Barbar

• USA Barbarian (více)

Mladá žena odjíždí do Detroitu na pracovní pohovor. Má sjednaný pronájem domu, ale když dorazí pozdě večer na místo, zjistí, že si stejné ubytování rezervoval neznámý muž. I když jí opatrnost radí, aby to nedělala, rozhodne se v domě strávit noc. Brzy jí dojde, že neočekávaný spolubydlící není zdaleka tím jediným, čeho by se měla obávat. (Disney+)

zdenur

Je to strašidelné, nápadité, ale žádný hororový milník bych v tom neviděl. Vadily mi ty nadpřirozené síly hlavní záporné postavy, hlavně v závěru. Průměr, ne-li pod. Bavilo mě to, ale nic co by mě vystřelilo z gauče. ()

TheSpearCZ

Jsem fakt rád, že jsem se zase po letech dostal k filmu, ze kterého jsem cítil tu hororovost, to co tady předvedl debutant Cregger v první ze tří částí je hororová masterclass, to co se dělo "dole" mi připomínalo kombo mých nejoblíbenějších hororů - Pádu do tmy a REC. Nejintenzivnější masakr za hodně dlouhou dobu. A až na tu spoustu nelogického vracení se "na místo činu", které je až moc do očí bijící spolu s přehnaným koncem, kdy lehce dochází dech tomu musím vyseknout poklonu, jméno Zach Cregger by si hororový fanoušci měli do dalších let zapamatovat, neboť o něm ještě jistě uslyšíme. Čistě 4* ()

bozka10

Na to že Cregger nemal s týmto žánrom doteraz nič spoločné,dal latku teda dosť vysoko a natočil skvelý horor.Dynamický,v nadupanom tempe,v skvelej atmosfére, dostatočne creepy a len dúfam že pri tomto žánri vydrží, pretože v tom prípade sa ešte máme načo tešiť.Prekvapčo.4-5* ()

Muel

| 20th Century Studios | Excelentne dobre setupnutá hororová jednohubka ma v prvej polovici ohromne bavila. Nevedel som, čo čakať a ak sa atmosféra buduje takto schopne a atraktívne, tak ma to bude baviť vždy. Problém ale mám, že síce áno, prehúpne sa to do dvoch úplne iných príbehov a to je určite super nápad, ale už to nie je tak silné ako to, čo sme videli predtým. Natočené je to pekne a uzavrelo sa to všetko uspokojivo, ale kiežby film pokračoval v tom náramne super tóne prvej polovice, hodnotenie by šlo možno vyššie. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Flopik

Ako tu píšu kolegovia, rozhodne nepozerajte o čom tom bude a nechajte sa prekvapiť. Ja som čakal úplne niečo iné a nakoniec som veľmi milo prekvapený. Skvelý príbeh rozdelený na tri časti, kde najviac ma bavila asi prvá, vynikajúca kamera a hororové sekvencie, ktoré rozhodne stoja zato. Vzhľad potvory je pekne hnusný a keby sa ešte pritlačilo k drsnosti bol by som spokojnejší. Jasných 5* a rozhodne doporučujem. ()

Heero

1/3 ok, zbytek odpad. Jako kde se vzalo to hodnocení? Všem klesl rate? Nebo klesla laťka z těch všech netflixích sraček? Bože vždyť to nedává od poloviny filmu vůbec žádný smysl, není to ani průměrný béčko, kterému dam klidně rád 3, 4 hvězdy, tohle bylo prostě jenom hloupý. ()

Harpy

Páčilo sa mi to, bolo to poriadne napínavé a od začiatku mal tento horor moju pozornosť. Čakala som kam sa to až postupne vyvinie. Áno, postavy sa chovali aj nelogicky a miestami som sa musela smiať, ale prišlo mi to tak nejak uveriteľne, že asi by som na ich mieste robila rovnaké chujoviny. Poctivé 4* si to určite zaslúži, konečne niečo fajn na čo sa dalo pozerať :) ()

Meteorista

Velice originální horor, kterej pracuje s hororovejma prvkama neotřele, hlavně ze začátku. Taky moc potěší logický jednání hlavních hrdinů (až na posledních 20 minut, kdy se film totálně utrhne ze řetězu v porovnání s predchozím obsahem. Ještě ocenim zajímavej soundtrack a na začátku netradiční práci se zvukem. Musim uznat, že tedle horor se pro mě zařadí mezi stálice. ()

Kejf.

Prvni pulka napinava, cekate, v co se to vyvrbi. V Billovi porad vidim Pennywise, o to vic jsem byla zvedava na vyvoj deje. Ale jakmile se na scene objevi Justin Long, napeti je v prcici a ubere se to smerem, ktery tenhle horor zase hodil jen do prumeru. Poradnej twist by dost pomohl, tahle jen za 3. ()

warrenur

Popravde, nechapem nadsene cervene ciselko (aktualne 75%). Pripisujem to len pritomnosti slusneho Skarsgard-a. Tento typ hororu sme tu totiz za posledne roky mali uz 10tky-krat. Naviac, chovanie ustrednej dvojice od okamihu objavenia "prechodu", dovtedy ako-tak uveritelna konverzacka, uz z hladiska zasadenia a kontextu, vobec neodpoveda prirodzenym ludskym reakciam a to ma rusilo. Co ocenujem, je obcas uchadzajuca atmosfera, co nakoniec zarucene fungovalo uz vo vynikajucom Descente z 2005teho, totiz "uzke priestory" a hra so svetlom. Kvitujem i nechutnost s "krmenim dietatka" a obcerstvujuci pribehovy strih asi v polovici filmu. Ale to je vsetko. Nehovoriac o hlupuckom zavere, naskriptovanemu chovaniu hliadky a absencii logiky, ci fyzikalnych zakonov. Sklamanie. Max. 45% Na vlastne riziko. Mozno sa predsa len bude pacit, za mna vsak cajik. ()

zahadum

Pridávam sa k názoru, že prvá polovica bola výborne nakročená tajuplná hororovka v neznámom dome kde...sa dejú veci. Ste zvedavý, má to dobré napätie, chytľavé prostredie, celkom logické uvedenie do deja. A potom klasika ktorou trpí teraz asi naprieč filmom a seriálom skoro každá produkcia. Niekde po prvej tretine a prvej polovici sa masovo strieľajú scenáristi alebo ich posielajú niekam do ..preč. Zvyšné scény nechajú urobiť niekomu kto je na hubičkách. Neviem si predstaviť koho a prečo napadlo zase zmrviť sľubne sa rozvíjajúci film úplne dementnou komediálnou, nelogickou až trápnou zlátaninou. Scéna s metrom ? to fakt ? a naozaj by hrdinka šla do miest odkiaľ každý mentálne zdravý jedinec dokonca aj zviera by prchalo rýchlejšie ako nástup inflácie ? naozaj nejaká dermatologicky, duševne a stomatologicky zanedbaná osoba trhá ruky ako handry a rozpolí lebku ??? tieto sračky si radšej točte pre seba keď beriete toulén pod mostom. 25 % ()

Bozvav

Překvapivě velmi neotřelý a zárověň ne nablblý snímek, jenž si s divákem docela pohrává. Na rozdíl od zdejší většiny se mi úvodní třetina moc nelíbila, ale následný vývoj až po závěrečnou scénu zdařilý. Dokonce jsem se párkrát lekla, což se mi u těchto filmů moc často nestává. Skvělá hudba. ()

Platom

Silný průměr... První třetina filmu vypadá nadějně, je napínavá, buduje skvělou atmosféru, tam bych hodnotil 4*, jenže pak přijde střih a jako kdyby dostal scénář a režiji do rukou úplně jiný člověk, který by si jen v rychlosti prolistoval, co se do té doby stalo a začal tam přidávat a vymýšlet naprosto zbytečné a pro diváka rušivé momenty. Škoda... ()

fixaman

Tuctový nápad, mraky nelogičností a jedno žánrové klišé za druhým. A přitom to mělo parádní obsazení a tak dobře to začínalo. Škoda. ()

chelsea17

První polovina snímku zajímavá a velmi dobrá. Pak to sklouzává do takové té klasiky .. bohužel za mě nevyužit potenciál i té skryté místnosti s kamerou. Závěr příšerný. Abych nekončil negativně, tak atmosféra právě v té první půlce skvělá a budování strachu a tajemna perfektní. ()

Mackoun

Vidím to spíš na 3+, než čistou 4, ale po dlouhé době jsem si dal horor a vlastně jsem se u něj nenudil. Nejedná se o snímek, který by vás orosené děsem zatlačil do gauče a nutil následující tři dny usínat při světlech, ale i přesto několik málo nepříjemných momentů nabídne. Chválím, že trailer nepropálí vše a vývoj děje má stále čím překvapit. Řemeslné zpracování na úrovni, ačkoliv jsem se chvílemi bál přilišného exponování “některých” klíčových postav a rizika jejich okoukání, ale ve finálne je ten coming-out a divákovo postupné přivykání asi součástí děje, který k tomu po celou dobu směřoval. ()

Gastovski

Tak s novinkovými horory si dávám pauzu na neurčito. Asi jsem divný, ale když ani jednou nemám pocit strachu a za hodinu čtyřicet dostanu kromě nudného balastu jen dvě trochu zajímavé scény, nedokážu jednoduše hýkat blahem, co že jsem to viděl za nejlepší hororové zjevení posledních let. Fakt ne! ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana