Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (více)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

lineker

Po Don't look up, přichází Netflix s dalším "vánočním" filmem, který nemíří na tupé dezolatní palice, ale zasahuje ránu trochu více intošsky. Nebýt přepálené stopaže a některých zbytečných, nikam neposouvajících dialogů mohlo jít o dobrý biják, protože to tajemno, ty desítky otazníků, mysteriózní atmosféra fakt dobře fungují. ()

kacenkin

Arogantní Julča, nepříjemní herci, fuj...tak odporné obsazení... Netflix ve své nahotě, milion keců, tuny nelogičností, fuj... Jsem rád, že jsem Netflix zrušil ()

floppy4

Zo začiatku skvelá atmosféra, napätie, a potom niekde v trištvrtine keď už človek čaká, že sa to niekam posunie, tak útlm, kopec zbytočných kecov, až sa nakoniec všetko rozplynie ako para vo vetre. Efektne natočené, s malým budgetom, filmársky pútavé, no to čo definuje celý film sa cyklicky v malom opakuje viac krát. Dobre sa to pozeralo, až do konca, nenudilo, no vo výsledku, to bolo také rozpačité, až by som povedal sklamanie. Je to asi iné keď to je v knihe a lepšie sfilmovanie by si asi žiadalo väčšiu investíciu do réžie. ()

golf78

Pres dve hodiny clovek kouka a ceka na nejaky vysledek, aby se dockal toho, ze si frajerka pusti film na DVD… aha… ()

Hugho

Dobrý pokus o civilný pohľad na možný koniec sveta (presnejšie koniec USA). Pokus, ktorý vyšiel len v rovine satiricko-alegorickej kde nastoľuje ťažké humanistické otázky. Nastoľuje, ale nerieši, pretože jednoduché riešenie nemajú. Preto to autor necháva na divákovi a dokonca to vydáva za rafinovaný úmysel, aby si tam každý našiel to, čo chce.  Je to nechtiac celé dosť smiešne, pretože , a toto si milý divák pamätaj, máš slušnú šancu to zažiť - Keď príde Koniec, tak to na 100% bude HLUČNÉ, HORIACE A KRVAVÉ! Kam sa preboha podeli strachom zošalené plieniace masy??? To už ten dánsky provokatér LvT to poňal reálnejšie! Až na pár pôsobivých scén celkom strata času. ()

Marcus_s

"We fuck every living thing on this planet over and think it’ll be fine because we use paper straws and order the free range chicken." ()

Aguirre

Davam dve hviezdy, slusny rozbeh, nudny zaver. Dystopiu si predstavujem s vacsim zvratom. Vysumelo to ako smradlave "oné" do vetra. A Bacon uplne zbytocny. ()

TomPlaysCZ

Film se mi velmi líbil, má suprovou atmosféru a je dost napínavý. Jediné co mi zde trochu vadilo, byl konec. Měl jsem z toho pocit jakoby prostě vzali ten film, něco ustřihli a to co zde je jako konec tam prostě nechali bez úpravy a nahodili titulky.  No a vlastně mě i dost štvala ta holka, kterou i přes nastávající apokalypsu zajímalo jen a pouze dokoukání Přátel, i za cenu toho že se jí může něco stát a zbytek rodiny ji nenajde :D ()

poganteria

Mna tento film očaril. Pripomenul mi pocit ktorý som kedysi dávno mala po prečítaní knihy Stalker a to že síce čítate/pozeráte nejakú dejovú líniu, dialógy postáv atď., ale keď to celé dopozeráte zrazu Vám docvakne o čo skutočne išlo, dej bol metaforou. Nieje to prvoplánový film, kto čaká lakačky a psychothrilleríky kde sa ukáže, že v lese sa ukrýva pošahaný maniak, ktorý začne vraždiť, nedočká sa tak celkom toho na čo je zvyknutý. Kto má ale trochu rád jemne artovejšie filmy, pomalsie tempo, konverzačky a silnú atmosféru, myslím že si príde na svoje. Atmosféra je veľmi silne vytváraná použitím hudby, ktorá vytvára spolu s dlhými zábermi taký ten plíživý nepokoj. Nieje jasné o čo ide niektorým postavám. Celý film je veľmi dobre postupne budovaný do finálnych scén. A to je presne to čím ma ten film dostal ako už dlhý čias žiadny iný. Finále vygraduje, dočkáme sa ho, ale je iné ako sme čakali. Perfektná práca. Záver za mňa dokonalá bodka. Viac než k Shyamalanovi by som to prirovnala k nejakému filmu natočenému podla poviedky. Dalšia pridaná hodnota pre mna je casting, rada som sa pozrela na manželský pár v rokoch Juliu s Ethanom. Jediné by som ubrala a to postava dcéry mohla byť menej weird zjav mám pocit, že v tomto sa trochu tlačilo na pílu, fungovalo by to aj keby bola viac také obyčko dvanástrocné dievča. ()

Fibonacci

kec to zharňem, pačilo sa mi to. Vyzeralo to na pokľepane harčky, ale...hračky, hračky mate? Malo to aj testikálie aj švenknuté kamery... no a nakoniec pošla. ()

bertrand

Připomínalo mi to hezký český soudobý umělecký film a ten já zrovna nemusím. Rámování záběrů, tempo, dialogy a podobně, a taky to bylo o hovně. ()

Nikol45

Přes dvě hodiny stopáže a vůbec mi to nevadilo....uběhlo to tak rychle, že ani nevím jak. Jinak velice zajímavě natočené. Konec zvláštní..... ()

SirCrix

Pointa, která vysvětlovala sled oněh záhadných okolností byla originální a zajímavá, cesta k ní už tolik ne. Celý film působil až moc intelektuálně a suše. Oscarově dramatické herectví mi přišlo u tak jednoduše načtrtnutých charakterů mírně iritující. Budování napětí moc nefunugje, spíše se nervózně pešlapuje na místě. Pár akčních scén působí v kontextu dlouhé stopáže jako kapky v moři, a nezvládnuté CGI mu ubírá na věrohodnosti.  Na jedno podívání mě zvědavost a známé tváře u obrazovky urdžely bez problému, opáčko si s nimi už ale nedám. ()

Hansolo35

Mělo to sice potenciál, ale ze spousty různých směrů, odkazů, náznaků nakonec vyšlo, že zvířata amíky přijdou varovat před státním převratem a všechno vyřeší DVD Přátel. Netflix má prachy, nápady, ale scénář to všechno posral. Škoda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD