Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Lula.cz

Nejlepší film Bena Stillera. Docela dlouho jsem se Mittymu bránila a lituju, že jsem na něj tenkrát nešla do kina. Tohle je totiž pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Ať už dokonalou muzikou, bezvadným hereckým obsazením, lokacemi a příběhem, který člověka vezme za srdce. Walter Mitty byl na začátku šedá myš a snílek, ze které se díky jednomu negativu vyklubal super sympaťák a parťák do života. Opravdu takhle pozitivní dojem z filmu jsem už delší dobu neměla. Zaslouženě plný počet hvězd. ()

Eywa11

Má to chybičky krásy, no zjavne som slaboduchá povaha a zábery na Islandskú a Grónsku prírodu doladené špičkovým soundtrackom mi tak vymyli mozog, že iné ako najvyššie hodnotenie ani dať nemôžem! Tento film sa vôbec nemusí hanbiť za to, že tak očividne útočí na vaše zmysly a vy ho s úžasom sledujete a hltáte všetky spektakulárne zábery, pretože okrem nádherných exteriérov má aj pekný príbeh a kvalitne napísané dialógy. Walter Mitty zažíva jedno dobrodružstvo za druhým ( a vy mu len ticho závidíte, teda vy možno nie, ale ja rozhodne ÁNO! ), až sa to chvíľami môže zdať len ťažko zrealizovateľné a na míle vzdialené od reality. No aj tak si koniec koncov myslím, že život je tak nepredvídateľný a plný zvratov, že tak fantastické dobrodružstvo môže stretnúť každého z nás. Ani neviem, čo by som ešte vychválila, odzbrojujúci výkon Senna Penna, futbal v Afganistane, samovražednú jazdu smrti na longboarde?! Všetko bolo tak úžasné, že si to asi idem pozrieť znova.... ()

shaacul

Jeden z nejlepších "feeling good" filmů. Určitě je zajímavé že původní film z toku 1947 byl o tom že člověk by měl být spokojený s tím co má (rodinu, přátele), nová verze naopak ukazuje na to nebýt spokojený a něco prožít. Rozhodně zajímavé téma pro studenta humanitních věd. Nebýt patetického Penna mohlo to být i za *****. Spoiler - Island není tak sexy ale stejně stojí za to navštívit a zažít. Takto za **** ()

mr.bredok

Jednoznacne skvely film. Nejsem zadny filmovy expert ani radoby filmovy kritik onanista. Proste jen vnimam film jako celek a tento kousek je vyvazeny porce stupidnosti je minimalni oproti jinym hodnotam. ()

maestrotatum

Snáď každý znás má v sebe Waltera Mittyho, ktorý nám pomáha vidieť svet tak ako by sme ho vidieť chceli. Ben Stiller je naozaj sympaťák a bolo prekvapením a potešením vidieť tento nový kúsok, v ktorom ešte zasadol aj do réžie. Vtipné, svižné, príbehovosť nikde nedrhne. ,, tajný život” je reprezentovaný jednou majestátnou snímkou a okamžite ju vystrieda iná oku lahodiaca scenéria. Keď som to videl prvý raz tak si pamätám ako sa ma zmocnila chuť zobrať rupsak a niekde vycestovať. Celý film pôsobí až podozrivo upokojúco. Tu nie je moc čo vytknúť [80%] ()

vodkasesemte

Testing the limits of the human spirit. Poetry falcon. Key is to work backwards. They call the snow leopard the ghost cat. To never lets itself be seen. Beautiful things dont ask for attention. Mělo to pár zajímavejch momentu (asi tak tři, kdy jsem vyprskl smíchy), ale zbytek byl o ničem. Pořádně jsem nevěděl, o čem to je. ()

Sebule

Jak já chtěl tomuhle filmu dát alespoň 4* ale prostě nemůžu a to z prostého důvodu, prostě mě to nebavilo. Má to skvělou hudbu, dobré herce, nádhernou výpravu a exteriéry. Pohled na Grónsko, Island, to bylo opravdu krásné, ale tempo bylo docela pomalé a ta hlavní myšlenka... No nevím, na jednu stranu film chce dát povědomí o tom, jak je důležité se dostat ze zajetých cest života a na druhou stranu je konec vlastně odkázaný na člověka v práci... Má to pozitivní vibe, ale prostě mi přijde, že se tam nic neděje... Hodnocení: 6,7/10 ()

iceworld

Dávam tri zo súcitu. Ben Stiller by mal viacej hrať a menej režírovať aj keď réžia nie je ten hlavný problém, to skôr scenár je po časť keď si to Ben predstauje fajn ale potom je to také akési chaotické a rozsypané. Celý film su odveci pozliepané scény a zavše aj absurdné a úplne odveci zábery kamery alebo chovanie postáv. O hlavnom príbehu ktorý je taký, akýsi nijaký ani nehovorím. Po traileroch pri ktorých som si myslel že toto bude presne "my cup of tea" velmi velké sklamanie. Jednu hviezdičku davam za hudbu, druhú za scenérie a tretiu za Seana Penna. Asi som proste od tohto filmu očakával príliš veľa. ()

Dexter666

Bolo toľko možností, ako sa to dá pokaziť, ale Stiller sa nechytil ani jednej. Je to krásne jednoduché a pritom takmer dokonalé. Bravó. ()

De Large

No, niekedy idete do kina proste na film. A vidíte film, ktorý... no, neviem to ani popísať... už dávno som na konci nemal slzy v očiach... A okrem toho som celý film otváral ústa nad zábermi, nad myšlienkami, nad... no jednoducho, niečo úžasné... ()

petr.al

Když končila projekce a na plátně se začaly objevovat závěrečné titulky, jeden ze dvou vedle mě přísedících, sotva dvacetiletý klučina, prohodil letmo: ,,Na Stillera nic moc." Ve svých představách, ne nepodobných těm, které prožíval hrdina Walter, jsem vstal, ukázal na hocha prstem a procedil jsem skrz zuby:,, Co ty můžeš vědět o životě mlíčňáku, jdi se bavit s cigárkem na nedalekou diskotéku. "........Nic ve zlém. Walter Mitty neukazuje jednu z dalších potroublých postav, na které jsme u Stillera zvyklí. Jedná se o tak překvapivě milý režisérský počin, že jsem se celé dvě hodiny musel usmívat pod vousy. Pro lidi, jenž se občas přistihnou při myšlenkách patřících do pomyslné přihrádky s názvem ,,bilancování a ohlédnutí se za svým proběhlým životem", či pro jedince, kteří občas prohodí větu: ,,jaký má vlastně život smysl?" slouží Walter Mitty jako drobný návod. Smyslem života je.................víte co?.........jděte se raději na Benův film podívat. ()

Jamall

Příjemně podaný dobrodružně romantický příběh o jedné ztracené fotografii, který je sice dost průhledný, ale dokáže zasáhnout na správném místě. ()

Fericious

Možno to niekomu príde veľa, ale dávam 5 hviezd. Pre skvelý výber hercov. Nebol nik, kto by mi nepasoval. Najmä pre Seana Penna, ktorý svojich "5" minút odohral bravúrne, pre Bena ktorý hraje komédiu bez toho, aby zo seba robil blbca, pre krásnu Kristen Wig v modrom svetri v zábere z helikoptéry. Pre krásnu titulnú fotku(to fakt), pre bravúrnu kameru, pre prostredie, pre hudbu, pre smiešne chvíle, pre minimálne snahu o hodnotnú myšlienku, pre dokonalé namazanie tohto filmového stroja, pre žiadnu scénu naviac, pre skejt, pre zjazd, pre detaily a asociácie, pre spojenie veľkomesta a samoty, pre super zamestnancov technickej podpory. A preto, že to je remake. Samozrejme je tu jedna blbosť na druhej, čo sa týka toho že taký človek by nevedel prežiť ani na vidieku, a nie takto v horách, a kopec iného, ale film vôbec nie je o realite alebo čo, a teda sa to nedá považovať za nejaký nedostatok. Po mnohých tohtoročných lapsusoch od očakávaných filmov, tu prišlo nádherné prekvapenie od filmu, od ktorého nik nič nečakal. ()

BoKo_CzT

Ak ste presýtení množstvom akčných blockbusterov, či zlomyseľných komédií, bude pre vás tento film vyslobodením, rovnako ako pre mňa. Ide o prekvapenie filmovej sézóny 2013 a možno aj posledných niekoľkých rokov. Film je nabitý pozitívnymi emóciami podfarbenými skvelým soundtrackom. S hlavným hrdinom sa ľahko stotožnia aj muži, ktorí nie sú z ocele, nenosia pláštenky a dokonca nedisponujú ani übermensch schopnosťami. Okrem Benovej taktovky treba vyzdvihnúť aj kameru, krásne exteriéry a pre mňa najmä nenásilný strih, ktorý vám určite nespôsobí prepuknutie epilepsie. No vašu bránicu určite neušetrí najmä prvá polovica filmu, pri ktorej sa skutočne nasmejete. Ide o jednoznačne príjemne strávených 114 minút, na ktoré sa nemusíte báť vziať ani väčšie deti a z ktorých budete z kina odchádzať s dobrým pocitom. Milý Ben, klobúk dole! Zaslúžených 5 hviezd. ()

wahaj

Lehkost a živost Walter Mitty nechá úsměv na tvářech i těm největším drsňákům. Už dlouho jsem necítil takový optimismus z nějakého filmu. Nejlepší práce jak Bena Stillera tak Stevea Conrada. Je to zkrátka filmografická pecka, která dlouho zůstane v mým srdci. Jeden z nejlepších filmu roku 2013. ()

petrusqa

Nejsem velkým fanouškem Bena Stillera, ale tentokrát jsem byla velmi příjemně překvapena. Obsah mi lehce připomíná Amélii z Montmarteru, jelikož jde o plachého člověka, kterého si skoro nikdo nevšimne a který navenek působí jako šedá myš, ale uvnitř oplývá obrovskou fantazií a touží po životě plném dobrodružství. Bohužel jaksi zatím neměl koule na to, aby své touhy proměnil v realitu. Až do té doby než mu zamíchá životem dobrodružný fotograf a tajemný snímek č. 25. Nakonec bych chtěla jen dodat, že Ben Stiller zraje jak víno. ()

PF 2014

PF 2014