Reklama

Reklama

Hanebný pancharti

  • USA Inglourious Basterds (více)
Trailer 1
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Začátek Hanebných panchartů zastihuje Shosannu Dreyfus (Mélanie Laurent) v Němci okupované Francii, kde před jejíma očima nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil její rodinu. Shosanna se štěstím uniká do Paříže a ukrývá se tu pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu. Na jiném místě v Evropě se pod vedením poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje skupina židovských vojáků s cílem nemilosrdně mstít činy nacistů a šířit mezi nimi strach. K Aldově "Panchartům", jak si sami říkají, se přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol svrhnout vedoucí představitele Třetí říše. A v šeru promítací kabiny zatím Shosanna spřádá vlastní plán odplaty... (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Charon11

Charon11 (hodnocení, recenze)

Ještě to bude chtít nějaký čas k porovnání s Pulp, ale u mě vyhraje na 99,9% Pulp i když se mi Pancharti moc líbili.

fefee

fefee (hodnocení, recenze)

Pulp ani do úst neber :D Koľko nesrovnatelně lepších filmov je mimo Top200...ale na to sa vykašlete...

Skrk

Skrk (hodnocení, recenze)

Dávám tomu max. 3 dny, kdy toto opustí TOP 200 :( Lidi jsou hovada. Hlavně, že se drží blbost Avatar.

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

některé jo, ale nevím co to má společného s tímto filmem. je to diskuse k hanebný pancharti a ne k tarantinovi. tak se uklidni!

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

No tak to mi zase nevadí, když to není podle přesných historických událostí.

Carodej_pes

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

aha, tak tady to je asi o tom vkusu no... A tím hnidopichem, to jsem měl na mysli ty, kterým vadí překrucování historie a už jen kvůli tomu se jim ten film nelíbí, což asi není tak úplně tvůj případ.

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

Jen Pulp fiction. Ten jsem taky ze začátku nemusel (3*), ale postupem času jsem dal 5*. Ale tady to nehrozí. Moc jeho filmy nemusím. Vždy jsem viděl nějakou část a nemohl jsem to dál sledovat. Třeba Kill Bill nebo Auto zabiják.

Carodej_pes

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

Jen jsem chtěl vědět, jestli rád čteš komixy, nic víc. Já sám jich moc neznám, rozhodně mě ale baví víc, než obyčejné knížky. A právě Pancharti mají nad druhou světovou patřičný nadhled, který je specifický i pro některé komixy, co znám. Jak se ti vůbec líbí ostatní tarantinovky?

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

Co má komiks společného s tímto filmem? Pokud si vzpomínám, tak komiks jsem četl, ale hodně dávno. Jinak jsem viděl plno filmů, pro které byl komiks předlohou. Jestli ti to pomůže. Nevím co pořád řešíš. Prostě se mi to nelíbí. Třeba tady kolega Tuček :-) už to pochopil a vyříkali jsme si to.

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

Charon11: S tím hnidopichem jsem jen citoval uživatele Mikesz_ff. Není to moje myšlenka. Takže tak

Charon11

Charon11 (hodnocení, recenze)

šlajs : Šlajsi, Šlajsi , Šlajzi. To, že se každému líbí něco jiného na tom se asi shodneme, ale intelektuálním hnidopichům určitě nejde o děj, který by je upoutal (to by vysoké procento vysoce hodnocených filmů propadlo). Hledají i myšlenku, kameru, práci se světlem, střih, hudbu, filosofické myšlenky..... To neříkám, že tohle Pancharti mají. Myslím si, že se to může líbit/nelíbit napříč filmovým publikem. Mně se film líbí mojí ženě ne, ta řekla, že to je blbost (pravidelně sleduje Ordinaci v růžové zahradě) a možná hledala, kdy se nějaká hlavní postava zamiluje do druhé, budou řešit problémy s dětmi, ex manželkama,... Prostě je to věc individuální a tak to má být a už to tu neřešte. Má žena by dala taky asi jednu hvězdu nebo odpad (na druhou stranu není filmový fanda)

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

Mikesz__ff: Máš pravdu v tom, že každému to nesedne. Prostě každému se líbí něco jiného, ale toto se mi nelíbilo. Čekal jsem (podle traileru) dobrý akční film. Ale dostalo se mi jen bezduchých keců. Možná, že kamera je zvládnutá, herci hrají životní role, ale pokud to nemá děj, který by mě upoutal, tak to není dobrý film. Dialogy dlouhé a o ničem. Např. v té hospodě ty dialogy mi přišly, jako by se jeden bavil o počasí a druhý o fotbale a dokonale si rozuměli. Prostě není to můj šálek čehokoliv. I uživatel Heretic napsal, "děj a vývoj postav nulový". Prostě mi to nesedlo a nepřesvědčíš mě, že to byl dobrý film. A asi máš pravdu nelíbí se to jen intelektuálním hnidopichům.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Pesne tak, ten film dáva len málo z toho, čo divák dopredu očakáva... zaskočil aj mna a to som vedel, že sa s tým Tarantino vyhrá, že nenatočí remake Obrneného vlaku či Špinavcov. Ale že pôjde tým smerom, akým šiel a tak dôsledne, to ma zaskočilo.
Lenže každá jedna zložka ako píšeš tu funguje, klape, má svoje miesto plní svoj účel a odpad! nie je na mieste. Normálny nezasiahnutý užívateľ dá tri minimálne dva, pretože isté veci uznať musí a ďalej sa tým nezaoberá, a ak sa tým zaoberá, tak do diskusie prispeje "kvecne" (napríklad kvôli vyhranenému pohľadu na filmové násielie a spôsob ako ho zobrazuje Tarantino ;-) a len sporadicky, ak vôbec... no ale škoda sa vyjadrovať, máš tu 200 tisíc užívateľov, permanentne nahlásených cez 1000... inak to nebude a kým to tu nezasiera nejaký megachumaj (čo by sa po pár dňoch poriešilo) tak... no čo už :-)

Carodej_pes

Carodej_pes (hodnocení, recenze)

šlajs: Každý nový Tarantinův film bude komerčně úspěšný, každý bude známý. A opravdu si pořád myslím, že to s tím nejhorším zážitkem dne byla jen obyčejná provokace těch, kteří si film užili. Napsat, že je ten film za trest, to je blbost. Chápu, že někomu nesedne vtip a smysl tohoto filmu, nechápu ale, jak někdo může dát 1 hvězdu za film, který je ve svém principu na 100% zvládnutým filmem. Režie je zde naprosto perfektně zvládnutá, herci hrají úžasně, akční scénky jsou natočeny chytře a s citem, dialogy působí dynamicky a ať jsou sebevíc dlouhé - prostě baví. K tomu všemu na film z 2. světové odvážný, přesto maximálně fungující soundtrack. Takže jestli ti tohle přijde jako trest, pak nevím, co tady na databázi vůbec děláš.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Arachneuss: Jen blbni. Za chvíli budeš jak ti pitomci u Avatara. U tebe bych takovou bezduchou připomínku nečekal. přiznej se, co jsi pil? ;-)

Heretic

Heretic (hodnocení, recenze)

Tak dostalo se mi trošku jiného filmu než jsem čekal.. Ale já konverzačky velmi rád. Pan režisér si z toho tradičně dělal . Některé scény překvapivě výborné a vážné. Jinak děj a vývoj postav je takřka nulový, ale komu by to vadilo..

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (více)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (více)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (více)

Reklama

Reklama