Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

BarryLyndon

Bože, tak moc krásný film! Stiller umí. Takhle dobře jsem se cítil při sledování málokterého filmu. Snad nic tam nemá chybu. Škoda jen, že si to neudrželo drajv z úvodu, ale chápu, že honit se takhle přes půlku světa resp. snít by nafouklo rozpočet několikanásobně. Hodně potěšili vedlejší postavy. *:+* Kristen Wiig to tam hodně seklo. Tak málo tomu chybělo k dokonalosti, zejména v závěru, ale o to v důsledku vůbec nejde. Jo a je to rozhodně film pro kino nebo kvalitní domácí projekci na blůčku, tak si to nezkažte nějakým screenerem nebo nekvalitním ripem. Stojí to za to! Už jenom kvůli scéně s helikoptérou a barem. 9/10 Can you hear me Major Tom? ()

uterox

Film vydělal krásných $184,711,667, což je dvakrát víc než rozpočet filmu. A vyrovnal se tak tropické bouři od B.Stillera se $188,072,649. Hodně se mi to líbilo. Taková romanticko-dobrodružná komedie. Trochu poetická, nádherné záběry kamery, úžasná příroda a skvělý příběh. Oproti předchozím filmům od tohoto režiséra se mi líbilo, že to bylo víc vážnější a méně ujeté. ()

Figu

Na jednu stranu smutné, na druhou veselé a úsměvné... Šíleně se mi líbí to zpracování, kdy si hlavní hrdina snímku představuje, jak by to asi mohlo být, kdyby byl opravdový superhrdina, mediální hvězda, hlava státu či nádherný model nebo playboy... Ben Stiller byl dobrá volba! Umí zahrát borce i toho zmiňovaného modela, zahraje skvělého milence i obyčejného chlapíka, ale co mu jde opravdu skvostně a nejlíp je, když hraje dementka, trošičku ňoumu a idiotka a to co mi předvedl na kole, když se koukal ve své představě na to co kreslý obloha z mráčku, tak to bylo zas na skokana roku! Teda jezdce roku! Takovej liskanec o značku do tlamy by rozesmál i vždy nasraného Brůču z gumídků... A musím zdůraznit, že nám zde zahrál i božskej soundtrack! 75% ()

LaRhette

Nový Stilerův počin se pro mnohé může zdát pouhou vizuální záležitostí, je v něm však dle mého mínění víc. Povedená hra s vizualitou se předhlédnout nedá, pravda. Už úvodní titulky jsou malou obrazovou hrou, nenápadně se propojující s prostředím filmu. Film však také ukazuje, jak se může život změnit, když se člověk přestane bát. Velkolepé prostředí Grónska, Islandu a Himalájí (Afgánistánu) sice působí až snově, dostane vás však o krok blíž přesvědčení o tom, že i realita může být snová, možná ba přímo působivější než snění. Film nás ale také přibližuje vnitřnímu světu člověka, ke kterému obvykle nemáme přístup. Používá k tomu nenásilně zobrazené představy volně navazující na realitu. Staví se ale vtipně i k trapným situacím, které nás v životě běžně potkávají. Po shlédnutí jsem šla na dlouhou procházku a měla jsem chuť se sbalit, nějak odjet, zažít dobrodružství. Film splnil svůj účel, předpokládám. ()

Havaj8

Příjemná road-movie v podání Bena Stillera, jakožto velkýho snílka, kterej si přál v danou chvíli udělat to nejlepší rozhodnutí. Postupem času, se to stávalo realitou a dělal neskutečný věci. Avšak už v polovině nám dojde, co by tak mohl být negativ číslo 25. teď je otázka, jestli je to dobře nebo špatně, i tak to dokoukáme. Panorámata byly skvěly, soundtrack, na kterej se nezaměřuju tu taky byl slyšet. A musím uznat, že jako režisér to Stiller zvládnul taky. Naopak ubral romanci a nebylo to na škodu... ()

Wiikii

I když má film velkou škálu nelogických věcí (let motorovým letadlem do prachového mračna sopky, nebo jízda autem ve stejném mračnu co má přibližně osm set stupňů atd..) ... ALE to je vlastně jedno, však je to film, kde se male i některé velké chyby dají odpustit, když má příběh co říct. A právě Walter Mitty je tím příběhem co dokáže říct mnohé. .. Já jsem si opravdu celý snímek užíval od začátku až do konce. Kdy musím podotknout, že Ben Stiller by měl u takovýchto žánrů už zůstat, protože, tohle se mu opravdu povedlo nejen z hereckého hlediska. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Martin741

Prilis povrchne, nalestena hollywudska prazdnota. ben Stiller je pred ale i za kamerou - a za kamerou je to amater, rezia mu teda nejde., je to fakt ... bieda rezisersky. Pribeh je roztomily a ako komedia to jednoznacne beriem, len skoda, prepadlo to a to tak, ze komplet. Ne, ne, toto neberem, najlepsi Ben Stiller je zatial len pred kamerou a vola sa to Fotr Je Lotr. 50 % ()

MrPierc

Poslední film, který jsem viděl v roce 2013 a je to asi největší překvapení. Z umělých ukázek jsem nebyl moc nadšen a spíše jsem to považoval za další povrchní americké dílko s dobrým koncem. Ale! Walter Mitty je šedá myška žijící ve svém nudném životě. Nikde nebyl, žil spořádaný sterilní život a jen snil. Tak dlouho snil a tak dlouho věřil, že jednou se vše změní, až mu život málem protekl mezi prsty. Film je o přerodu v sebejistého člověka, který dokáže změnit směr a vykročí ve své životní cestě zcela jinam, než by kdy udělal. Stačí k tomu jedna malá zápletka s negativem a on se vydává na detektivní výpravu do zemí, kde nikdy nebyl. Hledá negativ, ale vlastně najde sám sebe a pochopí, že štěstí není někde ve světě nebo v jiné zemi, ale doma mezi svými přáteli, rodinou. Bál se, ale najednou se nuceně ocitá v tolika situacích a začne je brát takové, jaké jsou. Forma vyprávění je velmi příjemná a také upřímná a vtipná. Není to zbytečně americky vtipné a netlačí se na pilu. Lehce plynoucí životní film o změnách a revoluci v jednom malém nevýrazném člověku - velmi inspirativní a pozitivní. Ben Stiller to zahrál minimalisticky a zároveň lidsky. Měl se už dávno dát na vážné role, to mu jde velmi dobře. Film utekl rychle jako voda a já litoval, že je konec. Odcházel jsem z kina tak příjemně naladěný a spokojený. ()

Elyssea

Když jsem loni byla na poznávačce národních parků ve Skotsku aniž bych znala kohokoliv jiného z mých spolucestujících, dala jsem pět liber za Empire, který sliboval novinky z ComicConu. Natrefila jsem na článek o nejnovějším filmu Bena Stillera, s nádhernými fotkami Islandu a krátkou synopsí. Teď o půl roku později, jdu sama do kina na Waltera Mittyho. A je to tam. Takhle podle mě vznikají opravdové srdcovky. Filmy, ke kterým nás pojí nějaký příběh. Je jedno, kolik chyb by se tu dalo najít, nehledám je. Takže budu sentimentální a prohlásím Walterův tajný život za skvělou tečku za šťastným rokem s třináctkou na konci. ()

Nach

Příjemné překvapení v režii Bena Stillera. Walter Mitty a jeho tajný život je příjemným rodinným snímkem, který nám představuje jednoho snílka, který se rozhodne vyhledat jednu nádhernou fotografii. Právě postavy jsou v něm jeho nejsilnější stránkou. Humor vychází z jejich přirozeného chování, interakcí mezi nimi a samozřejmě i dějových kliček, které hlavního hrdinu zavedou od Grónska, přes Island až do Afghánistánu. Já si toto dobrodružství užíval. Na občasný stereotyp zapomenu, ale na zajímavou honbu za jednou fotografií nikoli. 75% ()

Streeper

Vážně by se měli zavést i půl hvězdičky, protože bych dala 3 a půl, takhle jsem se musela rozhodovat jestli to bylo tak dobré na 4 nebo tak akorát na 3. Nakonec tedy "tak akorát". Ben Stiller byl skvělý, nádherné záběry na Himaláje, Grónsko a Island a malé překvapení v podobě zarostlého Seana Penna. Konec mě mile překvapil. ()

joker.george

Díky mazlení se s detaily, hraní si s vyprávěním a několika záběry, které by šly okamžitě zarámovat, bylo docela sledování příjemné. Jenže Walter Mitty zbrkle skáče od jedné věci ke druhé, a i když má nenucený humor a spoustu nápadů, tak ne všechno si lze dosyta vychutnat. A konec je, narozdíl od zbytku filmu, až zbytečně moc banální, a tak mu zbytečně ubližuje. ()

dubinak

Na Waltera Mittyho jsem narazila v telce a docela měla chuť kouknout se na něco odlehčeného až pohádkového. Podle zdejšího hodnocení to vypadalo na nadprůměrnou dobrodružnou fantasy komedii. No myslím si, že je to hodnocení od některých uživatelů maličko přepálené. Děj nebyl nic extra, v podstatě i předvídatelná nuda. Scénář mi přišel poněkud špatně řešený. Můžu ale vychválit nádherný vizuál, hudbu, interiéry, exteriéry a řemeslně to byla pastva pro oči. Jako taková průměrná milá komedie je to ok. ()

Lanark

U Jeremiáše jsem se mýlil. Walterova cesta je tím dospělým (lehce prošedivělým) útěkem do divočiny. Snad nikdy se mi nestalo, aby mi postava zpočátku lezoucí na nervy nakonec přirostla tak k srdci. Možná za to může Island, možná za to může ten políček bdělému snění...Těžko takhle po pár minutách po projekci říct. On sám příběh není nějak extra originální, ale způsob, jakým je vyprávěn a myšlenky, které jsou v něm zvýrazněny je něco, co se u amerických velkorozpočtových snímků jen tak nevidí. Až se Stiller zbaví těch posledních zbytků podivně dětinského humoru, čeká nás pár dokonalých bijáků! ()

PF 2014

PF 2014