Nutně potřebuje práci, aby se mohla postarat o dceru. Nastoupí proto do farmaceutického start-upu, kterému se moc nedaří, a zaplete se tam do nebezpečného spiknutí. (Netflix)

Juto

Je tak pekné vidieť režiséra Davida Yatesa, ktorý sa konečne oslobodil od franšízy Harryho Pottera s niečím tak odlišným, aj keď ten novoobjavený štýl je odvodený a je to kombinácia la ,,Vlk z Wall Street" a ,,Stávka na neistotu", tak isto sa  príbeh preplieta medzi svetmi sviežej satiry a tvrdej pravdy. Emily Blunt a Chris Evans sú skvelí. Filmu sa darí rozbaliť surový hnev a vykorisťovanie obchodu s farmaceutickými výrobkami a širšiu dysfunkciu amerického zdravotníctva a právnych systémov, ktoré mu umožňujú zostať bez kontroly. Ide o zábavný príbeh s jasným zámerom, ale je tiež naozaj ťažké poprieť, že to bol najbezpečnejší prístup k rozprávaniu takéhoto príbehu. 6,5/10 ()

formelin

Slabší 2 / Další přírůstek k důležitému tématu farmaceutik, jenže ke skvělému Dopesick či slabšímu Painkiller to má daleko, velmi daleko. Mimochodem, ve zmíněných seriálech byla linka bezpáteřních/chamtivých prodejců kvalitně zpracována. David Yates je sice zkušený filmař, ale rovněž rutinér, což je ve výsledku znát, protože natočil jen generický film, bez invence a herci vlastně neměli moc co hrát, protože scénář je takový nijaký/nedotažený, kde mi ani jedna linka – prodejci/rodina – nefungovala. ()

Martrix

Každý druhý zmiňuje Vlka z Wall street, ale tento film je tak leda kuna, nebo spíš krysa z Wall-Martu. Bezskrupulóznost, dravost, štěstí i chycení příležitosti za pačesy...to vše podané dynamicky a jaksi oslavně....hele, tohle je Amerika, šupáci! Proč ne, ale tvůrci pak vzali zpátečku a přišli s tuctovým sdělením. Takže další obsahově prázdná exhibice o vzestupu z bláta do nebe a zpět. A že je to podle skutečných událostí? Nic z toho pro mě nebylo šokujícím zjištěním...o praktikách farmaceutických firem i lékařů jsem nikdy iluze neměl. Tohle může překvapit jen ovce. Takže i když je Bluntka vysoce koukatelna ženská, byl mi osud všech postav u zádi. Lítost jedné z nich, po mě sklouzla jako bláto po galusce; svět je plný těch, které živí smrt, bolest, bezpráví a chudoba. Když film na tohle téma, tak ať to diváka zbourá a třeba na chvíli rozbrečí. Obchodníci se smrtí, jsou jen další americký polokýč. ()

M.i.k.e

slušně šlapající jednohubka, která ovšem přišla s křížkem po funuse a stylizace do jakéhosi farmaceutického Wlka z Wall Street jí spíš ubližuje než pomáhá. Naštěstí je tu ale skvělá Emily Blunt, která to s přehledem táhne i ve slabších momentech. Víc jak na jedno podívání to každopádně není. Na to aby Pain Hustlers opravdu chytli za srdce jsou totiž až moc povrchní a nejdou nijak extra do hloubky. To platí jak o příběhu, tak o postavách, které jsou až na Emily celkem jednorozměrné...70% ()

bobstock

Total democrasy plná neomezených možností. Z nenápadného start-upu vybudujete impérium na závislých pacientech, kteří jsou tradiční bolestí samotné Ameriky. Úspěch brzo přichází, když jedete 90tkou na 80tce a s tím přichází i život jako  na krocaní farmě. Pěkně se vykrmujete dokud nedorazí Den díkůvzdání, jak bylo ve filmu patřičně glosováno. 65% ()

• Film sa natáčal v Savannah a Atlante (Georgia, USA) a v štáte Florida (USA). Obdobie natáčania trvalo od 22. augusta do 25. októbra 2022. (Arsenal83)
  • Snímek je volným zpracováním skutečného příběhu, který odhalil novinář New York Times, Evan Hughes. (Olík)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku