Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (170)

Kaka 

všechny recenze uživatele

De Nirova nasraná póza byla k vidění již v mnohem lepší podobě (za podpory lepšího scénáře, režiséra) a Gooding Jr. rovněž nepředvádí zrovna herecké hody. Ne že by Tillman za režisérskou stoličkou vyložene propadl, Men of Honor má slušný potenciál, několik solidně napínavých, patetických a romantických scén, ze kterých si bude divák odnášet většinou dost smíšené emoce. Na druhou stranu trpí nedostatkem invence a jistým syndromem nedotaženosti. Bohužel nechybí ani typicky rádoby silné a hlubokomyslné výjevy. Není jich ale naštěstí mnoho, takže se dají ustát a tříhvězdičkové ocenění lépe průměr vystihnout nemůže. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ale jo, alespoň na těch 60 % si to sáhne. Přece jen, je to zajímavý příběh, i když je podaný s neskutečným patosem, který se nabízel už od začátku a samozřejmě byl také naplno využit. Je to škoda, protože Cuba Gooding Jr. i Robert De Niro podávají opět skvostné výkony, hlavně tedy Robert. Je to ale v konečném důsledku jen další film o nezlomnosti lidské vůle. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Příběh ještě opravdovějšího člověka než jsme čekali! Hoholywoodština jak se patří černí i bílí bratří, uklohněna snažně snožmo k uronění slzky zase jednou nad osudy ryzího emerickýho kluka černýho (nenene, afro-americkýho!) starýho, završeny jenž byly naféroffku v NOVÉM americkém námořnictvu... Ano, to je ta naše ryzí Amérikááá! A sakra Kůkí, to dáš, dvanáct rozhněvaných kroků uděláš a uděláme se zase jednou u kasaštyku, famfáry zahrajou famfarónům, potlesk klaka, z hrdel se lyne slastný mužný vzlyk, vždyť je to americký námořník! . . . Blablablablabla... Tož tak, dvě hvězdy námořnický se sebezapřením (jedna teda za vše to tvůrčí podbízivé pinožení a druhá za statečnou nedostatečnost Robertka s fajčičkou jak od Pepka námořníka ;o), protože je to jen film, že... Vojska pozóóór! Nazdar! . . . Nasrat? - - - - - (Poprvé viděno 23.11.2011 /s ponorkovým čudlím dabingem/ na >tv beznoha< , hodnocení 3232., očividně beznoživý jigizlivý komentář zde potopený jako stotřináctý - 24.11.2011) ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

uuuuuuuuuuu. Srdce mi krvaci a falesne slzy tecou proudem, v kterem se nejeden divak utopi. Ale ne kazdy je hlupak pane Tillman. Tohle je dobre pro deti kteri hledaji sve hrdiny. Ti uvedomelejsi vedi ze za tou blistivou oponou odvahy, statecnosti a hrdinstvi stoji desitky proplakanych noci a daleko vetsi a komplikvanejsi myslenkove pochody nez nam tady serviruje snimek Men of Honor. Opravdu si nemyslim, ze divak je debil a ze pozna to blistive pozlatko, ktere na venek vypada krasne, ale uvnitr je shnile. ()

Nepi 

všechny recenze uživatele

Průměrný snímek o odvaze a těžkém životě jednoho Američana, který chce sobě i světu dokázat, čeho je schopen, aby ho lidé uznávali. Ve filmu vyniká charismatický Robert De Niro v roli velitele potápěčů a krok s ním velmi přesvědčivě drží Cuba Gooding Jr., který je známý spíše z potrhlých a trapných komedií. Ani tyto dvě hvězdy nevyrovnají chatrný scénář a slabou režii snímku. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Knihovna, do které jde Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.) studovat, je původní Carnegie Library postavena v Portlandu ve státě Oregon. Cvičiště potápěčské školy bylo natočeno na řece Columbia, podél hranice státu Oregon a Washington. Město v pozadí se jmenuje Longview a nachází se ve státu Washington, USA. Podél břehu v Longview lze vidět papírnu Weyerhaeuser. (Posheidon)
  • Carl Brashear zemřel 25. Července 2006 ve věku 75 let. Film byl tedy natočen ještě během jeho života. US NAVY na jeho počest pojmenovala zásobovací loď třídy Lewis and Clark - USNS Carl Brashear (T-AKE-7), která vstoupila do služby 4. března roku 2009. (Posheidon)
  • Carl Brashear se během svého života třikrát oženil a i třikrát rozvedl a z těchto tří manželství měl 4 děti - Shazanta, DaWayna, Phillipa a Patricka. (Posheidon)

Reklama

Reklama