Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Hwaelos

Nebudu to zdržovat a řeknu to rovnou: Pokud tohle není nejlepší Tarantino vůbec, pak má Pulp Fiction vážnou konkurenci. Přiznám se, že nejsem Quentinův příznivec a poslední roky jsem strávil v dojmu, že se z - byť sofistikované - režisérské onanie už nedostane. A povedlo se to. A jak! Tarantino totiž přestal předstírat, že kašle na diváka. Naopak, pomrkává na něj každou chvíli a hraje si s ním, jak s nezbedným děckem. Vždycky mu naznačí, že už už se chytá a může tak předvídat, co se stane....a pak vztyčí prostředníček. Obvyklé zcizovací efekty a filmové odkazy mu poprvé v tomto úsilí pomáhají, namísto, aby odváděly pozornost. A že se vyřádil: rozdělení do kapitol, mezititulky, falešné flashbacky, komentář vypravěče, darmo počítat. I reminiscence na staré snímky jsou ukázněnější. Přestože jsem jich jistě mnoho nezachytil, nebo nedokázal identifikovat, alespoň se nejednalo o neznámé mexické splattery. Pitt je ve své roli dokonalý, i když Waltz si ho celkem dává. Co je ale největší perlou jsou dialogy. Žádné "tradiční" žvásty o ničem, ale soustředěné, napínavé a nesmírně zábavné rozhovory. Tohle musíte vidět! ()

liquido26

Byl jsem od Tarantina připravenej na cokoliv, ale na takhle geniální úlet teda rozhodně ne. Spolu s Watchmenama se pro mě jedná o nejlepší letošní hraný film. ()

MrCreosote

Ten film se měl spíš jmenovat Glourious Landa než Inglourious Basterds. Waltz byl bezpochyby nejlepší herec ze všech, ale nikdo mi nevymluví, že ke konci už to začal zbytečně přehrávat. A Brad "Buran" Pitt si možná hrál na drsňáka ve stylu Lee Marvina či Bo Svensona (potažmo Freda Williamsona), ale ani omylem jím není. Chtělo to buďto vystřihnout půl hodiny, nebo alespoň jednu přidat, takhle mi z toho vychází pouze průměr srovnatelný akorát tak s Death Proof. A to rozhodně není žádná pochvala. P.S. Úvod ve stylu Hodný, zlý a Landa je sice výborný, ale to se nám to točí, když jenom kopírujeme Leoneho, že? ()

corpsy

Quentin Tarantino je naozaj veľkým fanúšikom filmu, čo dokazuje množstvo odkazov na rôzne diela alebo situácie. O jeho režijnom majstrovstve je zbytočné rozprávať. Precízna a efektne odvedená práca. Čerešničkou na torte sú potom do bodky vynikajúce herecké výkony ( chválim naozaj všetkých, Christoph Waltz sa dúfam neurazí ). Jeden z umeleckých vrcholov roka 2009. ()

Beznoh

Supervydařené. Typický Tarantino, role perfektně sedí, soundtrack boží, film jako celek prostě povedený!!! ()

M.Macho

Málokdy jsou velká očákávání vyvážena skutečně explozivním zážitkem. Hanebný parchanti jsou dokonalou hříčkou s diváckým očekáváním, opět film s dokonalým soundtrackem, mající scénář s až literárním ocáskem a naprosto "hanebně" geniální herckým obsazením. Co předvádí každý z herců je nadmíru podivuhodné - Brad Pitt roste jak víno a jeho farmářský ražený Raine je nehorázně okouzlující, smekám šarmu první i druhé dámě tohoto snímku a v poseldní řadě (nebo první) se klaním Waltzově SS obrstu Landovi - takto precizního a charismatického "nácka" daleko nevidět. Scénář i Režie - no prostě mňam... Mňam, Tarantino... ()

svik

Velice povedený a nevýdaný kousek. Kvalitou a ztvárněním mi snímek připomínal Gaunery které považuji za Trantinův vzchol. Sice jsem byl na tomto snímku s kině se třema holkama které to moc nechápali ale i přesto jsem si ho moc užil. tak to prostě dopadne když kameru vezme do rukou mistr. ()

joehot

Nový zářez do mojí 10, film jsem si užil dosyta. Jižansky hláškujícího Pitta v jedné ze svých nejlepších rolí, ještě lepšího Christopha Waltze a kouzelného Tila Schweigera, úžasnou hudbu, při které občas opravdu poznáte mistra Morriconeho, jaksepatří skvělý Tarantinův scénář. Stopáž filmu je možná trochu přepálená, nastanou chvíle, (obzvláště ty scény, v nichž nevystupují výše zmiňovaní herci) kdy se i trochu zanudíte.. P.S. Tarantino je fakt magor.. ()

jahol

Tarantino jak vyšitej, zázemí válečné Francie slouží jako další zajímavá kulisa pro velkolepý mix lidské krve v jeho stylu. Takže je třeba počítat s tím, že je to vynikající film o Tarantinovi a jeho geniálně nemocné mysli, který ani na vteřinu nevychází z historických pramenů - skutečné odlesky historie druhé světové tady najdete asi tak snadno jako skutečné historické prameny samurajských hrdinů v Kill Billovi. Film táhnou nahoru vynikající dialogy a herectví (postava lovce Židů Christopha Waltze je dokonalá a přesahuje snad cokoli, co jsem u Tatantina viděl). Oproti již zmíněnému Kill Billovi schází podstatný díl krvavě krásných scén a scenérií a k bizarní vypjatosti Pulp Fiction také kousek chybí. Velmi silné 4/5. ()

Ajinka126

Není to průměrný film. Na tohle hodnocení bych asi potřebovala větší rozpětí hvězd, ale já jen nemusím tvorbu Tarantina. Nelíbí se mi jeho pohled na filmovou tvorbu. To je pro mě u tohoto filmu škoda. Vadí mi jeho drsné pojetí a pro mě asi nepochopená "akčnost". ()

zablaga

Tarantinovo dielo, v ktorom je vidieť jeho ruku, no nepodobá sa očividne na jeho iné filmy. Jeho filmy mám veľmi rada, ale tento má pre mňa osobitú dôležitosť, pretože pri ňom som napätá a zaujatá od začiatku do konca a všetko je výborne prepracované. Všetky postavy sú mi neskutočne sympatické a dialógy svetoborné:) Skopčáci zasraní :-) ()

prkalil

V Kill-Billovi mi ty suroviny nevadily - tam byla ta absurdita zřejmá předem, svým způsobem půvabná a ústrojná - ale tohle jsem teda neskousla, nedokoukala a ani se o to už asi nebudu pokoušet, čoveče... ()

Marek1991

Áno toto môže byť akurát kontroverzné, asi aj o to išlo, šokovať. Malo to ten typický štýl režiséra Tarantina, film bol taký chlapácky, pošahaný až groteskný, ako sa tu spomína. 2. svetovú vojnu by som tomu netipoval ani náhodou, ono je to také americké poňatie tejto vojny, samozrejme s alternatívnou históriou, skrátka sa Tarantino znova pohral. Film musíte brať z nadhľadu, lebo nejaký väčší zmysel nemá, ide tam skôr o drobnosti, či už vo vtipe alebo v psychológii. Mňa však Tarantino neoslovuje, síce na inteligentných ľudí to preháňanie môže pôsobiť až smiešne, no psychopati to môžu zle pochopiť a najmä deti, pubertiaci a ľudia s menším inteligenčným kvocientom si na tom môžu ulietavať a preto to dosť podporuje nepriamo dnešnú modernú populárnu zvrátenú dobu a štýly v nej. ()

villon17

Bavilo mě to od začátku do konce na plný koule, mělo to naprosto všechno, co to mělo mít, dokonce ani českej dabing mi nevadil, protože většina byla německy nebo francouzsky. Prostě klasickej Tarantino se skvělym obsazenim, ještě skvělejšim vyvrcholenim v kině a nejskvělejšim závěrem v lese. ()

ConanVJ

Výborně zahraný film a i když je to zvětší části taky jen ukecaný, je to prokládaný pěknou krvavou akcí. 90% :) ()

Revanx

Na začiatok : Najlepší Tarantino. To čo film predvádzal v traileroch, sa mi síce páčilo, ale trocha som sa bál až príliš akčného filmu bez skvelých dialógov, čo sa teda absolútne nepotvrdilo. Basterdi sú čistá konverzačka s dvoma akčnejšími scénkami, ktoré prebehnú tak rýchlo, že by si ich človek ani nevšimol, nebyť toho, ako dobre sú nakrútené. Tarantino znovu kráľuje dialógmi, skvelým castingom (Waltz, Schweiger, ale aj Pitt) a dobre napísanými postavami, aj keď minimálne pri jedej došlo k trestuhodnému premrhaniu potencionálu. Tradične skvelý soundtrack predstavuje iba šľahačku na výbornej štrúdli, ktorú nám Tarantino upiekol. Jeden z adeptov na film roku. ()

Cubinho

Hanebné Pancharty jsem viděl v den, kdy Sigma porazila Teplice. V právě ten den, co Sigma porazila Teplice 6:2 a vyhrála pátý zápas v řadě. Šílený výsledek, n'est pas? Ano, výsledek je to šílený. Ale tento šílený výsledek přichází o svou šílenost tehdy, když přichází do střetu s Hanebnými pancharty. Tarantino pro mě byl vždycky tak trošku šílený. Ovšem, pokud mohu podotknouti, žádnému jeho filmu jsem ještě nedal pětihvězdičkové ocenění. Nedal, fakt ne. Možná proto, že byl až moc šílený. Avšak Parchanti překračují všechny meze šílenosti a já jim přesto dávám plný počet. Protože... pozor, následuje spoiler!... Pokud jste nedohráli dokonce Wolfensteina, tak kde jinde uvidíte umírat Hitlera? V kterém westernu - a to už nemluvím o filmu z Druhé světové - jste kdy viděli skalpování na živo? Který jiný herec, majivší ve své filmografii polovinu filmů v černé barvě a tu druhou v barvě modré, zahraje tak geniálně německého důstojníka, že za něj dostane (100%) Oscara? Již úvodní kapitola předpokládá, že budete svědky něčeho nevšedního...tak se bavte. "Myslím, že Tarantino stvořil skutečné mistrovské dílo":-)10 z 10 Indiánů doporučuje shlédnout tento film! ()

Crazer

Tarantinův styl mi nikdy nebyl blízký a potvrdilo se to i v tomto snímku. Mé očekávání se přes slibný začátek postupem času snížilo na polovinu a navíc mě dodělal divný westernový soundtrack. ()

khedy

Dnes jsem viděl po třetí a přidávám 5 hvězdu. Každej další film v rámci žánru bude v porovnání s tímto následujících několik dnů nuda. Tarantino je jinde. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019