Na vlastní kůži

(festivalový název)
  • Francie Dans ma peau (více)

Esther je normální žena, která na jednom večírku spadne a ošklivě se zraní na noze. V ten den se změní celý její život. Zranění není sice nějak vážně, ale zcela jistě velice bolestivé. Nicméně Esther bolest skoro necítí. Od toho dne začíná být fascinována vlastním tělem (zcela jiným způsobem, než si kdokoliv dokáže představit). Její šílenost a obsese se vyhrocují čím dál víc. (markettka)

Pitryx

Kromě jistých scén je to naprostá nuda. Hlavně že se hodně prndá a prndá. Přeci jen však musím ocenit bravurně udělané právě ty jisté scény. Bohužel však všechno kazil kameraman. Asi úmyslně. Hlavní hrdinka mi byla od počátku hrubě nesympatická a proto dobře jí tak. ()

serdehelan

O režisérke a hlavnej hrdinke sa určite dá povedať, že samu seba žere. A pochutnáva si na sebe viac, ako by bolo zdravé. Myslím, že Croneberg by uronil kroupu, ale celkovo nič moc... ()

Pokri

Sugestívna psychodráma, ktorá vo svojej podstate nemá s hororom nič spoločné. Doménou sú pomalé zábery, ktoré vykresľujú psychiku hlavnej postavy. Nejde tu o naturalizmus a šokovanie, ale o zobrazenie spúšťača psychických problémov, ktoré môžu v niekom driemať roky bez toho, aby naplno prepukli alebo si ich dotyčný naplno uvedomoval. Podľa mňa výrazne nedocenený film, ktorý nedopláca na herecké výkony či režijnú stránku, ale na nevďačnosť témy a formy, keď od neho mnohí čakajú niečo iné. ()

ciapok

veľmi, veľmi mi bolo ľúto tej dievčiny. Zahrala to pekne; je to taká artová chujovina k záveru. Nezanechalo to až tak hlbokú stopu ako by som čakal, ale bez väčšieho prehovárania by som súhlasil, že istý odkaz k mnohým dievčatám, ktoré sa sami poškodzujú v rôznych podobách to má, a to by som možno aj odvolal tu artovú chujovinu vlastne ()