Arccos

Na to, co se s takoveho nametu dalo vytriskat, dost slabe. Ze je "vsechno nejak jinak" zrejme zacne divak tusit celkem zahy, to by az zas tak nevadilo. Koneckonců, presnou pointu jsem neuhadl. Ale ta vsevysvetlujici zaverecna pitva (byt v ramci pribehu tam logicky patrici) byla zbytecna a roztahana. Celkove by takovy film a jeho konec ve mne mely zanechat nejaky ten pohnuty dojem - ale nezanechaly. ()

stephano

Podle mě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Z prvních ukázek Tomášova šíleného přehrávání, zvlášte ve scénách kdy vysvětluje psychiatrovi svoje pocity s maskou na obličeji, jsem sice nebyl tak optimistický, ale po shlédnutí celého filmu musím dát za pravdu, že to do děje dokonale pasuje. Krásný příběh od režiséra, který velmi dobře zná lidi a vztahy mezi nimy. ()

curfew77

Když nic jiného, Vanilkové nebe obohatilo můj slovník o vskutku rozkošně šovinistický anglický výraz "fuckbuddy" :) Ale vážně, jeden z mých opravdu oblíbených filmů, i když jsem ochoten respektovat, že (vidno i podle recenzí) není zdaleka pro každého šálkem jeho čaje. Pro mě ano, a to nejen kvůli hereckému triu mých top oblíbenců Cruise/Cruz/Diaz. Komplikovaný děj i dialogy nutí hledat spoustu výkladů a základní myšlenka filmu je přitom jasná a velmi, velmi... jak to říct? Humanistická? Ušlechtilá? Nepěkně kostrbatá slova pro pocit, jaký se u mě dostaví pokaždé, když Penelope naposledy zašeptá Open Your Eyes :) Ochotně doporučím každému, Vanilkové nebe prostě stojí za vidění. A omlouvám se, ale španělskou předlohu jsem neviděl, veden svým iracionálním a nepochopitelně odtažitým vztahem k evropské kinematografii :) 100 %. ()

Baki

Po prvnim shlednuti tohoto snimku jsem si myslel ze to je totalni blbost. Nechapal jsem to, nelibilo se mi to a tak jsem se na to uz nikdy nechtel podivat, ale ... Po nejakem case jsem si rekl, ze to treba bylo zpusobeno tim, ze jsem na to este nemel vek a tak jsem se na to podival znova a byl jsem velice mile prekvapen. Je to nadherny film, misty sice klopyta, ale vsem ho vrele doporucuji. ()

RobbieM@N

Tom Cruise je bůh...má v sobě tolik enthusiazmu, že by to stačilo rozzářit i Tommyho Lee Jonese, to co vypadá na první pohled jako bezstarostná romantika se otočí o 360 až mráz běhá po zádech při pohledu na Tomův obličej a Cameron Diaz, parádní atmosféra, ale co trochu sráží celkové film dolů je nepřehledný a překombinovaný scénář, režijně je to nadprůměrné. ()

LuNaj

Úžasný film. Doporučuju všem, kteří Toma považují za špatného herce s hezkou tvářičkou. Famózní závěr, jaký jsem u filmu již dlouho neviděl. ()

Verunka84

Zajimavy film, kde me velmi prekvapil hezoun Tom Cruise, ktery vyjimecne hraje, Penelope opet jako krasavice do ktere se hrdina zamiluje a Cameron Diaz jako mrcha, k tomu zajimava zapletka a jedna hvezda navic za soundtrack ()

Mykhaluu

Drama / Romantický / Sci-Fi / Thriller ... souhlasím, a kdybych vbyl moje žena, tak možná i pět hvezdiček tuším... A to i přes Toma Cruise, jehož stehnům hraní dle mého příliš nejde.. :-D ()

epoh

Pro mě jeden z nemnoha filmů, ve kterých mám stále co objevovat, a asi nejlepší cruisovka vůbec. Jo a nesmím zapomenout na doslova strach nahánějící Cameron Diaz. ()

Romanka89

Ze začátku jsem pořád přepínala, když to dávali v TV, protože to vypadalo jako tucotvá americká romantika, ale pak mě to dostalo, sice jsem se občas ztrácela, takže se na to budu muset ještě podívat, ale velmi zajímavý příběh. ()

rob_troy

Ono to vlastně ani nebylo špatný. Výkon Toma Cruise místy pokulhává, ale myslím, že chyba bude úplně někde jinde. ()

liquuid

Myslím si, že to mělo obstojný děj k tomu, aby z toho byl hit na dané téma. Konec a pointa zastínila jak film, tak divákovo očekávání a ačkoli herci převedli bravurní výkony, tak závěr odsoudil celý komplet do průměrné sféry. Bohužel, je to škoda. 55% ()

Brano

Veľmi zvláštny, ale aj zaujímavý film. Prvá polovica ma akosi nevtiahla do deja a nevedel som stále o čo tam vlastne ide. Druhá polka bola záhadnejšia a zaujímavejšia, ktorá vyústila do dobrého konca. Nejde síce o nič extra, ale pozrieť sa to dá. Moje hodnotenie bolo medzi 2/3* ale kvôli sympatickej dvojke Cruise, Diaz sa prikloním k lepšiemu. ()

maoc

Vanilkové nebe rámuje a věnčí skvělý soundtrack. Jeden z prvních, který dává dohromady top class tracků elektronické produkce té doby a ukazuje, že to není prázdná hudba (první elektronické úlety Radiohead, Leftfield a jejich Afrika Shoxx, které má mimochodem také klip o rozpadu a řekněme znetvoření, což s filmem souzní, 808State, Chemical Brothers, Sigur Rós, Björk, o které se ve filmu dokonce mluví a je v něm kus jejího klipu a další). V kontrastu k tomu je tam několik klasických písní od Rolling Stones, REM a ještě větších matadorů. Opravdu zajímavé srovnání. Už jen za to si film zaslouží pozornost. Přidává k tomu všemu navíc zajímavý lynchovský příběh, velmi dobré dialogy, démonickou Cameron Díaz, docela snesitelného Toma Cruise, velmi dobrého Kurta Russella a standardně dobrý zbytek včetně ještě dost mladičké a paradoxně o tom méně šmrncovní Penélope Cruz. Co mne dost zamrzelo byl závěr, který po smršti prvních 2 třetin je najednou až příliš školometsky, dlouze a názorně vysvětlující. Za to bod dolů. Jinak super. Ani se mi nechce koukat na asi syrovější španělskou předlohu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

R.O.man

Film bol OK, hviezdne obsadenie, pribeh, atd. No na moj vkus tam bolo vela nezrozumitelnych prelinaciek z reality do sveta snov a predstavivosti. To u mna znizilo celkovy dojem z filmu. Fetch TV - Movie Box - pia 31.maj 2024 ()