Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

montel

Walter Mitty (Ben Stiller) je editor časopisu Life a zároveň snílek. Firmu, ve které pracuje již 16 let ale nyní koupili noví majitelé, kteří udělají zásadní krok. Chystají se vydat poslední tištěné číslo časopisu a Walter má na starost její obálku, kterou nafotil nejlepší fotograf Sean O'Connell (Sean Penn). Walter ale nemůže najít negativ, který mu Sean poslal a tak musí závodit s časem a najít Seana dříve, než se o všem dozví noví majitelé. Problém je v tom, že Sean je někde v terénu a tudíž bůhví kde. Walter ale zjistí, že poslední Seanovi kroky vedli do Grónska a tak se chystá na šílenou cestu. Se vším mu pomáhá jeho kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), do které je Walter tajně zamilovaný, ale hlavně jeho bohatá fantazie...Kouzelný barevný příběh plný skvělých nápadů a nádherná scenérie a hudba povyšuje tento film na horní příčky žebříčků. Ona to ale taková pecka není, celkově je příběh až příliš jednoduchý a nezachrání to ani vcelku dojemný konec. Poté co jsem viděl dá se říct podobný šílený film Interstate 60, prostě nemůžu jít s hodnocením výš. Ale i tak se nemá Walter Mitty za co stydět. 60% ()

milford

Krásně udělaný film, jak po vizuélní stránce, tak i v přechodemch mezi sny a realitou. Toho je počátek film přímo přeplněn a kouká se na to opravdu pěkně, skoro jak na pohádku. No a ke konci zas reálné scenérie, Island a okolní ostrovy jsou tu natočeny výborně. Příběh a zápletka teda nic moc, ale o tu tu zrovna moc nejde :) ()

raru

Vizuálna stránka filmu perfektná,hudba tiež.Ale že by to malo nejakú hlbšiu myšlienku,ani náhodou. A aj ako komédia nič moc. ()

Raziel811

Pohodový film od člověka, kteréhož komedie rozhodně nemusím. Režisérský pokus se vydařil i díky tomu, že Stiller opustil komediální notu a i když není vše vážné, rozhodně mu tato poloha sluší. Po dlouhé době film, kde jsem byl zvědavý, jak to celé dopadne (jaký je onen snímek 25). Výsledek byl velmi překvapivý, ale na druhou stranu logický. ()

BaHa

Velice rozporuplné pocity. Kdybych musela hodnotit spravedlivě, tak dám dvě hvězdy, protože první část filmu by tomu odpovídala. Druhá je něčím naprosto jiná, i když pořád mi na ní něco nesedí. Na Waltera se bezvadně kouká, o tom žádná. Ale příběhově mi tam chybí něco hlubšího. Ano Walter sebral odvahu vyhodit do vzduchu papíry plné korporátního balastu a vydal se za dobrodružstvím (been there, done that). Ale ani to mu nelze tak úplně věřit. A to bude možná Stillerův největší problém...já mu to prostě nežeru. ()

Matulko_

Nejak sa neviem rozhodnúť, či áno, či nie. Je to pekné, dobre sa na to pozerá, človek sa neraz usmeje a rozhodne to nedopozerá s pokazenou náladou, práve naopak. Divák má z celej rozprávky celkom príjemný pocit a zvláštnu chuť navštíviť Island. Na druhej strane je to tak rozprávkové, že aj tie reálne scény majú k realite veľmi ďaleko. Teda ak človek neuchádza každú chvíľu dakam do vlastného vysnívaného sveta, ale s nohami na zemi a zadkom v kresle nezačne premýšľať nad tým, že za ten roaming by zaplatil majland a že niet divu, že Life potrebuje reštrukturalizáciu, pokiaľ sa tam chodí do roboty tak, ako tam prichádza a odchádza Walter Mitty. Na druhej strane... prečo na jeden večer nezabudnúť na to všetko zložité a komplikované či náročné a neodletieť niekam... napríklad do Grónska... Príjemná oddychovka, možno som mal počkať na ešte vhodnejšiu náladu (65%). ()

assassinGH

Kde sa to v tom mužovi berie! Po odchode z kina som bol milo prekvapený nad typom filmu ktorý Stiller natočil. Boli tam síce prvky jeho "primitívneho" humoru, ktorý je v niektorých prípadoch aj vtipný, ale za to bol veľmi dobre využitý. Kamera, úžasná(podobné pocity pri "V zajatí Démonov"). Sedel som úplne vpredu a pozeral na plátno ako malý Forrest. Veľmi blízky film môjmu srdcu. ()

Titi14

Skvělý film o představách, které svádí každý z nás. Film o tom, kde jsme byli, jsme a budeme, a ve skutečnosti chtěli být. I když si to Ben Stiller ušil na míru, věřím mu to. Jeden z opravdu velkých hereckých osobností, která to zřejmě na kterékoliv straně plátna prostě umí. Doporučuji všem už jen kvůli hudbě a destinacím, kde se film natáčel. ()

shinlove

Tento film je u mě na hranici 3 a 4 hvězd. Mám rád Stillerovy filmy, navíc je jako režisér většinou schopnný sám ze sebe vymáčknout na plátně ještě víc, než když ho vede někdo jiný. Děj je okoukaný a přesto jiný, myšlenky Waltera Mittyho máme asi občas všichni :) Ale ne každý najdeme v sobě tu sílu něco změnit. Hudba se mi líbí a příroda je nádherná. Proto dávám nakonec 4* ()

foils

Newyorský úvod je hodně vtipný, Walterovy představy pěkně ukazují, jak se digitální efekty dají využít k zobrazení výplodů fantazie (já vám dám Pána prstenů :) ). Těšil jsem se, že takový bude celý film - v podstatě evropské drama o hledání vlastní identity naboostované hollywoodským produkčním zázemím, taková americká Nauka o snech. Bohužel s Walterovým odletem do Grónska najednou spadne řetěz. Jako by tvůrci nevěděli, jak dospět k rádoby katarznímu finále, a tak ho vlastně jenom pořád oddalují. Možná se měl Stiller vykašlat na Waltera Mittyho a zfilmovat úplně jiný, životnější příběh. Ale ten by asi v USA zase nikoho nezajímal. I tak The Secret Life ... příjemně vybočuje z mainstreamové hollywoodské produkce. *** 1/2 _______ Jinak ještě vzkaz pro ty, co filmu vyčítají změnu rodiného statusu titulní postavy: Právě v tom přece spočívá aktualizace příběhu - dnes se do zakládání rodin většina lidí zrovna nehrne a radši poletí do Grónska. (Podobná poznámka se vztahuje i k obsazení ne zrovna mladých herců do Gondryho Pěny dní.) ()

s7RanG

Příjemný Stiller, krásné scenérie, pár vtípků, ale jo, koukalo se na to dobře. Dokonce i happyend, který jsem neodsuzoval. ()

Jessica_Biel

tak to vezmu stručně... 1.:chorobně nemám rád Bena Stilera - 2.:vynikající hudební doprovod filmu- 3.: kurňa! tak rád bych se taky podíval na Island(nebo někam na sever)- 4.:"Dobrej...-Dobréj...-Máte k dispozici auto?- Ano, dvě...jedno modrý a druhý červený..."- 5.: fousatý pako z Life časopisu... Opět hledám v matematické soustavě číslomezi 3 a 4 označující hvězdami tenhle snímek. Někde tam, by se Walter umístil... tak to nechám zatím na třech a jednou to třeba švihnu na lepší post... :) ()

ragtime

Krásna výprava, výborná hudba, ale všetko to zabíja už únosnú mieru presahujúci nevtipný trápny stillerovský humor. ()

(fun)tomas

Vážne krásny film. Scenérie ako vystrihnuté z national geographic a v pozadí veľmi príjemný soundtrack, ktorý dokonale ladí s vizuálnou stránkou filmu. Bena Stillera obyčajne nemusím, no tu ma ako herec a najmä ako režisér absolútne dostal. Film ako celok je ukočírovaný na jednotku. S postavou Waltera som sa okamzite stotožnil. Možno preto, že som sa ako dieťa zvykol rovnako zasniť a prežívať tie najvzrušujúcejšie dobrodružstvá. :-) Mám silné nutkanie pozrieť si Waltera Mittyho opäť. A to som ho videl pred týždňom. ()

Tess92

Na film se pěkně kouká, člověk se u něj zasměje, je to takové odlehčené a příjemné. Akorát časová linka mi nějak nesedí.. ()

Wartord odpad!

To jsem zase něco viděl. Dlouho jsem litoval, že jsem se před filmem stačil vymočit, protože při tomto bych na záchod chodil velmi rád! Stiller si asi neuvědomil, že dělá film pro diváky a ne pro sebe! Nebo si to uvědomil a na poslední možnou chvíli tam před vypuštěním mezi zběsilé kinomoly ještě stačil vrazit obrázky Islandu jako vystřižené z katalogu "Navštivte i Vy svoji sopku". Trapná režie například v okamžiku, kdy postavil herečku za hlavního hrdinu a došlo k tomu okamžiku, kdy si myslíte, že vaše láska mluví na vás, ale ve skutečnosti mluví na kamarádku, která ovšem přes vás ani nejde vidět... Kompletně jsem změnil život podobně jako Walter Mitty a Stillera jsem poslal do hrobu. ()

PF 2014

PF 2014