John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Paity

Keanu Reeves šel do projektu, který se nemusí zdát na první pohled nějak zajímavý, ale opak je pravdou. Hlavně konec si vážně užívám, konkrétně scénu se satanem, ta je bezkonkurenční. ()

LittleMonste

Tak dlouho mi tento film unikal …Constantine je přesně ten druh filmu, který tak postrádám a miluju – magie. Herci jsou výteční a konečně jsem viděl Tildu v nějakém jiném snímku než v Narnii a jako Gabriela byla víc než krutopřísná. Zpracování démonů a pekla výborné, triky neuvěřitelné a celým filmem se nese jedinečná atmosféra. (90%) ()

farfalla

Není to zlý film, jenom mu chybí pořádná kostra, na kterou by se ty kusy dobrého masa daly pověsit. Přišlo mi, že všechno tak proplouvá kolem jako v polévce. Tvůrci vyzobali zajímavé momenty - filmové i komiksové - z několika jiných kusů a snažili se to všechno nějak spojit. Ale ta pojítka byla překombinovaná nebo nedokonalá. Jinak příběh má překvapivé zvraty, zajímavou vizuální stránku (využití barev v scénách). Keanu Reeves (Constantine) není velmi výrazný, spíš ho přebila Tilda Swinton (Gabriel). ()

Hanys_

Reeves má na ty ikonické role fakt štěstí, jeho Constantine je hodně stylový, celá ta mytologie kolem něj je dost zajímavá (těším se na komiks) a určitě bych si s ním dokázal minimálně jeden film ještě představit. Kdysi to u mě bylo skoro na 5, včera i díky tomu dabingu spíš na 4. ()

pjotr76

Takže nic převratného se nekoná...filmů podobného ražení je v kinech dost a dost, a vzhledem k vyčerpanosti a nedostatku kvalitních scénáristů, jich bude přibývat, řekl bych. Nu což, slovy dnešního průměrného "chodiče" do kina resp. multiplexů, jen houšť a větší kapky. Reevesovi už Nea nikdo neodpáře, o tom žádná...a protože ani jeho herecký rejstřík není z nejrozsáhlejších, smiřme se s tím, že Neo v různých mutacích na nás bude vykukovat ze všech Keanuových filmů, Rachel Weisz je jedna z mála inteligentně vyhlížejících krásek filmového plátna, proto kdykoli se objeví v čemkoli, je celkem potěchou pro oko a inspirací pro mozek. Film jako takový není špatný, zároveň, ale ani není extra dobrý - opět musím konstatovat, že se jedná o šedošedý průměr, zcela zapadající do marasmu dnešních multiplexů. Docela mě pobavil/a Archanděl Gabrielem. Pár poselství, činů a motivací ve filmu jsem nepochopil, ale celkem jsem si na to již zvykl z Matrixu, takže to spíš než chorému mozku scénáristy, přičítám své mozkové nedostatečnosti vzhledem k pointám tohoto kalibru. Constantine vás neurazí, párkrát se leknete, párkrát pousmějete a za pár okamžků po shlédnutí na film zapomenete. Hough. ()

Drc

Opravdu příjemné překvapení, čekal jsem scifárnu, ale rozhodně ne ve stylu vymítače ďábla. Constantine jako postava ma styl, možná trošku filmově laciný, ale přesto sympatický a finálně dobré a nezjištné pohnutky pro záchranu světa už jsou taková perlička na dortu. Tento netradiční pohled na lidskou šachovnici musíte vidět. ()

Anderas

Jednoduše klenot. Vtipný, drsný, napínavý, poučný, vysoce inteligentní, mysteriózní, vizuálně bezchybný, výborně natočený, výborně zahraný a vskutku brilantně obsazený, protože roli Reevese opravdu nemohl dostat nikdo vhodnější. A za tu nejgeniálnější scénu s naprosto dokonalým Luciferem (no jistě...a pointou) bych dal zelenáčovi Lawrencovi třeba 6*, za to jak nakopnul zadek všem Singerům, Storyům, del Torům, Raimiům a kdoví komu dalšímu. ()

Vampyre

Tá záverečná scéna s cigaretami zničila celý dojem z celkom slušného filmu. Teda mne možno zničila celý život :) ()

jasiska

Ktovie ako si tento film do budúcnosti zapamätám a či v čase obstojí a zaslúži si status nezvyčajného filmu. Viem však, že nikdy v živote nezabudnem, ako "diabol čistí pľúca":-) ()

shimpy(CZ)

Další skvělý film podle komiksu. Navíc oceňuji, že Constantine není jenom další hrdina v pestrém oblečku, ale nenápadný chlápek, kouřící jednu cigaretu za druhou, smířený se smrtí. Keanu Reeves hraje opravdu vynikajícně, charismatu má na rozdávání. Rachel Weisz mi připadla taková nevýrazná, spíše bych chválil Tildu Swinton alias Archanděla Gabriela. Film jako celek je hodně povedený, jak vizuálně, tak i po zvukové stránce. Tleskám ()

Crackonosc

První vymítání je skvělý, zpracování pekla je skvělý, souboj s démonem tvořenym brouky je skvělej, jatka pod proudy svěcený vody jsou skvělý, zpomalenej průchod mezi střepy je skvělej, film jako celek... neni skvělej. Chybí mi nějaká gradace a závěr je velice slabej. Předčasný finále je již zmiňovaná scéna se svěcenou vodou a pak už se jenom mluví, mluví, mluví a zase mluví. ()

VonoXX

Na film jsem se podíval jen kvůli Keanu Reevesovi a nic velkýho jsem od něj neočekával a to možná bylo dobře. Film mě chytnul hned od začátku a užíval jsem si každou minutu. Keanu Reeves byl opět vynikající a vytáhl mé hodnocení až na to nejvyšší. Doporučuji všem nadšencům fantasy a Keanu Reevese. [90%] ()

Mleako

Celkem mě překvapilo, že licence na filmového Hellblazera byla svěřena do rukou nezkušeného režiséra, ale nejspíš to bylo jen dobře, protože Constantine je velmi svěží podívaná s překvapivě obstojně hrajícím Reevesem, doslova bezpohlavním archandělem v podání Tildy Swinton a skvělým Satanem, která by mohla dělat komiksové předloze ostudu snad jedině absencí zeleného kabátu a Johnových bloňdatých kadeří. ()

skliba

Já jsem od toho čekal rozhodně víc, často jsem se nudil a vůbec mi to nevtáhlo do děje.NO nevim jesti budu mít chut tomu dát další šanci. ()

Tristaver

Jasná ukázka toho, že ten, podle jehož komiksu točíte film, nemusí být superhrdina, a snímek se přesto povede na 100%. ()

Káronoš

Katolický sociopat a osina na satanově zadku, která se prokousává skrz bránu rovnováhy k jeho hybridním služebníkům s morbidním humorem a "příjemnou" vizáží, ty zase zpátky k "tátovi" domů posílá skrz tunová zrcadla, občas končící na vypůjčeném taxíku rádoby poslíčka, aneb „Jak z křesťanské fantazy vytvořit protikuřáckou filmovou reklamu (kampaň), aniž by hlavní "pojídač" smrtelného nikotinu nevypadal dost cool a nezapoměl by v pravý čas vyfuckovat pána pekel či při cestě z kostela nerozmačkat pár "démonských" švábů? Tvůrci této komiksové adaptace našli tu správnou cestu a zhostili se svého "úkolu" bezvadně (stejně jako hlavní představitel). Snímku nechybí koulervoucí akce, charismatické obsazení (v čele z hrůzostračným satenem), nabytí příběh s občas neočekávanými zvraty, parádní strih a kamera, zajímavá a příjemná hudba a v neposlední řadě i (již zmiňované) cool hlášky a cool činy. Sarkasmus a přímočarý či nebojácný přístup "pana Andersona" (:-D) určitě pomohl k zajímavé atmosféře, naplňující tvůrcovi záměry (i mé). Po nesčetném shlédnutí, pořád pokládám jako jeden z nejlepších akčních počinů roku 2005. Hodnocení: 9/10. ()

Standito

3,5*. Slušný komiks. Síce Reeves si vystačí s jednou držkou na celý film, utiahne to... Zato keď diabol je ako Peter Stormare, potom chcem ísť do pekla aj ja. To by tam ale musela byť i Rachel Weisz. ()

Wishkah

Film je moc dobrý, ale k plnému hodnocení tomu něco chybí. Navím jak na koho to působilo ale tak nějak po polovině filmu se mi zdá že se ten film změní z komorního skoro hororu na nějakou temnou popcornovou zábavu. Konec filmu ale totálně patří Peteru Stormareovi, který je v roli pána temnot charismatický a děsivý ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)