Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napínavý detektivní film podle povídky spisovatelky Hany Proškové se odehrává krátce po válce na jednom zámku, kde na brigádě pracuje parta studentů na reevidenci archivu. Za dlouhých večerů si při společných sedánkách vymyslí fiktivní postavu „Přízrak“, která se záhadně pohybuje v prostorách zámku a ruší jeho klid. Recese se však pro někoho stává příležitostí uskutečnit svůj zlý úmysl. Fikce se zhmotní a nebezpečí začíná být krutě skutečné… (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Mladí začínající herci a zkušení mazáci vedle sebe. Bohužel je trochu toporný scénář. Nejprve to vypadá, že si dělají legraci studenti, takže žádné mystérium a když už víme, že ne, tajemno je ukončeno vraždou, jejíž odhalení ale netrvá moc dlouho. Divákovi tak místo napětí zbude jen zvědavost, kdo že to vlastně a vraždil a proč. To druhé nám navíc prozradí až v závěru vypravěč příběhu. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Sýpal, kulhal, postarší, měl takový řídký plnovous, a na ruce měl zlatý prsten s hadem." Tohle není přízrak, tohle je dávná krutá realita... Prostředí zámku Červený hrádek vytváří tomuto zdánlivě mysterióznímu příběhu vyprávěném mladým adeptem malířství Horácem (Martin Mejzlík) vcelku příhodné kulisy. Závěrečná pointa tohoto filmu na pomezí krimi a thrilleru sice není vůbec marná, ale zpracování je přesto takové šedivé s hudbou, která ne vždy odpovídá ději. I když je herecké obsazení vcelku svěží ("mladí a rozverní" Táborský, Suchánek, Langmajer, Bočanová), celkově hodnotím jen coby takový průměr. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Nebylo to vůbec špatný, kamera byla moc pěkná, prostředí zámečku taky výborný, herci taky skvělí, tady se sešla elita mlad´ochů - Langmajer, Táborský, Suchánek, Mejzlík, Bočanová, Vávrová. Ze starších hereckých kolegů byl nejlepší Miloš Vávra v roli agresora Grubera, on už jinší role hrát snad ani nemůže, jenom padouchy. Dále se zde předvedla moje velká oblíbenkyně Emma Černá, kterou jsem si zamiloval ve Vláčilově kultovním snímku Adelheid. Navrátil i Jandák byli taky výborní. Příběh byl zajímavej a až ke konci filmu jsem ho prokoukl, nicméně pointa byla výborná. Hudba dotvářela skvělou inscenační atmosféru. Takže vlastně všechno v pořádku. Co mě ale opravdu vadilo, tak to, že příběh se odehrával v roce 1946 a herci byli oblečení do hadrů z let devadesátých, to mě opravdu moc rušilo, stejně tak, jak i některé rekvizity, které rozhodně pocházely z doby nedávno minulé. To si teda Dušan Klein měl pohlídat a rekvizitáře a kostymérku pořádně seřvat! Jinak kdyby to mělo tu pravou poválečnou atmosféru, která tady opravdu hodně chyběla (vzhledem k tomu, že se v ní odvíjí celý příběh), tak bych neváhal i s plným počtem. Televizní filmy se dají taky zvládnout s patřičnou atmosférou a ne je jen takhle odfláknout. Ale určitě jinak zajímavej snímek. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Typická „Kleinovka“ – příběh sice k zahození není, ale to zpracování…Krimi stojící na poněkud prapodivné zápletce, plná známých tváří – jenž ovšem předvádí skoro až ochotnické výkony. Asi to dělali za málo peněz, jinak si to neumím představit. Třeba Bočanka nebo Taborský jakžtakž dobré, ale Suchoš, Langoš a Vávra podprůměr svých možností. Už jsem jenom čekal, kdy se ve finále začne Jandák chlámat nad tým trapným vyvrcholením a bylo hotovo. Vávrová měla asi slabost pro Langoše, v Copak je to za vojáka si lehala do trávy, no a tady si už lehnout ani nestihla….Slabá atmosféra jako třešnička na rozteklém dortu, naprosto nevyužitý potenciál povídkové předlohy… ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Velmi slabé zpracování výborné detektivky mé oblíbené Hany Proškové, která sice napsala scénář, tudíž měl Dušan Klein dostatek indicií, aby to nepodělal, ale stalo se. Napadlo mě, že možná kdyby se režie chopil Juraj Herz byla by atmosféra hezky děsivá jako v knize... Takhle se z nudy člověk soustředí na takové faily typu nedodržení dobových reálií viz. Bočanová s neonovou gumičkou ve vlasech. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Píseň, kterou parta studentů zpívá na zámku, nese název „It's A Long Way To Tipperary“. (majky19)
  • Filmový zámek je Červený hrádek u Sedlčan. V době natáčení sloužil Okresnímu archívu v Příbrami. Po roce 1989 byl zámek v restituci vrácen rodu Mladotů. (rakovnik)
  • Přízrak je natočen na základě stejnojmenné povídky, která je dostupná v knize „Smrt programátora“ od Hany Proškové z roku 1971. (Winster)

Reklama

Reklama