Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

vitekpe

Nevim do jak velke miry jde o remake nebo o inspiraci puvodnim Walterem Mittym z roku 1947, protoze ten jsem zatim nevidel. Tohle jsem celkem odkoukal v klidu. A Kristen Wiig je sympaticka. Misty trosku "dlouhe", predvidatelne. 3+ ()

BMAJTZ

Vizuálně hodně působivé dobrodružství. Jasně nesmíte ten film brát vážně a hledat v tom nějaké životní moudro, na tomto poli ten film jednoznačně selhává. Pokud ho budete brát jako čistokrevné komediální dobrodružství, s úžasným vizuálním efektem, který je zde opravdu jenom na oko, pak si to užijete stejně jako já. Mimochodem dalo by se říct, že Bena Stillera a vůbec všechny jeho filmy vyloženě nesnáším, ale tohle tuto kletbu snad poruší. Jinak řečeno jde o nejlepší Stillerův film vůbec. ()

Maynard.

Tak nevím esi je to tím, že nemám rád Stillera nebo americký komedie, ale tohle mě nebralo. A to sem se vážně dost těšil. Sliboval jsem si hlavně to fantasy. Pravda, začátek mě parádně navnadil, když se Walteroj "zjevila" jeho první představa. Tak sem si říkal, hmm hmm tak pokud to takle půjde dál, bude to pecka. Dál to sice šlo, ale spíš z kopce dolů. Zajímavý byl pohled na současné "celosvětové problémy" s propouštěním. Jak se ale do filmu dostala "záhadná" postava Seana Penna, tak mě to přestalo bavit uplně. Pěknejch obrázků se člověk dočkal pomálu, srandy se člověk prakticky nedočkal. Pravda je, že Stiller a podobní amíci mi nikdy a v ničem nevykouzlí úsměv na tváři, na druhou stranu tohle taková blbost nebyla. Zlatej průměr, ale pochybuju, že se na tohle dobrodrůžo ještě někdy vydám. ()

fruitbueno

Já jsem Waltera Mittyho chtěla mít hrozně moc ráda, ale nešlo to. Prostě jsem se nudila a občasné záblesky (scény se Seanem, odkaz na Benjamina B., "daydreaming" pasáže obecně a vůbec celý humbuk kolem fotografií) to nevytrhlo. Vznikl tak průměrný film, ve kterém excelovala krásná citlivá a chytře zasazená hudba a Ben Stiller, jehož kukuč se mi nikdy neokouká. Jako celek ale spíše zklamání, průměr si tahle látka nezasloužila. ()

Forsberg11

Úžasne pohodový film s úžasne pohodovým Benom Stillerom, či už pred, alebo za kamerou. Konečne si strihol aj niekoho iného ako blbečka, ktorý má neustále smolu a nevie to so ženami. Ani Walter Mitty síce nie je žiadne svetoborný playboy ale má aspoň guráž a je pripravený a odhodlaný skúšať nové veci, zažívať dobrodružstvá precestovať pol planéty aby dosiahol to čo si zaumienil. Veľmi ma potešili nádherné lokácie (Grónsko, Island, Afganistan) a krásne scény (jazda na longboarde, futbal v Himalájach, nástup do vrtuľníka). Jeden z filmov, ktoré si rád ešte zopárkrát pozriem a s čistým svedomím ho môžem hocikomu odporučiť. 75 %! ()

netahlo

Nejvystiznejsi slovo, ktere me napadne pri hodnoceni tohoto snimku, je slovo prijemny. Stillera jsem driv moc nemusel, ale posledni dobou mu prichazim na chut. Za tuhle velmi chutnou jednohubku davam palec nahoru. Pasaze z Gronska a Islandu nemely chybu. Opravdu pekny, nevtiravy film. EDIT: Nejak se mi to rozlezelo v hlave a s odstupem par dni jdu na plny pocet! ()

Michelle75

80% bych dala určitě,ta jedna hvězda navíc je proto,že se jedná podle mě o jeden z nejpohodovějších filmů poslední doby. Vizuální stránka naprosto skvělá,hlavně ty problesky mezi realitou a sněním. Dobrý nápad. Tenhle film má hlavu a patu a hlavně je taky jednou o normálním,slušném a hodném člověku,což se poslední dobou nevidí zase tak často.:) Pro někoho nuda.Některé prvky jsou vážně vtipné-malá čižma piva,setkání s fotografem... a navíc Shirley MacLaine hraje pořád svěle a Kristen Wiig vlastně taky. ()

kenkaku

Film se mi líbil a to moc. Tedy až od 35 minuty. Do té chvíle je to taková debilita, že jsem to málem vypnul. Walterovy "výlety" do světa fantazie jsou tak otravné a tupé, že jejich konec působil skoro jako balzám. Ani mi nevadila ta zcela amatérská zápletka "kde je fotka č.25". Jen retardovaný poloblb by od první chvíle nevěděl kde je. Celkem jsem i přešel to zvláštně naivní a nepravděpodobné slepení děje. Vizuální stránka věci a podání to celé v pohodě zastínilo. Takže opět v pořádku. Ale těch prvních 35 minut... Jo a ode dneška se holím. S vousy jsem skončil. ()

SG-1

"Chce tím říct, ať sebou hodíš. Je tu spousta nadrženejch Chilanů, kteří se těší do stripklubu a jen jedno kolo." -námořník- ()

widla

Tak Ben Stiller umí (a nejen dělat ze sebe idiota)! Opravdu úžasný film. Celou dobu máte ten přihlouplý úsměv na rtech, který ve scéně v Grónské hospodě přejde v nečekaný záchvat smíchu. Putování Waltera je kouzelné a navíc podkreslené báječnou hudbou. Někdo by mohl namítnout očividnou snahu dostat se divákovi pod kůži, ale při těch dechberoucích záběrech to promíjíte. A na konci, když přemýšlíte o hodnocení, se objeví snímek č. 25 a vy víte, že kouzlo je dokonáno. Tak mile překvapená jsem nebyla už dlouho a vím jistě, že ne naposled. ()

MiaMoonlight

Po dlouhé době přišel film, jehož úspěšnost nezávisí na počtu prdelí a koz, které se objeví na plátně. Přišel příběh s myšlenkou a srdcem, na tolik sympatický že si mě získal už v prvních chvílích. Stillerova nejlepší role, kterou si mě naprosto udobřil a tímto mu odpouštím jeho veškeré přihlouplé xichty. Odteď je to podržtužka, který posbíral koule (teda odvahu) a něco se svým životem udělal. Příběh tak neskutečný až si člověk přeje, aby to byla pravda. ()

sedm.1

Už v polovině filmu jsem si v hlavě připravoval komentář, ve kterém jsem se tu chystal si pořádně rýpnout do všech umaštěných, intelechtuálních truhlíků, kteří se jistě vcítili a vtělili celu svou duší a tělem do nitra a postavy Waltera Mittyho, který zde prožíval, stejně jako oni sami ve svých každodenních nudných životech, podobně strastiplné životní a milostné ústrky a jak opěvují artově zpracovanou cestu hlavního hrdiny za svým štěstím, které by sami suchaři chtěli docílit. Nakonec to ale v žádném případě nemohu udělat, neboť bych shodil i sám sebe. Tak krásný a hřejivý pocit při závěrečných titulcích jsem totiž i já sám už dlouho u nějakého filmu nezažil. Takže i mě pouť Waltera Mittyho za radikální životní změnou více než oslovila a pohladila po duši. I mě byl Walter Mitty nesmírně sympatický a neuvěřitelně jsem mu přál dosažení vytoužených přání a i nějakého toho zadostiučinění. A když se mu toho všeho pak tak krásně a příjemně poštěstilo docílit, i mě padl kámen ze srdce a i já začal přemítat nad svým dosavadním životem, zda-li bych s ním možná neměl také něco udělat. Každopádně, Benu Stillerovi se podařilo natočit skutečně hodně zajímavý a zvláštní snímek, který je sice malý svým vzezřením, ale velký svou hloubkou a emoční silou. Jde o film, který dokáže obměkčit i ty nejzapřísáhlejší škarohlídy, který potěší, uklidní a donutí k zamyšlení se nad mnoha osudovými otázkami. Celé to jeho zpracování je pak skutečně nesmírně působivé a atmosféricky oslnivé, zápletka patří k jedním z nejoriginálnějších a nejnápaditějších za poslední roky, Ben Stiller navíc válí nejen za kamerou, ale i před ní, ovšem i ostatní postavy a jejich herečtí představitelé jsou velmi výrazní a netuctoví, prolínání romantické, komediální a dramatické linie tu funguje naprosto úžasně a přesvědčivě, a jak jsem již zmiňoval, ten závěrečný happyend, to je jednoduše dechberoucí nádhera. Walter Mitty je zkrátka velice poctivý a působivý filmeček, který tedy určitě není pro každého, ale mnoho diváků, kteří též občas utíkají do svých světů, anebo nejsou zcela spokojeni se svými vlastními životy, budou tímto klenotem doslova nadšeni, protože tohle je skutečná filmová esence života. Já si z tohoto snímku odnáším prostě velice, velice příjemný filmový zážitek. Výborný! ()

Zemi11 odpad!

"Byla si pořád se mnou. Když jsem byl na Islandu, musel jsem letět s jedním ožralým pilotem. A představil jsem si tebe, jak mi zpíváš majora Toma." ... "A vrátila se k vám?" "Víte, kde je kouř, je i oheň." "Ó, jste úřasný." ... "Váleček, malý bojovník, hora, jak to může souviset." "To nevim, ale jestli na to nepřijdu, vyhodí mě z práce. Musím letět na Island." ... V závěru zjistí, že má magickou fotku v peněžence. Peněženku nedávno vyhodil, ale jeho matka ji z koše vytáhla a uchovala, protože "vždy schovávala tvoje věci." V jedné z posledních scén až slza ukápla, když malej Richie poslal gerojovi video, jak jezdí na skatebordu se slovem díků, že to byl právě on, kdo Richieho při minutové ukázce v parku naučil jezdit ... Dialogy i myšlenka filmu kandidují na nejpitomější hloupost nového tisíciletí. ()

herr_carter

Kristepane, co tady na tom všichni máte? Koukám ,že naštěstí původní rating přes 80 % už spadl aspoň na těch 77%, já jsem dal sotva za 2* téhle kýčovité cestománii, obsahují pouze stopové množství děje a scénáře, navíc Stillera už by měli zavřít někam hodně daleko a hluboko.............. moje hodnocení = 3 z 10. ()

Circumscriptor

Kto by bol povedal, že v takto inteligentnej a dobrej komédii hrá Ben Stiller. A dokonca to aj sám režíruje! Tento film je samé prekvapenie, od začiatku po koniec. ()

upson

Waltera Mittyho mám neskutečně rád. Je to jeden z těch filmů z kategorie ,,tak trochu jiných". Podobně zamilovaný jsem do filmů Truman Show, Volný Pád, Master & Commander, Tropická Bouře a především Dobrý Will Hunting. Všechny tyto snímky ve mě při shlédnutí míchají všemi možnými emocemi. Jednoznačně souhlasím s mottem časopisu LIFE. Poznat svět, nebezpečné věci, pohlédnout za závěsy, jít blíž, najít se a cítit. To je podstatou života! 100% ()

casioa....

Milé a zábavné. Stiller takýchto vecí ešte možno natočí tucet. Čim je starší, tým mu to viac svedčí. Pár momentov mi pripomínalo i môj vlastný život, chvíle na začiatku vzťahu…a ISLAND. Moja prvá návšteva kina na Islande bude navždy spojená s týmto filmom. Islandké kina, to je kapitola sama o sebe. Jednak, sú v Reykjaviku iba 4 :-))) zvážte, mesto 100tis.+ obyvateľov, svojím spôsobom raj umenia a filmárov, a 3 "multi"kiná plus jedno akože alternatívnejšie (Bio Paradís). V kine kde sme boli nemali…kávu. A to sme ju vtedy fakt potrebovali. Po skončení filmu nás vypustili do zimy, nejakým zadným vchodom. No bolo to dobrodružstvo :-) ()

nameadel

Je to hrozně moc na vážkách mezi 4 a 5. Walter Mitty je neuvěřitelně krásně natočený a milý film s parádním soundtrackem (<3), destinace jsou očitrhající a Ben Stiller se dokonce dokázal ovládnout a své pitvoření skoro úplně vynechal. A kde ne, tam se to vlastně hodí. Bohužel mám dvě ALE, a sice -trochuSPOILER- 1) kde je negativ jsem uhodla po dvaceti minutách a to tomu strašně moc ubere, 2) tohle je absolutní drobnost, nicméně si nedokážu představit, že by nějaké dítě na světě vyměnilo longboard za gumového panáčka (tady mi lehce přišlo, že z těch islanďanátek trošku dělají civilizační zaostalce). Navíc, nevím kdy se naposledy někomu tak moc povedl trailer, což ještě zvýší očekávání. Nejlepší by bylo na Waltera jít a nic o něm nevědět. Na druhou stranu, ten film je tak neuvěřitelně hezky motivační a energií nabíjející a člověk od něj pak odchází v naprosto super náladě. Sean Penn je báječný a po celou dobu, co byl na plátně, jsem musela zamačkávat slzy (citlivka). A opravdu neskutečně se mi líbila poslední scéna (!poslední záběr!), vlastně tam nebyla scéna, která by se mi nelíbila. Šmarja, je to těžké. ()

PF 2014

PF 2014