Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (více)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

crackonosh

Nedovedu se rozhodnout, jestli jsem viděl nějakou hodně nataženou episodu Bakalářů, nebo spíše jeden nepříliš povedený díl Black Mirror. Všechno, co se ve filmu naznačí, má potenciál chytit a nepustit, a zároveň prakticky nic z toho, co vidíme, k ničemu nedospěje, a tak většinu stopáže sledujeme jakési scénáristické konversační cvičení, které bychom mohli shrnout do dvou holých vět. Přihlašte ten film někdo na Festival promarněných příležitostí nebo Přehlídku zbytečných dialogů, tam to bude mít stoprocentně úspěch. ()

vikino1

Zbytečně přepálená stopáž kvůli scénám - nebo spíš výjevům, které film nijak nevysvětlí. Například scény  s jeleny (mimochodem jeden je i na plakátu) nemaj ve filmu vyšší význam. A závěr ? Přivítal bych spíše emzáky, nevěřím, že by někdo na této planetě dokázal USA takhle rychle vypnout. Na tohle téma jsou podstatně lepší filmy, kde se jde až na dřeň do lidské duše a psychiky. ()

nwx odpad!

Julia Roberts za zenitem v odpadním nudném bijáku. Jako bonus digitální jeleni, kteří i v roce 2023, tedy desítky let po tehdy průlomovém Jurském parku, stojí trikově totálně za prd. Ohledně pohybujících se živých tvorů se 3D efekty nikam neposunuly, rušivá umělotina na první pohled. ()

Likan7

Nefunkční postapo. Nevím jak je na tom knižní předloha, ale film musí fungovat sám o sobě. Nebudu si po filmu číst knihu, jestli je v ní něco víc pochopitelného. Ve filmu toho totiž moc není. Je sice fajn sledovat "měšťáky", kterým skončil moderní svět, ale to je bohužel jen lehce naťuknutý, stejně jako většina věcí. A ta druhá část nějak ztrácí význam (jeleni?) nebo je nechtěně vtipná (křičící Julia Roberts je kandidát na Zlatou malinu). Je tu jedna, dvě fungující a solidní scény (tanker, závěrečný pohled na město), ale to je neuvěřitelně málo, zvlášť na přepálenou, 2,5 hodinovou stopáž. Herecky nejlepší Mahershala Ali, nejspíš nejlepší herec současnosti, jemu sežeru fakt všechno. Škoda, že hraje tak málo... a v takových filmech. ()

waska

Překvapení. Skvělý zážitek, ještě teď se mi derou do úst otázky. A ano, nebude tomu dlouho a takto náš svět skončí, ta doba se blíží a nebudu od pravdy daleko, když řeknu, že toto zažiju ještě já a moje děti. Bohužel. Skvělý herci, perfektně budovaná atmosféra, skvělá hudba. Jedině snad ten Ethan, kterého mám fakt rád, ale je mu nějak těžko uvěřit, že má opravdu strach o svého syna.. ()

Gienah

Veľmi váham či 2 alebo 3 hviezdy. Chápem, že budovali atmosféru, ale on sa ten film taaaaaaaaak vliekol... (a to píšem ja, ktorej najobľúbenejší film sú Madisonské mosty a čítanie Balzaka a jeho kníh so siahodlhými opismi). ()

faraoon odpad!

Naprosto hluboká srágora s nebetyčně tupými myšlenkami a mizernými hereckými výkony, které nezachraňují ani zvučná jména. Vyprázdněná námětem i příběhem zatuchlá flákota. Podobně dementní jako Tiché místo: Část II nebo Bird box: Barcelona. A ve finále mě trapností dialogů a nesmyslností metafor až přeběhl ledový mráz po předloktí. ()

Shaddy1

Obsahově to není kdo ví co. Hodně se mi líbila kamera, statické záběry, hudba a atmosféra. To bylo něco, co jsem si užíval. Nevadilo mi dokonce ani pomalé tempo, kterým snímek přibližuje konec světa. 4 slušné hvězdy! ()

Franc1s

Joooo tohle já můžu! Velice zajímavý pohled na další světovou válku, kde vlastně nevíš co se děje,0jak se děje, ale děje se to a děje se to z nějakého důvodu. V tom ti zaklepe někdo na dveře a ty se musíš rozhodnout, jestli uvěříš či třeba radši zabiješ.. Sam Esmail už v Robotovi ukázal, že umí a tady to je potvrdil, takže budu čekat s čím přijde příště. 8/10 ()

E lan

Ač byl trailer docela zajímavý ba až děsivý, tak jsem od tohoto filmu čekal zklamání. A hodně jsem se spletl. Hodně vydařená atmosféra, normální hrdinové v totálně chaotickém světě vnímaném z dálky vesnické ubikace. Výborný nápad a výborné zpracování! Super. ()

st3f0o

Vôbec som nevedel do čoho idem, no a lepšie som urobiť ani nemohol. Absolútne geniálny film. V tom tkvie paradoxne aj jeho jediná slabina. Pri záverečnom "I'll Be There for You" som tušil dve veci, že tu bude v modrom a že ho väčšina nepochopí a hlavne ten famózny záver. Irónia, ach tá irónia. On totižto vôbec nemá ambíciu splniť vaše túžby ani uspokojiť váš hlad po štandardnej zápletke so záverom. Má s vami doslova zatriasť, znepokojiť a prinútiť k zamysleniu. Slúži ako sociálny komentár s posolstvom. Je to aktuálna správa o stave spoločnosti. Žiaľ aj podľa recenzií je jasné, že táto správa k drvivej väčšine nedorazila. ()

chaturga

Hned mě napadl Shyamalan a film někdo klepe na dveře. Ve finále je film neskutečný mazec, který asi nechci ani nějak komentovat. Jen možná jednou větou.... Nejlepší film tohoto žánru. Velmi obávaný scénář se naplňuje..... ()

Kingjiri

Vzhledem k tomu, že se toho za dvě a čtvrt hoďky moc nestane, jde o slušnou podivanou. Bodovat se daří zejména mysteriózní atmosférou a napínanim diváka vlastně až do samotnýho závěru. Herecký obsazení bylo taky fajn, jen Kevina Bacona mohlo být víc. Líbila se mi i filmařina včetně práce s kamerou a hudbou. Škoda, že závěrečná pointa je slabší (už vidim ty spekulace, jak se nám tuhle "pravdu" snažej v Hollywoodu sdělit a nikdo jí nebere vážně :-D), objeví se několik nevysvětlenejch momentů (chování zvěře) a závěr je dost otevřenej. I přesto však jde o jeden z těch filmů, který jsou tak trochu divný a jiný, až jsou zajímavý. Za solidní atmosféru, filmařinu a casting třetí jistá hvězda. ()

Marty7CZ

NESKUTEČNÝ, zas nevyužitej potenciál! Nuda nuda nuda, jako loni ta kabina s DiCapriem opět na NETFLIXu.... Taky to už nikdy nechceš vidět....30% ()

Blutarg odpad!

Film bez řádné zápletky a konce. Opět Netflix potvrdil, že filmy neumí a nechápu, co na této nudě lidi baví... Samé kecy a sociální vztahy. Nuda! ()

TOMEK17

6/10. V tomto filmu je několik skvělých částí a má skvělé herecké obsazení, které vás nějakým způsobem udrží sledovat až do konce. Je však velmi nesourodý a končí bez jakéhokoli vysvětlení. Větve v nejrůznějších směrech, mini příběhy sdílené, ale nedokončené. Zůstalo se spoustou otázek, jako by to skončili o půl hodiny příliš brzy. Kevin Bacon má trochu podíl na tom, že s jeho postavou mohli udělat víc. Máte-li pár hodin na zabití, dejte tomu čas, ale připravte se na nespokojenost, kterou ve vás zanechá, když přijdou titulky! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD