KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Anderton

Komédia je jedným z najschodnejších žánrov pri kritike spoločenských neduhov. Ako lepšie kritizovať vlastné predsudky, ak nie cez humor? Najvtipnejšie na Kondomédii je, že tu vlastne nikto nie je gay (v podniku), ale veselo sa tu spustí vlna ohováračiek, odhaľujúcich vtipným spôsobom to, aké postavy v skutočnosti sú a akí sme aj my. Robí si srandu aj z pozitívnej diskriminácie, aby to schytali všetci. Film je v jednotlivých sekvenciách značne predvídateľný, ale myslím, že je to súčasťou hry a vypointovanie situácií je často bezchybné. Kondomédia by však zniesla o desať minút viac, prepracovanejšiu líniu vzťahu Pignona a jeho nadriadenej a údernejšie finále, kde sme sa mali chytať za bruchá. Luxusných fórikov je ale stále dosť. ()

Tyny

Bezkonkurenční francouzská komedie se skvělým humorem. V hlavní roli moji oblíbenci Auteuil a Depardieu, jejichž role byli originální a vůbec jsem nečekala tak skvělé výkony. I když humor Depardiea moc dobře znám a vždy mně něčím překvapí, tak tohle byl opravdu koncert. Auteuil v roli zamlklého a nudného pracovníka ve firmě na kondomy, kterému se začne hroutit svět a má sklony k sebevraždě.. Na Auteuila velmi neobvyklá, ale přesto zajímavá role, na kterou jsem se strašně těšila. Sice náš název "Kondomedie" je přímo odrazující, tak Le Placard je opravdu skvělá komedie. ()

Martin741

Reziser Francis Veber /Uprchlici, Blbec k veceri/ natocil nudnu francuzsku komediu s Auteuilom v hlavnej ulohe predstieraneho homosexuala a okrem neho sa tu zjavil aj Gerard Depardieu /Asterix a Obelix, 1492, Kopyto, Otec a otec/ s Thierrym Lhermittom /Taxi/. No a dal co? Dalej nic, humor je sileny, nudny, rozhovory otrasne a divak sa bude dokonale nudit. Film plnym pravom prepadol. 20 % ()

Arsenal83

Super komédia, naozaj som sa bavil a spokojné môže byť obe strany, aj tí, ktorí si myslia, že film je obhajobou homosexuálov resp. poukázanie na ich diskrimináciu, a aj druhá strana, ktorá vo filme vidí jasnú ukážku toho, že dnes je proste homosexualita in, oplatí sa byť menšinou. Depardieu opäť super, on to zle ani nevie. A hoci sám už vraj je homosexuálom, na jeho hláške som sa fakt zasmial: "Radšej mať buzerantov na krku než v riti!" ()

shyster

Kondomedie se opírá do "problematiky" homosexuálu na pracovišti. Na mnoho místech velice vtipná, ale často situaci nedotáhne až do krajnosti a poslušně se vrací zpět do normálu, aby neurazila většinového diváka. Konec je pak z pohledu první poloviny zklamání, kdy se všechno zvrtne do průměrné romantické komedie. Viva buzerobijci. ()

• V době natáčení ve Francii žádná továrna na kondomy neexistovala. Filmová továrna byla postavena podle japonského vzoru. (Bernhardiner)