Lenka (Anna Polívková) je špičková manažerka v oboru globálního finančnictví. Svou prací doslova žije a je na dosah životního úspěchu – pokud se jí podaří dotáhnout obchod s tureckou stranou, stane se ředitelkou firmy pro celou Asii. Oslepena vidinou životního trumfu ale stále víc přestává vnímat potřeby svých nejbližších – dospívajícího syna (Jan Dlouhý), který prožívá svůj první vztah, i manžela Jiřího (Roman Zach). Hloupá sázka se synem, že ujede na kolečkových bruslích víc než sto metrů, ji ale zastaví v rozletu. Zlomí si obě ruce v zápěstí a ona, žena zvyklá všem poroučet, je najednou zcela odkázána na pomoc druhých. (Česká televize)

Ukázka z filmu

slunicko2

Snímek pro mentálně nenáročné diváky. 1)  Že špičková manažerka v mezinárodním finančnictví neustojí vlastní rodinný život, lze pochopit. Ale že není schopna organizačně ošetřit ani takovou banalitu, jakou jsou zlomené ruce, je na pováženou a dává to podnět k pochybnostem o výši IQ nejen jejího, ale i scenáristy._____ 2)  Pokud přijmeme tuto hru na blbce, film se nám může i docela líbit._____ 3)  Zaujal mě 16letý syn Vladimíra Dlouhého Jan (Lenčin syn) a samozřejmě vynikající dcera Bolka Polívky 43letá Anna. Kdyby se našla role i pro syna Romana Zacha Prokopa, mohl být snímek pěknou ukázkou vícegeneračního herectví. ()

milos.bradik

Tak ČT se zdatně přibližuje seriálům na Nově a Primě. Humor pro lidi, kteří mají vypnutý mozek a ty to možná pobavilo. Původně jsem chtěl dát odpad, ale Polívková byla dobrá a tak jednu hvězdu za ni. Zato ten malý kluk, to byl děs běs, vypadá tak na dvanáct a hraje maximálně jako desetiletý a má předvádět postelovou scénu? To se fakt nepovedlo ani omylem. ()

pavelpetr

Tak jsem to viděl a zase tak za pět let náhodou když to manželka pustí, protože na pozemním dávají opět výběr z fantastického roku 1991 a tohle bude široko daleko nejmladší chujovina. Přišlo mi to podobně debilní jako Ledviny bez viny. Raději nechci uvažovat, že by tento vrchol humoru mohl být placený z veřejných peněz. ()

Stanislaus

Předchozí Vejdělkovy "humorné hodinovky" jsem neviděl, nicméně pokud jsou podobného ražení jako Ruce v záruce, tak to teda potěš koště. Rýmovaný název, poutavý námět a solidní obsazení nejsou vždy zárukou kvality, je-li samotné zpracovaní bezradně jalové a na hony vzdálené komediálnímu žánru, k němuž se hlásí. Párkrát jsem se pousmál, to je pravda, ale čekal jsem rozhodně větší nálož humoru a fyzického herectví. Polívková a Zach jsou sympatičtí herci, ale zde nemají bohužel moc co hrát, zatímco mladý Jan Dlouhý mi přišel těžce nesympatický (a nebylo to jen tou postavou). ()

Jaroslaf odpad!

Pomineme-li naprostou debilitu scénáře, který vychází jen z krajně nepravděpodobného úrazu Anny Polívkové, která zde mimochodem hraje krajně nesympatickou postavu, nejděsivější je jak si Vejdělek (ale i jiní čeští režiséři) představují typickou českou rodinu. Typická česká rodina totiž podle nich bydlí v high tech domě s výhledem na prahu a zároveň les, objednává si jídlo v hodnotě 5000 Kč a celkově si žije na vysoké noze. Pro tuto českou rodinu a hlavní představitelku taktéž není problém snažit si objednat ošetřovatelku a při každé příležitosti tvrdit že "na ceně nezáleží." Není divu že ANO a SPD a slovenský oligarcha mají u nás tak masivní podporu, když 90ti procentům chudých českých spoluobčanů tento zbohatlický životní styl veřejnoprávní televize stále podsouvá jako jakousi normu a definitivně je tím ještě více nasírá. ()

• Krausovi bydlí na adrese K Haltýři 7, Praha-Troja. (sator)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)