Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

ŠpetaMarek

Od Pulp Fiction nejzabavnejsi Tarantino! Prace s jazyky je dokonala, sceny krasne nasnimane, herci krasne prehravaji a Walz opravdu genialne hraje! ()

art

Kecy, kecy, nuda, kecy, kecy, kecy, nuda, nuda, nuda, akce, trapny vyvrcholeni. Aneb jak prevypravet tenhle film v jedne vete... ()

zaso162

Dlhé a rozpačité. Tarantino si to týmto snímkom u mňa prestrelil na plnej čiare. Nevyužitý potenciál hereckého obsadenia, lámavý a kostrbatý dej, prílišná jednoduchosť a tá stopáž? A tak som sa tešil... ()

touchud

Člověk asi potřebuje velký nadhled, aby vydržel tohle. Ale dá se to, a to určitě nejsem Tarantinův oddaný fanda. Já jen čekal, jestli si dovolí odrovnat i Hitlera ... Dovolil, a jak. No historici asi nemají žně, ale když piloti vydrží TopGun a já třeba filmy o hackerech, ať si užijí i historici. ()

P.H.

Dle mého dosud nejlepší Tarantinův snímek. Podle některých zdejších komentářů jsem se obával dialogových onanií ala Pulp Fiction - naštěstí zbytečně. ()

Žažulienka

Do děje mě vcucnul už úvod, který se mi zdál zcela nepředvídatelný. Jelikož nejsem moc velký fanda skalpování a podobných praktik ve filmech, tak jsem se nejednou musela odvrátit. Ale zas taková "řež" to není, snad s výjimkou poslední scény... Celkově se mi líbily určité vstupy do děje - představení lidí s velkolepým nápisem:D, které sice nekorespondovaly s dobou, ale pobavily... Celkový dojem z filmu mám však dobrý, nejvíc emocionálně na mně působil závěr, hodněkrát jsem se i zasmála, např. při italském akcentu Brada Pitta:) takže dávám 4 hvězdičky! ()

polonius

Tarantinův styl mi nebyl nikdy blízký. Všechno je příliš přitažené za vlasy. I když nemám nic proti filmařské fikci, dobové reálie je třeba při zpracování takovéto látky respektovat a nedělat z toho Desperado story. Kromě vynikajících hereckých výkonů( Pitt, Schweiger ) a kamery mě tenhle film hodně zkalmal. ()

Tiiso

Hodnocení v kostkách. Řemeslně bezchybně zvládnutý snímek. Tarantino je profesionál každým coulem a nic nenechá náhodě. Jeho specifické knižní rozdělení do kapitol má pořad své kouzlo a vyhovuje tomuto stylu vyprávění příběhu. Každá kapitola obsahuje svou náladu a atmosféru. Opět vytvořené dialogy, které nikdo jiný neumí napsat tak jako Quentin. Bezchybné herecké výkony zvláště pak pana Waltze, který když pojídá štrůdl, je obzvláště odporný. Našel jsem ve filmu příjemnou skutečnost. Režisér nehází všechny němce do jednoho pytle a mistrně ukazuje jak náročný a silný soupeř bylo pro spojence Německo. Aniž bych tímto projevoval nějaké sympatie. Jen snímků, kde je jednoznačně vyjádřen černobílí přístup k rozlišení dobra a zla bylo již natočeno velké množství, a zde je skutečnost více koktejlově namíchána. Zážitek ze sledování jsem měl po celou dobu příjemný a film obsahuje pasáže kde jsem se dosti nasmál. Dále pak režisér v některých scénách používá zpětné vysvětlení pro méně chápajícího diváka, které on sám na bonusovém dvd vysvětluje tak, že jsou tyto scény určeny hlavně pro návštěvníky kin v USA, kteří nejsou až tak znalý všech poměrů. Řekl to celé diplomatičtěji, ale výsledek zní asi takto. Každopádně snímek je opět zařazen do škatulky archivního vína jelikož tuším, že s přibývajícím věkem bude zrát a při každé nové projekci najdu něco nového. ()

RajCZitko

Tak Tarantino se opět vyznamenal. Skvělé herecké výkony, hlavně samotnýho the Jew Huntera a Alda, geniální scény - mno prostě peckovej film. Jen mě trochu mrzelo, že když už jsem byl vtažen tolik do toho filmu, že měl "jen" 2,5 hodiny, páč na takto zpracovaný příběh bych se vydržel dívat klidně další 2 hodiny. Rád bych v něm viděl třeba další scény s kompletními bastardy a němeclý army. ()

LukKukla

Opět Tarantino ukázal, že umí dělat filmy! Jeho styl v tomto snímku nelze popřít. Film je velice napínavý, začátek i konec jsou překvapivé a zbytek děje, jak by smet. Tento kousek z Tarantinovy dílny jsem viděl již třikrát a pokaždé jsem se skvěle bavil dějem a vtipnými prohozy mezi panchartama. Úder baseballovou pálkou žida Baribala do hlavy nácka je asi jeden z nejlepších záběrů ve filmu. :-) ()

merlinovic

Po skončení první kapitoly jsem měl dojem, že je to poslední kapitola filmu a film bude celý zpřeházený jak má Tarantino zvykem, nicméně to byl opravdu jenom začátek. Tým židů co se jdou pomstít němcům zní celkem slibně, nakonec z toho je umlácení jednoho němce baseballovou pálkou a vyřezávání hákových křížů přeživším němcům na čelo, u filmu sem asi 2x usnul a měl sem co dělat abych se na něho vůbec dodíval. ()

xenopus

Po tomhle nehodlám vymýšlet vlastní komentář - viz Lima a Cival, tam je vše. Tarantino se baví filmem, historií kinematografie a aluzemi na to, ale kdo na to má potom koukat. Lámu hůl nad Tarantinem, dobrý film u mě vypadá (a trvá a odsýpá) jinak. Koukej se polepšit, pancharte, bejvávalo líp! ()

danielwanderer

Hneď sa mi chcelo kričať, že Tarantino zfilmoval istého hrdinu o jednom oku z obrázkovo-bublinkových príbehov, v dôb keď ešte obe oči mal (áno, áno narážam na Nicka Furyho a jeho vyjúce komando :))... ...potom to už také radostné nebolo. Odvahu si cením a aj to, že ujo Quentin vymyslel úplne inú históriu a ukončil 2. svetovú vojnu úplne inak... Rýchlejšie, horúco, za pomoci bandy židovských vojakov, ktorý si hovoria Nehanební bastardi a jednej taktiež židovky Shosanny, ktorá proste mala zomrieť keď bola šanca... Ako môže jeden život zmeniť celú budúcnosť? Očividne veľmi... ...mne však tento film zmenil minulosť tak, že spomienka je všeobecne priemerná, i keď uznávam Christoph Waltz ako Hans Landa bol ge-ni-ál-ny. ()

Shredder

Po Pulp Fiction najlepsie Tarantinove dielo. Primerana davka nasilia, primerane akcie a zabavy a plno dialogov ktore by som mohol rozdelit 50/50 medzi dobre a zle. Podla trailerov to najprv vyzeralo, ze to bude akcna mega vyvrazdovacka nacistov, ale je to typicka tarantinovka. Co dodat vyber hercov skvely a Brad Pitt ako vzdy 1tka s nezabudnutelnym "talianskym akcentom" :D ()

Alojs

Tarantino je zpět. Po úletu jménem Auto zabiják je divákům naservírováno důvěrné známé a zároveň i důvěrně funkční: dlouhé dialogy, minimum scén a řada narážek. Tarantino je dobrý vypravěč a koneckonců i velice schopný scénárista (přestože vykládá dějiny po svém, přestože je v závěru naivní a už několik let okatě vaří z vody). Pancharti jsou ukecaní, brutální, nepředvítalní a herecky velice zdatní. Snímek táhne kupředu jak Brad Pitt (jeho přízvuk je natolik děsný, až je v podstatě kouzelný), tak i Christoph Waltz (opět mírně zkarikaturovaná svině s hákovým křížem na prsou) a řada herců na místech spolujezdců (Til Schweiger). Akce je méně, než by se čekalo - daleko méně než sliboval sám Tarantino. Na druhou stranu - ta zde není natolik nosná, aby srážela hvězdičky z výsledného hodnocení. Pancharti oplývají příchutěmi předchozích Tarantinových snímků (killbillovská nadsázka, gaunerovský minimalismus, vážnější brownovská tónina...), ale zároveň jsou opět tzv. sví a originální. Zbytečné je pouze členění na kapitoly - více než kdykoli jindy. Plná palba! ()

predsedajs

Výborný Christoph Waltz, zajímavá linie se Shoshannou. Přesně nevím, co filmu vytknout, ale prostě jsem neměl ten "pětihvězdičkový pocit". ()

newer_more

Tarantino si to u mě trochu "pokazil" díky filmu Kill Bill (i když si to zase trochu napravil epizodou v CSI Las Vegas) a i přes vysoké hodnocení jsem filmu dlouho odolávala. Díky bohu se Tarantinovi povedl. Příběh se ovšem samotným Panchrtům často vyhýbá a věnuje se ději ostatních postav (ne že by jejich příběhy byly nepodstatné). Když už tam Pancharti byli, scény s násilím mi zpříjemnilo to, že se Tarantino takových scén nebojí a hlavně že se je nebojí ukázat (viz scéna s pálkou, vyřezávání hákových křížů do čela a pod.) ()

denbrough

Nein, nein, nein, nein, nein !! :-)) .. abych použil repliku z traileru.. Mně prostě ty Tarantinovy filmy nějak nesedí. Udělané je to fajn, což o to.. Pár výborných scén, hudba, výběr herců.. Ale je to opravdu celé nějaké moc ukecané, a hlavně nesdílím Tarantinův "smysl pro humor".. Kdyby se celý film nesl v duchu první části, kdy vynikající Waltz slídí po ukrytých Židech, mohli se stát Hanební Pancharti legendou.. Quentin to ale jako obvykle nakonec podělal. Aspoň pro mě určitě.. ()

Silhouette

Komiks (alternativní historie, banda drsných hrdinů, brutální estetizované násilí, popisky v bublinách, noir estetika a černý humor) adoptovaný pro divadelní prkna (film sestává z epizód s určitým okruhem postav, které kecají, kecají, kecají... a budují napětí) nasnímaný filmovou kamerou. Übercool, zvláště scéna hořící a smějící se vykonavatelky pomsty je geniální. Pan poručík Aldo Raine měl pravdu - konečně se to Tarantinovi povedlo, tohle je jeho masterpiece. 8,5/10 ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019