Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Recenze (1 213)

Fiftis

Film, ktorý môžem vidieť aj viackrát a zakaždým ma zaručene pobaví. Je v ňom toľko hlášok, že to až možné nie je. Čo by sme tiež čakali, keď sa hlavných rolí ujal Gerard Depardieu a Jean Reno. Gerard ako totálny blbec, že už snáď nikto blbší na svete nie je (ani Lloyd a Harry) a Jean ako jeho nechcený najlepší priateľ. Ani neviem koľkokrát v tomto filme padla práve hláška Drž hubu! Naozaj ďalšia skvelá komédia od Francúzov. ()

MM_Ramone

Čistokrvná francúzska komédia s dvoma vynikajúcimi hercami v hlavných úlohách. Prostoduchý, ale priateľský obor v podaní Gérarda Depardieu a drsňácky týpek, ktoré ho si zahral Jean Reno, mi pripravili kráľovskú zábavu. Vďaka ich hereckému prejavu má "Tais-toi!" tú pravú šťavu. Tiež dobre napísaný scenár je patrične svižný, a preto film nemá žiadne hluché miesta. Francúzska filmová komédia stále žije a má čo ponúknuť. Pre toho, kto so mnou nesúhlasí, mám silný argument - "Drž hubu!". **** ()

LaciLC

Dobrá a kvalitná francúzska komédia tu už snáď nebola roky a roky a zrazu príde takáto pecka! Áno, je to pecka, mimoriadne príjemná, svižná a zábavná. Navyše Francis Veber do filmu obsadil dvoch skvelých hercov, mimochodom práve Jean Reno je môj no.1 francúzsky herec súčastnosti. Film s výbornými hereckými výkonmi a uvoľnenou atmosférou spestrenou kopou skvelých gagov zo starej školy. ()

petaspur

Hledačům smyslu života ve filmovém poselství tento snímek vřele nedoporučuji. Jedná se totiž pouze o přímočarou komedii o dvou mírně odlišných gaunerech. Ruby je nemluvný špičkový zločinec a přestože má nyní přechodné bydliště ve státní věznici, tak má v hlavě geniální plán. Quentin je nesmysly neustále žvatlající idiot, který toho času sdílí celu s Rubym a má také spoustu geniálních nápadů. Quentin chce zachránit Rubyho, jehož němost považuje za souznění dvou duší a proto vykoumá útěk za pomoci opilého jeřábníka. Ruby má také dokonalý plán útěku, při kterém má opustit věznici vozidlem hlavním vchodem, ale Quentin je prostě rychlejší. Takhle začíná film plný různého (infantilního, konverzačního, milého ale i chytrého) humoru, který si můžu, zejména díky výkonům Rena a Depardieua, pustit kdykoliv znovu. ()

Ratemus

Hledá se jeřábník, doktor, vrah a debil....Jak nemám rád francouzské komedie, tak tahle mi sedí neskutečně. Hlavní dvojice však nemohla být líp obsazena, dva herečtí velikáni podávají neuvěřitelný výkon. Film nadupaný inteligentním humorem baví od začátku až do konce, já se nasmál neskutečně, hlavně teda díky epickému Quentinovi z Montarži. Jistě jedna z nejlepších komedií, ke které se budete rádi vracet. ()

• Policejní Peugeot 807 přijíždějící k autu s houkajícím alarmem (v čase 55:20) má rozsvícené jen přední mlhovky, o 20 sekund později už zase jen potkávací světla. (agossini)
  • V čase 1:16:32 odstrkuje Ruby (Jean Reno) Quentina (Gérard Depardieu) na sedačku v autě. V dalším záběru je však Quentin znovu předkloněný a Ruby ho opět pokládá na sedačku. (Iveet)
  • Natáčelo se ve francouzské Paříži a Asnières-sur-Seine. (Cheeker)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (více)