Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z nejvýpravnějších dobrodružných klasických příběhů inspirovaných Homérovou Iliadou ožívá. Natočený na exotických místech, s mezinárodním obsazením a nejmodernějšími speciálními efekty, snímek vypráví o legendární bitvě, která se rozpoutala kvůli lásce a kvůli nejkrásnější ženě na světě. Helena (Sienna Guillory), ačkoliv je provdaná za spartského krále Meneláa, se bláznivě zamiluje do Parida (Matthew Marsden), pohledného trojského prince. Milenci spolu uprchnou do Tróje, kde jim Paridův otec, král Priam (John Rhys-Davies), poskytne bezpečné útočiště. Meneláův krutý bratr Agamemnon (Rufus Sewell) chce Helenu přivést zpátky a vede vycvičenou spartskou armádu až k opevněnému městu. Po desetiletém obléhání Řekové nakonec do města vstoupí léčkou pomocí známého trojského koně a začne bitva, která rozhodne o osudu obou impérií. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

Turiec 

všechny recenze uživatele

Prevažne zlí Sparťania proti prevažne dobrím Trójanom. Filmu možno vytknúť viacero vecí. Nie je jasné, kto a prečo je nepremožiteľný, prečo je Achilles zraniteľný len na päte. Snímka naznačuje, že Grékom ani tak nejde o krásnu Helenu ako o ich mocenské chúťky, čo by mohla byť pravda. Z veľkosti mytologických bájí ako aj z historických faktov si povyberali čriepky a tie pospájali. Mnohokrát umelo. Najneprirodzenejšie pôsobí rola Kassandry. Práve táto postava mohla pri živšom a plastickejšom stvárnení dodať filmu potrebnú šťavu. Mohlo to byť za štyri... ()

Molir 

všechny recenze uživatele

Prijde mi, ze cely nazev by mel znit: Helena Trojska: Pravdivy pribeh. Je tu zjevna snaha o historicky verne podani zalezitosti kolem trojske valky (kvuli penezum a moci, ne kvuli Helene), ovsem do toho mi znacne nesedne ponechani bohu jako prostredniku seznameni se Parida a Heleny, vidiny Kassandry apod. Bud meli udelat "historicky vernou" rekonstrukci nebo meli udelat mytus se vsim vsudy, takhle mi to prijde jako znacny kockopes. Ale vyprava je pekna, to se musi nechat, a Malta ma taky neco do sebe :-) Na druhou stranu kamera po vetsinu casu nic moc (a obcas se kameraman fakt odvaze, ale na neco jineho naz na Gladiatora se zrejme v poslednich letech nedival), nektere triky (recka flotila) pusobi jako intro pocitacove hry tak pet let zpatky... ovsem zase par pasazi se opravdu povedlo, ale na tri hodiny cisteho casu je to vazne malo... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Veľké sklamanie, obalené v povrchnom televíznom háve, kde príbeh je ako tak obstojní ale všetko ostatné je čisté mizérium, herci hrajú ako z amatérskeho naivného divadla, kostými prevažne závesové, miestami dej strašne nehybný, a bodkou za preplácaným je postava bravčového Achillesa, no hnus a des. Prvý diel mi absolútne stačil, súboju o Tróju som sa radšej vyhol. Nuž zlatá Petersenová Trója. /15%/ ()

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Nemohu říct, že by byl tenhle film lepší nebo horší než Trója, protože byl jiný. Nebyl tu takový důraz na bojové scény a animace tisíce lodí na moři jako na děj, ale to ani nelze u televizního filmu předpokládat. A navíc, tady jsem fandila hlavní milenecké dvojici, kdežto v Tróji to s napomádovaným Orlandem opravdu nešlo. ()

Lilloos 

všechny recenze uživatele

Od televizního filmu nelze očekávat nápaditý scénář, prvotřídní efekty ani herecké hvězdy a tak mě tyhle nedostatky nechávají chladnou. Přesto jsou zde dva detaily, které mi celou podívanou kazily. Je jím zmatená kamera, která nejspíš měla vytvořit iluzi akce, a Helena, která nejenže není nijak extra hezká, ale navíc je zde zobrazena jako nesympatický spratek. Pro starověké Řecko mám však slabost a především první část přináší zajímavé historické souvislosti. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Televízny film sa inšpiroval Homérovým eposom Ilias, ale tvorcovia zaobchádzali s predlohou skutočne veľmi voľne. Vznikol v Grécku a na Malte, podľa scenára Ronnieho Kerna ho nakrútil televízny režisér John Kent Harrison. (ash99)
  • V jednom zábere sa nachádzajú dva papagáje, kakadu a ara. Prvý z nich pochádza z Austrálie a druhý z Južnej Ameriky. V tomto období sa však do starovekého Grécka nemali ako dostať. (Miseno)

Reklama

Reklama