Reklama

Reklama

Hanebný pancharti

  • USA Inglourious Basterds (více)
Trailer 2
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Začátek Hanebných panchartů zastihuje Shosannu Dreyfus (Mélanie Laurent) v Němci okupované Francii, kde před jejíma očima nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil její rodinu. Shosanna se štěstím uniká do Paříže a ukrývá se tu pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu. Na jiném místě v Evropě se pod vedením poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje skupina židovských vojáků s cílem nemilosrdně mstít činy nacistů a šířit mezi nimi strach. K Aldově "Panchartům", jak si sami říkají, se přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol svrhnout vedoucí představitele Třetí říše. A v šeru promítací kabiny zatím Shosanna spřádá vlastní plán odplaty... (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

venomen

venomen (hodnocení, recenze)

Malej spojler: Hele chci se jen zeptat na tom konci v tom kině jak vybouchly ty bomby oni to ti američtí střelci s těma MP40 měli pořád na nohách? :D

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

jaryn: no v Autu zabijákovi byla parta mladých holek,které mezi sebou mluvily třeba i půl hodky vkuse o svých problémech,o klucích atd... pro mě to nějak nebylo zajímavé,dost mě to štvalo,že se Tarantino zaměřil na jejich mluvu,která příjde podle mě divákům klukům nezajímavá...za celou hodku a třičtvrtě tam byly asi jen 2 scény s auty,což je třeba pro mě málo...upřímně bylo to suché :)

jaryn.

jaryn. (hodnocení, recenze)

Tak dlouhe dialogy k Tarantinovi proste patri, ma svuj styl. Je to tak ve vsech jeho filmech, proc by to tady melo byt jinak :)

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Astu.:  No žel bohu se Tarantino vydal po stopách Mela Gibsona a Sevena Seagala ti taky točí čím dál tím větší kraviny.

Astu.

Astu. (hodnocení, recenze)

MrCreosote: Myslím že nebavili. Já nevím, ono Tarantinovky ani nejde brát jako vážně míněnej příspěvek do diskuze, já beru Bastardy jako takovou historickou rekonstrukci oko za oko, zub za zub, samozřejmě hodně přehnanou, jak je u něj zvykem. Prostě potrestání zla zlem, i přesto, že vlastně většina příslušníku německý armády vlastně nebojovala z přesvědčení, ale z donucení. Tarantino se neohlíží na to, jak to bude příjemný pokoukání, pro něj je určujícím faktorem styl a samotná adorace filmařiny, díky který může právě třeba dějiny popostrčit trošku jinam. Je to celkem brutální režisér, ale jeho filmy jsou prostě atrakce, žádný realistický dramata.

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

Astu.: Michael Madsen v Gaunerech byl nevypočitatelný šílenec, vedlejší postava, která nakonec dostala to, co si zasloužila. Pancharti jsou hlavní hrdinové, kteří nás provází celým filmem. Že nejsou morální mi je ukradené, ale oni jsou jednoduše... hnusní. Zrovna scéna mučení vojáka mi připadla naprosto zbytečná a samoúčelná (nebavili jsme se o tom už někdy?)

Astu.

Astu. (hodnocení, recenze)

SeTTi: Takže mučení policajta ti připadalo morálně přijatelnější než mučení německýho vojáka?

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Ten film má sice trochu šokovat, ale takhle brutálně umlátit obyčejného německého vojáka co nechce zradit kamarády je trochu příliš. Pro mě teda Tarantino skončil s Autem zabiják jako režisér co točí bezduché filmy bez špetky děje (což se mu do te kraviny vyhýbalo) ale teď se mi znelíbil ještě mnohem víc a tojeho Gauneři, Pulp Fiction nebo Jackie Brown pokládám za nadprůměrně dobé filmy.

svorad

svorad (hodnocení, recenze)

Já si naopak ty dlouhý dialogy, kdy víš, že se na konci něco stane, parádně užíval.

venom14

venom14 (hodnocení, recenze)

Já chápu že jméno je pro někoho hodně důležitý. Mě se film prvně nelíbil podruhé se mi líbilvíc a až po třetí se mi líbil hodně a teď je jeden z mých nejoblíbenějších :-)

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

musím souhlasit,jediné co mi tam vadilo stejně jako v Autu Zabijákovi bylo,že je tam přespříliš zbytečných,pro mě někdy velmi dlouhých dialogů...

 (hodnocení, recenze)

SeTTi: ten film něco do sebe má, ale nadhodnocený je brutálně!!

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Proboha co je na téhle slátanině tak super ze je 29 nejoblibenější film? Pro mě je to nejhorší Tarantinův film vůbec.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

wewere: ale určite áno, myslím že sa odtiaľ vyparili

wewere

wewere (hodnocení, recenze)

Jen se chci zeptat nevíte někdo jak na konci odpálili tu nálož v tom kině jestli ti dva parchanti (vojáci USA) a ten černoch přežili ?

venom14

venom14 (hodnocení, recenze)

mm1: ano. Ale nad tím už jsem taky přemýšlel, že když ho ználo celé německo tak že v kině by si ho nevšimli

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Chápem to správne, že Hugo Stiglitz, keby nezomrel v taverne, sa zúčastní "akcie kino"?

recor

recor (hodnocení, recenze)

LastWalk:   Tak stím realistickým názorem je fakt, že jsem to trochu přehnal :-) Ale ve své podstatě to tak mělo dopadnout, protože Hitler by si to zasloužil :-)

venom14

venom14 (hodnocení, recenze)

Tak on myslel film v období druhý světový s lidmi,ne děj na jiný planetě s na´vi

LastWalk

LastWalk (hodnocení, recenze)

recor: Realistický? Oh... njn Hitlera ve skutečnosti rozstříleli na cucky :-D

eLeR

eLeR (hodnocení, recenze)

Asi môj najobľúbenejší film. Už v kine som bola z neho hotová. Bolo nás na ňom desať a len jeden človek to so mnou zdielal. Pre mňa výborné ... a Waltz ... akože supeeeer.

Braveheart

Braveheart (hodnocení, recenze)

Já třeba efekty rád nemám, stačí mi když všechno krvácí tak jak by mělo, jinak si potrpím raději na střízlivé filmy-.

venom14

venom14 (hodnocení, recenze)

á mám pancharty v oblíbených a avatara před nimy chápu.Ne že bych s tim byl spokojený,ale řadě lidí tenhle skvělej styl nesedí,zatím co sci-fi kde každej uchcavá blahem z efektů,tak efekty má rád každý.

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (více)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (více)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (více)

Reklama

Reklama