Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

John8

Tarantino opět nezklamal, Každý čekal akční a brutální řež, tu jsme dostali, ale krom ni je tu i úžasné psychologické drama plné otázek a úvah o naší vlastní lidskosti. ()

KuZd

Pro mne nejlepsi Tarantinuv film. Davka cynismu a smysluplnosti je v takovem pomeru ze spolecne hraji v jeden funkcni celek, coz se u vsech jeho filmu rict neda. Divak se bavi od zacatku az do konce. ()

Shredo

Veľká škoda. Prvá kapitola filmu, čo je vlastne úvod, dáva atmosféru, gradujúci dej aj hudbu, vyzeralo to fakt sľubne, no potom v ostatných kapitolách mi chýbalo niečo čo bolo v tej prvej, možno sa viac povenovať zvyšným postávam a zrýchliť spomalený dej. Beztak sa mi film páčil, no úplná spokojnosť sa nekoná (výkon Christophera Waltza je ale neskutočný). Pre tých čo nevedia, dajte prednosť originálu než dabingu - je fakt otrasný :) ()

drankeryth

Krasne natoceny film, kde som nezastihol ziadne hluche miesta. Spravne nadavkovane dialogy som hltal jednym dychom a vsetko to pekne plynulo az do konca filmu. Nemam nic, co by som vytkol tomuto filmu. ()

MacGyverCZ

Quentin nám za pomoci skvělých hereckých výkonů krásné Mélanie Laurent a Diane Kruger, Brada Pitta, Tila Schweigera ukazuje, jak to mělo proběhnout tenkrát v nacisty okupované Francii. Plukovník Hans Landa je však všechny zastiňuje - nejzábavnější, nejděsivější, nejnevyzpytatelnější, prostě nejlepší filmový nacista v dějinách filmu. Výtečný snímek. ()

figliar

Krásne sú tie svetové dejiny. Nebyť zkazenej ľudskej povahy a túžby ovládnuť svet, nedočkali by sme sa takých skvelých filmov, ako je tento. Zaslúžený oscar za vedľajšiu rolu pre Christopha Waltza, ktorý spolu s Bradom Pittom sú o úroveň vyššie. A to aj ostatní herci podali výborné výkony. Od začiatku je film výborný a originálny, no postupom sa stále zlepšuje. Tento snímok som videl snáď už 20 krát, no rád si ho pozrieme kedykoľvek znova. ()

Joey(1)

Role Christophera Waltze je asi hlavním důvodem, proč jsem si tento film užíval, jediná škoda, že Schweiger s Fassbenderem dostali tak malinko prostoru. A Pitt opět ukázal, že zahraje prostě všechno. ()

marshaall

Myslim ze nebol naplno vyuzity potencial panchartov. Totiz z vacsej casti su zobrazovane ostatne, menej sympaticke osoby, a to ze samotni (ne)hanebni dostali pomenej priestoru bolo na skodu, pretoze vzdy ked sa objavili, tak som im to zral aj s navijakom. Takze sice jedna, ale zasadna vytka. Byt na kamere viac Brada a jeho bandy vtipalkov, tak verim ze pri titulkoch tlieskam v stoji. ()

barcisz

Opět pěkný Tarantinovský kousek s trochou humoru a nadsázky za druhý světový války, navíc Brad Pitt opět v dobrý roli. ()

Adm.Nelson

Ak by sa to tak okato nevyžívalo v násilí, malo to viac ako dve fantastické scény, a nemalo to tak spraštený koniec, dal by som viac. Takto je to za 6/10 ()

animario

Po druhém shlédnutí nechávám hodnocení beze změny, ale s jistotou můžu říct, že chovám k panchartům víc sympatií než napoprvé. Co jsem filmu vyčítal při první projekci (a to vlastně platí i nyní) je nevyužití potenciálu samotný židovský mordparty. Očekával jsem,že film bude,jak název napovídá, převážně o nich, ale zabijáci nácků tvoří jen část skládanky a rozhodně by zasloužili víc prostoru. Trochu blíž se divák seznámí prakticky jen s Hugo Stiglitzem v krátkým medailonku z minulosti,kdy a jak ho Rainova banda naverbovala,ale o dalších výraznějších charakterech jako je Donny "baribal" Donowitz a především Aldo Raine se nedozví bohužel už nic a to je škoda. Jednotlivý části mozaiky a dialogy jsou ale tradičně vyšperkovaný (někde možná až moc,ale to je zkrátka Tarantino..) a každá samostatná příběhová linie je wunderbar a pünktlich (btw,nejvíc jsem si oblíbil sklepní pasáž s následným odstřelováním koulí). Taky je to asi jedinej film,ve kterým nejen že snesu, ale dokonce zbožňuju němčinu. ()

Olík

Pocta westernům, pocta válečným filmům, pocta akčním thrillerům……..pocta filmařině vůbec. Tarantino ve formě téměř shodné s tou z roku 1994……časování, atmosféra, styl, casting hodný Nobelovi ceny……má cenu se dále rozepisovat, když už tady máme tisíce komentářů? Quentin Tarantino znovu dokázal, že až se jednou za vlády robotů bude vzpomínat na dávné časy, tak co se týče režisérů, se o něm bude hovořit jako o jednom z prvních. ()

GOREGASM

Byl bych velmi nerad, kdyby mé pětihvězdičkové, respektive stoprocentní ratingy Quentinových filmů vyznívaly jako recenzentské klišé, když ten blázen z videopújčovny má tak nezaměnitelně vypilovaný a za oko i ucho chytlavý styl. A přestože před každým filmem naslibuje převratné hory doly, vždycky je to, snad až na výjimku prvního Kill Billa, čistokrevný Quentin, jak ho známe od dob Gaunerů. V jádru jednoduchý scénář opět posouvají ne nedostižný level brilantně napsané jednotlivé scény a exkluzivní herci, mezi kterými jednoznačně kraluje Christopher Waltz a jeho čtyřjazyková exhibice. Jedním slovem fenomenální. Basterdi jsou přes svou "ukecanost" drsní a charismatiční, jak se ostatně dalo čekat a Quentina po ústřelu jménem Deathproof vrací obrazně řečeno do sedla. Arivederci (S přízvukem Brada Pitta :-) 100% P.S. Znáte nesympatičtějšího Amíka než je řiťolezec, Eli Roth? ()

MickeyStuma

Válečný film ve stylu, jaký tu ještě nebyl.Tarantinův rukopis je tu znát každou vteřinou a nenechá mysl diváka napokoji. Netlačí na pilu a nechává každou scénu, každý dialog plynule se rozvinout. O to více šokuje, co se nečekaně stane. Spaghetti westernový motiv tomu přidává grády a Plukovník Hanz Landa v úžasném podání do této chvíle neznámého Christophera Waltze mi celou dobu tak pil krev, že trvat tento film ještě pár minut, odvezli by mne pro chudokrevnost. Fantazie je to dobrá a skutečně škoda, že takhle nějak ta válka neskončila. Ano, je to jiný nezvykle pojatý válečný film, který nepřilne každému. Ke mne přilnula každá jeho vteřina a dávám plný počet bodů. ()

BeranSon

Fakt bomba, Tarantino válí, to dosvědčí fakt o tom, že takovýto typ filmu jsem velmi dlouho neviděl. Z prostředí války existuje velmi kvalitních filmů, ale tento není až tak moc o válce, což je velké plus. Tahák filmu je Brad Pitt Tarantino tam chtěl takového vůdce a Pitt tam seděl vážně nejlíp. Ovšem ten mě tolik nenadchl, daleko víc bych vypíchnul Michaela Fassbendera, který fakt válí, ovšem naprostý herecký ŠOK mi dal Cristoph Waltz! Neskutečně mě dostal, v každé gesto jsem mu doslova hltal a tak se nedivím, že za to dostal OscARA. - 8/10 - ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019