Reklama

Reklama

Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (690)

Adman 

všechny recenze uživatele

Achjo :o) hehe... I like to move it, move it... I like to move it, move it! (je libo s dubbingem: Já tak rád trsám, trsám... Já tak rád trsám, trsám!). Rodinná animovaná komedie jak se sluší a patří. Každý se zasměje minimálně jednou, nehledě na věk. Příběh neomletý, vtipy neomleté... mno a to stačí ne?? ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Od první scény začala přede mnou tahle velkoměstská bajka o přátelství utíkat splašeným tempem vtipů, gagů, jazykových hříček, odkazů a absurdit. Jeden přebíjel druhý, čemuž mocně napomáhal hyperaktivní lev ve výborném rozpoložení, ale pobavení se loudalo kdesi mimo za tím vším matnícím v limonádových odstínech. Zklamalo mě i to, jak ukvapeně film onu historku o sebenalezení v divočině odvyprávěl, přičemž z vlastního vyprávění vlastně zbyly jen ostré střepy promíchané spolu s řečenými žerty více i méně důvtipnými a přelité hustou směsí méně i více strašlivé hudby, do níž kdosi cynický vmísil Armstrongovu krásnou píseň What a Wonderful World. Snad by volnější tempo neubralo řízné stylizaci (poplatné civilizaci nezadržitelně se řítící do tmy) a umožnilo z pásma (video)klipů zkomponovat opravdu moderní, a ne jen módní, alegorii. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Technický pokrok má i své stinné stránky. Když točil 3D animované filmy pouze Pixar, byl každý jejich film událostí sezóny a zárukou kvality. Dnes, kdy si svůj 3D animák točí kdejaký čičmunda, musí být divák mnohem obezřetnější. Takže Madagaskar: tvůrci si asi opět mysleli, že propracovaný děj a psychologie postav je zbytečný luxus a že postačí, když bude film hezky barevný, hlučný, přeplácaný, s pitvořícími se užvaněnými zvířátky. Lidi z Dreamworks, poněkud nám disneyovatíte! Nedělejte z dětí blbce. Až vyrostou, mohly by vám to vrátit! ()

anais 

všechny recenze uživatele

Moc se mi líbila animace, která si nehraje na žádnou nápodobu reality, ale pohybuje se na hranici karikatury, až Disneyvského tvarosloví. Na druhou stranu je však scénář děravý jak ten příslovečný cedník. Podivně dořešená otázka potravy lvího hrdiny – kdy mrtvá ryba ok, ale zvířátka ve filmu zabíjet nebudeme, ale také všeliké nelogičnosti, kterých si dítě asi nevšimne, ale dospělého trknou - útěk zvířat přs NY, aniž by si jich po dlouhou dobu někdo všiml... ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Sice uz sem videl spoustu lepsich animaku, ale presto jsem se u tohohle dobre bavil. Animace nepatri mezi nejlepsi, prislo mi, ze spousta zvirat ma casti tela jak krabice a pribeh taky nepatri k nejpromakanejsim. Ale nijak zvlast mi to nevadilo, protoze kuli sve dylce film nezacne nudit a vtipku je tu opravdu spousta a spousta nich je nadprumernejch. Hodne me pobavila napriklad parodie na Americkou krasu. Proste takovej animak, na kerej si za chvily nikdo nevzpomene, ale pobavi. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (29)

  • Slovensko má v tomto filme takisto "zastúpenie". Lemur Maurice (Cedric the Entertainer) bol pomenovaný podľa Slováka Mórica Beňovského, ktorý v roku 1776 usadol na trón kráľa Madagaskaru. Meno Móric sa prekladá do anglického jazyka práve ako Maurice. (KN1Fe)
  • Na začátku filmu hraje skladba „Born Free“, kterou složil skladatel John Barry ke stejnojmennému snímku (česky Volání divočiny) z roku 1966. (ČSFD)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 193,6 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 542,1 mil. (NIRO)

Související novinky

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (více)

Reklama

Reklama