Od chvíle, kdy se Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitní jednotce, snaží se vyrovnat s hrůznými činy, které v minulosti spáchal, a nachází zvláštní útěchu ve službě spravedlnosti ve jménu utlačovaných. Když překvapivě zdomácní v jižní Itálii, zjistí, že jeho noví přátelé jsou pod dohledem místních zločineckých bossů. Když se události změní ve smrtící spád, McCall ví, co musí udělat: stát se ochráncem svých přátel a postavit se mafii. (Falcon)

david141474

Musím říct, že to bylo fajne. Určitě to bylo lepší jak druhý díl, ale jestli to je lepší jak první, tak nad tím budu muset ještě popřemýšlet. Denzel Washington v roli McCalla je skvělej a to jeho charisma je fakt vobrovský. Jedna z nejlepších věcí na filmu jsou rozhovory mezi postavama a noc jiného než samotná akce. Akce je zde velice kvalitní a já si konečně užíval Equalizera na velkým plátně. Soundtrack taky není vůbec špatnej. Malé městečko Altamore vypadalo fakt útulně a já věřím, že si tam Denzel musel užívat klid a útulnost. Postupně vrcholící a sílící atmosféra filmu taky velice pomáhala. Některé scény, které byly v traileru ve finálním filmu nebyly a to mě celkem štve. Já jsem si to jinak velice užil, vidím to tak, že se na to tak za 2 roky podívám znova. 9/10 Musím uznat, že toto je kvalitní akčňák! (Olympia - 1.9.2023) ()

SamGee

Naposledy, keď som zhliadol Equalizer 2 v kine, nechala ma chladným – dej bol béčkový, chýbala jej napínava atmosféra a zloduch v podaní Pedra Pascala nestál za reč. Dokázal Equalizer 3 napraviť si reputáciu?    Bývalý mariňák Robert McCall (Denzel Washington) sa zráni potom, čo zlikviduje sicilských pašerákov, a zotavuje sa na Amalfsfkom pobreží. Počas rehabillitácie sa zbližuje s miestnymi a uvažuje či nechať život pomstychtivého ochráncu za sebou. Avšak, miestna mafia terorizuje miestnych a Robert to nemôže len tak nechať.    Samotná zápletka je generická – mnohí diváci videli tisickrát protagonistu ochraňovať  bezbranných voči zlu. S tým by nemali problém, keby film sa nezameriaval na to, ako sa McCall snaží nájsť zmysel života. Keď prídu akčné scény, objavia sa na pár minút. Rozumiem tomuto rozhorčeniu, ale podľa mňa McCallovo hľadanie vnútorného pokoja predstavuje najlepšiu časť snímky. Scény medzi hrdinom a miestnymi sú natočené uveriteľne a pomáhajú divákovi investovať do príbehu. Všetko to funguje na charizme Denzela Washingtona, ktorému nerobí problém ukázať dve stránky osobnosti. Dakota Fanning a talianski herci sekundujú Washigtonovi, ale majú menší priestor zažiariť.    Čo sa týka akčných scén, vyskytujú sa najmenej z celej trilógie. Hoci im chýba originalita, dokážu vyvolať napätie a neboja sa ukázať drsnejšie výjavy. Za najlepšiu akčnú zložku považujem scénu vo viničnom sklade, kde Robert skosí všetkých mafiánov. Solídne pracuje so strihom, kamerovými uhlami a vizuálom. Spominajúc kamerové zábery, evokujú panely z komiksov, čo je dobrá vec. Obrovským plusom predstavujú talianske kulisy a miestni aktéri, ktorí dodávajú snímke autentickosť.    Tretí Equalizer nie je prevratom v akčnom žánri ako John Wick alebo Mad Max: Fury Road, ale udržiava publikum vďaka oscarovému predstaviteľovi, slušnej akcií a pravej talianskej atmosfére. Ak preferujete konverzačné drámy pred akciou, Equalizer 3 môže byť pre vás tým pravým. „Fandovia“ priamočiarej akcie budú musieť pretrpieť osobné momenty.    Príbeh: 5/10, Denzel Washigton, osobné momenty: 8/10, Ostatní herci: 6/10. Akčné scény: 7/10, Kamera, kulisy: 8/10, Celkovo: 7/10. ()

Grimaldi

Tak jsem si po nějaké době zase zašel na pokračování, aniž bych kdy viděl filmy předešlé. A moc velkou radost mi to neudělalo. Snímek mi sice svou dějovou jednoduchostí umožnil bez problémů naskočit do rozjetého vlaku, ale co z toho když Denzel většinu filmu prosedí. Akce je to proč jsem kino navštívil, a právě ta mě bohužel dost zklamala. Chápu že věk je pro hlavní hvězdu omezující, ale většina scén křičí, že tady bylo vše práce kaskadéra. Když i ty nejjednodušší záběry jsou snímaný až od krku níž , je to pro mě jako diváka prostě problém. Tvůrci tak místo toho sází na brutalitu. Bolestivou smrt si záporáci bezesporu zasluhují, divák si však zasluhuje vidět lepší film. ()

zodiak217

Skvelé! Naozaj veľká spokojnosť! V kine to stalo za to a bol tam silný príbeh, skvelé akčné scény ako sme očakávali po predchádzajúcich 2 dieloch. Pekné exteriéry a vhodné doplnenie vedľajších úloh. Vlastne nemám čo vytknúť. Dostal som to, čo som čakal a aj niečo naviac. Dobrý ťah zasadiť dej do malého talianskeho mestečka. Myslím, že po tomto filme im stupne turistická návštevnosť niekoľkonásobne. :) ()

mdf

Denzelovo charisma je prostě top, šlo to tak nějak pozvolna směrem nahoru i když to finále mi to  už výšin nedosahovalo, ale lokace a akční věci to všechno nějak vyvažovalo, takže ve výsledku to bylo slušné zakončení. ()

MiniRecenze

Co má společného Equalizer a John Wick? Nic. Equalizer si dokáže udržet svojí laťku stejně vysoko a nepotřebuje k tomu neprůstřelné sako nebo 222 schodů. LÍBILO!!! ()

vinducha

Skoro 70 letý Bertík Mkkalumů nám vylezl z regálů hobymárketu a na cestě  po malebném sicilském městečku vykosil 2a půl místního gengu kamory. Je to nádherně odsýpající a velice výživná řežba. Protože mafiánci vůbec nemají ponětí s kým si to začli zahrávat. A tak umírají 1 za 2 než napočítají do jedné takovým fofrem , že by to dědovy mohl závidět i Jeník Vyků . Takže za mě naprostá spokojenost neboť neřeším pravděpodobnost takové možnosti , že by to tam všichni byli takový neschopní nýmandi. ()

Easykill

Skvělé zakončení (pokud náhodou nedostaneme v budoucnu další poslední kapitolu) této série. Všechno funguje, Denzel je opět bůh killu a úřaduje velice efektivně. I když úřaduje poměrně málo a stopky moc nezapínal, tak to vůbec ničemu nevadilo. Ta postupná gradace byla taky fajn. Méně akce nutně neznamená nuda, to tedy ne... Prostě kvalita a nečekal jsem nic jiného. ()

Kushina

Akčně to bylo lehce slabší, jak předchozí 2 díly, ale o to víc to bylo vážné a masakrální. Spousty mouder a slov k zamyšlení, žádné vyloženě soft scény, když už došlo na akci, tak to byl pořádný masakr, i když té "americké" akce bylo méně. Jako mělo to takový tajemný nádech a to se mi líbilo. 75% ()

imaginer21

"Přijdou si pro vás padouši?" Třetí Equalizer je přesný jak samurajský meč, v mordech si občas člověk říká, zda nesleduje nějakou metaforu na Batmana nebo jistý typ černého anděla. McCallovy motivy jsou naprosto čisté, jasné a nediskutovatelné. Jeho metody pak zcela přiměřeně brutální vzhledem k povaze zm*dů, kteří se mu postavili do cesty a narušili mu klidný odpočinek v místě plném idealizované dobroty a krásy. A vlastně proč ne. Mě lákala především chemie Washingtona při filmovém setkání s dospělou Dakotou po téměř 20letém úspěhu legendárního rozohněného muže. No, byla nakonec spíš jen taková odlehčená s občasným pomrkáváním na onu Denzelovu ochranářkou ruku nad někdejším nevinným děvčátkem, ale ve finále dojemně smysluplná a pěkně provazující všechny díly celé této drsně spravedlivé trilogie. A jako bonus opravdu mistrovsky posloužily k atmosférické dokonalosti italské reálie. Škoda, že takový equalizér nechodí mezi námi ve skutečném světě a nekosí současnou zločineckou smetánku v nejvyšších kruzích, kam jen oko ve zprávách ze světa (ne)dohlédne a kde i pořádkové složky jsou žel bezbranné. ()

Jemes

no věk nezastavíme a proto jsem rád, že se s tímhle laskavým duchem rozloučili s grácii :) dvojka za mě postrádala právě takový nádech, jako měla jednička, kde jednoduše jen chtěl pomoct dobrým lidem a zbytečně to zatáhli do nějakého spiknutí. Jasně bylo by fajn víc akce, ale na 68 let je to za mě dobře odvedená práce a pěkné rozloučení. ()

Ace.A.T.L.

Denzel opět exceloval. Někomu se nelíbí, že film je málo masakrální, ale já se na to dívám naopak tak, že postava Roberta jednoduše nemládne a tak je logický, že nezvládne takovou nadupanou adrenalinovou nálož. Naopak, když už někoho sejme, je to s grácií a vynalézavostí. Film je v krásným prostředí Itálie a to je další velký +. Já jsem se bavil. Za mě pevný 4* a DOPORUČUJU ()

veverysiak

Keď sa chcete hrať na total chrapúňa, obzrite sa najprv okolo seba, či tam náhodou nestojí ujčok Denzel, stelesnenie dobra a poriadkumilovnosti, inak skončíte strašne, strašne zle, napriek tomu, že aj on starne úplne rovnako ako my ostatní, stále má pred nami navrch a dokáže z nás za pár sekúnd spraviť náplň do bravčového črievka, je veľká škoda, že už ho dva diely v tejto fazóne poznáme, a preto prvotný ošiaľ pominul a môžeme si bez väčších emócií vychutnať nové prostredie a nové kmeňové druhy odkundesov a v spojení s tým, že to tí Taláni vedia odolčevitovať, nám prináša novú úroveň ekvalizerovky, našťastie to nezakrnulo scenáristicky ani réžijne, a tak si môžeme výnimočne vychutnať druhé pokračovanie interesantnej prvotiny, takže 65% ()

TesterX

Ackoliv si na jednicku vzpomenu pouze zablesky a dvojku vubec, nijak mne to nerusilo a uzil si oddechovou jednohubku, kde exceluje predevsim samotna postava McCalla ztvarnena Denzelem. Ackoliv je akcni slozka v mensi mire, vyvazuje to nekompromisnim pristupem, netradicnim zasazenim, sympatickymi i velmi nesympatickymi postavami a rozhodne scenami, kdy se dle sablon vzdy ceka a pripravuje na zaporaky, az nekam dorazi, tak tady ne - McCall ma uplne jiny postupy. :-p Rozhodne za delsi dobu jeden z mala snimku, ktery mne neuspal, neunudil, neotravil (dekujeme za tyto predevsim sluzbe Netflix) a ktery si klidne nekdy rad pripomenu. ()

Accuphose

Mám rád Italský akce... La Gomorra, Suburra, Anime Nere.... a tohle vlastně nezklamává. Teda nemělo by. Jenže Washington je bohužel za zenitem, a trošku to na mě působilo dojmem syndromu Stevena Seagala. Poradíme si se střihem a hlavně nefilmujte jeho pupek... je to škoda. Hlavně jsem mu to nevěřil ani herecky. Včas odejít je velký umění. I tak to člověka zabaví a chápu, že když si zahrál jedničku i dvojku, tak tu trojku prostě jinýmu dát nechtěl. Jo a ten kebab si příště odpusťte. ()

bonovox

Zakončenie Robertovho príbehu je opäť solídnou akčnou jazdou, aj keď tentoraz je akcie menej na úkor až akejsi meditácie nad životom na dôchodku. Denzel si hlavnú postavu vychutnáva a lúči sa s ňou vcelku dôstojne. Škoda slabších mafiánskych protivníkov a slabšieho finále, ktoré je horšie ako u predchádzajúcich snímkoch. Ale ako pozvánka na Sicíliu do malebných mestečiek pri mori plní film svoju úlohu na jednotku. 70% ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal