyrazím.... A za půl roku jsem tam byl. Krásná kamera, režijně-střihová slast a hlavně pozitivní sdělení a průběh. Nebýt místy SNL trapných improvizací, je to na 10/10. ()

Uesbe

ten film sa nedá sústredene sledovať/brať vážne...proste nemôžete vziať komediálne esá a nechať ich dve hodiny kázať o zmysle života.....pokiaľ nie sú sarkastickí Briti ()

Michal.Jezek

AAA to bylo pohlazení na duši. Ben Stiller ve filmu Bena Stillera exceluje na obou frontách. Nápad, spojený s dramatickým a komediálním taktem, vyšel na výbornou. Má to prostě své kouzlo. ()

Scraffy

Naprosto dokonalý filmik, ktorý ma absolútne odrovnal. Čakal som zasa nejakú ukecanú akože vtipnú komédiu, ale dostal som film, ktorý je svižný, nadčasový a proste dokonalý. Nebyť toho moc zdĺhavého a trocha otravného začiatku, tak nemám problém tomu dať plný počet. Takto to ostáva na štyroch hviezdach. ()

PF 2014

PF 2014