Kuciak: Vražda novináře

• angličtina The Killing of a Journalist (více)
Dánsko / Česko / USA, 2022, 102 min

Chladnokrevná vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v únoru 2018 otřásla nejen Slovenskem. Proč museli zemřít? Dánský koprodukční dokument Kuciak: Vražda novináře rozplétá chapadla (nejen) slovenské mafie z cenné zahraniční perspektivy a s potřebným odstupem. Divákům přináší nikdy nezveřejněné záběry, málo známé informace a také autentické rozhovory s rodiči Jána a Martiny i s obhájcem hlavního obžalovaného podnikatele Mariana Kočnera. Unikátní policejní záběry a materiály vrhají na celý případ nové světlo. (Bontonfilm)

711 odpad!

Nedozvěděl jsem se absolutně nic nového..  strašně natočené chvilku česky, chvilku slovensky, chvilku anglicky ... titulky dole , titulky nahoře... děsný.. Kuciak se tam na něco ptá na tiskovce to je ustřiženo kdo ví proč.. hlavně že je tam scéna kdy jeho rodiče říkaj kdy měl mít svatbu 2x to mě moc zajímá no... mega odpad ztráta času ()

laco176

Arsenal83 to celkom vystihol, odsúdenie pred vynesením rozsudku. Ale odpad by som rozhodne nedal. Natočené kvalitne, ale mne tam chýbalo dosť vecí ktoré sa asi nehodili do konceptu tohoto dokumentu. ()

Kyberswat

skvělé drama které napsal i sám život pro mne velké procitnutí ohledně politiky na Slovensku, žumpa.  velmi doporučuji, 5* za mne ()

Ivana09

O případu Jána Kuciaka a jeho přítelkyně jsem toho moc nevěděla, dokument mi informace dopnil. Byla jsem na něj v kině a když ve filmu někteří mluvili anglicky, tak mi to jednak přišlo škoda a přemýšlela jsem i proč. Pak mi došlo, že kvůli Netflixu. Samozřejmě se to tam objevilo. Z nějakého důvodu u nás ten film skoro nedávali.    Ale teď k hodnocení... Když o případu nic nevíte, po filmu už vědět budete, což je cílem, ten je splněn. Dokument je udělán velmi kvalitně, jsou v něm fotky z místa činu, vyprávění rodičů obou zavražděných, videa s Jánem, rekonstrukce s vrahem a další hovory s lidmi. Ta síť lidí je děsivá, myslím Kočnera a další. Píchnete do vosího hnízda a hotovo. Po filmu jsem odcházela s přesvědčením, že kdybych měla někdy dům, tak kamery a zamykat, zamykat! ()

Korpy22

Zdrcující dokument o Slovenské mafii, který mi upřímně vyrazil dech. Člověk tuší, že se něco děje, ale takové ohavnosti snad ani nejdou očekávat. Dokument je drsný, pravdivý a přenositelný. ()

Matous555

Strhující příběh, nebo spíše realita. O případu jsem toho moc nevěděl a bylo zajímavé vidět, kam až sahala a pořád sahá Mafie. Je to smutné a my můžeme být rádi, že máme oproti Slovensku malé problémy. ()

blbina

Pomothy proč jsi tu v ČR? Běž do piče z biz, jsi hovado. proč neuděláš něco pro Kuciaka?   https://voyo.markiza.sk/filmy/6058-pripad-kuciak#player-fullscreen. ()

Utnapishtim

Dokument, ze kterého je člověku místy až fyzicky špatně. Slovensko se sice po vraždách dokázalo na pár let vynořit z mafiánského svinstva, reformní étos však zakrátko vyprchal a Slováci se tak opět zabořili do ještě hlubšího bahna, jehož dno je stále v nedohlednu. Doufám tedy, že se obět Kuciaka a jeho snoubenky nakonec neukáže jako zbytečná a východisko ze současného ficovského marasmu bude jednoho dne nalezeno. ()

Festival Jeden svět odhalil filmový program!

Festival Jeden svět odhalil filmový program!

01.03.2023

Jeden svět zveřejnil filmový program, který v březnu představí v kinech. Festival letos uvede 75 celovečerních dokumentů a 10 snímků ve virtuální realitě. Nabídne také debatní program s hosty a… (více)

Ocenění 56. ročníku MFF Karlovy Vary

Ocenění 56. ročníku MFF Karlovy Vary

09.07.2022

Největší filmový svátek v Česku se po devíti dnech uchýlil ke svému konci. V sobotu večer proběhlo ve Velkém sále hotelu Thermal slavností zakončení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v… (více)