Reklama

Reklama

Zlatá labuť

(seriál)
  • Česko Obchodní dům (pracovní název)
Trailer
Česko, (2023–2024), 50 h 8 min (Minutáž: 50–60 min)

Hrají:

Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowska, Mark Kristián Hochman (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(56)

Obsahy(1)

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš). (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Od 2. série, kdy se děj i emoce konečně rozhýbaly, takové moje čtvrteční guilty pleasure. Správně by se to ovšem mělo jmenovat Úchvatná Irena! Herecky i charakterově je totiž jasnou hlavní hrdinkou právě mrcha/ ředitelka v podání krásné Kristýny Ryšky. Navíc, móda sklonku 30. let na ní vyloženě září a právě kapku instagramově naleštěná dobová estetika je tím největším trumfem Zlaté Labutě. 1.sérii oživovala drsným ostrovtipem snad jen paní domácí skvělé Reginy Rázlové. Milostné drámo nic moc, vycmrndlý hlavní milovník, který neví, váhá a tragicky zírá, chemie zamýšlené ústřední dvojice nulová. Teď se osudy trojice prodavaček zvolna vybarvují a čím dál zajímavější je i ústřední gestapácký záporák, plukovník Gruber (Jaroslav Plesl). Tak uvidíme... ()

k212 

všechny recenze uživatele

VOD binge-watch na rychlost 2. Je tam nějakej Mirek Dušín, co ukrývá židy, chce se oženit s nemocnou zkrachovalou protekční slečinkou, ale ve skutečnosti miluje prodavačku, bývalou zlodějku. A tak okolo sebe furt strášně nenápadně tančej, občas se velmi kultivovaně pohádaj, hodně na sebe civěj, že jim snad nikdo tu lásku ani uvěřit nemůže, prostě ZeroChem. Pak je tam jeho ambiciózní a pletichářská sestra Cruela, její pokrytecký two face, vynucený prvorepublikový comming out a bossing v praxi. Je to docela vtipně vytuněná figura, ale radši bych se nezmiňovala na kolika LGBTQ stereotypech jede. Taky tam je její blonďatý a výrazně mladší mazlíček Alena, holky to maj asi rády krapet divoce, ale to divák moc neuvidí, no a do trojky se s nimi zabydlel bonvián a oddaný manžílek Lukáš Mašků, s ním to divoce jednou divák uvidí (tak solidního a férovýho alkoholika aby pohledal). Jo a taky je tu zlej SSák, slizkej ředitel, kriminální živel v bekovce a hodně dalších nudných postav. K tomu přičtu příšerně přebarvený interiéry, asi to má bejt art-deco, ale je to art-voči-voser, a je tu dobová soap-opera komerční české TV produkce. Jako dlouho si dám zase voddech, asi tak do důchodu. Jsem maximálně v úžasu, že v časech streamovaného obsahu se produkuje 21 dílná série o 21 hodinách hracího času, kde se mluví rychlostí slovo za pět vteřin, věta za minutu, následuje minutová dramatická pauza a děj se dá shrnout do odstavce :) Jedna * za odvahu nasadit do primetimu lesbické scény, druhá * jednoznačně za Irenu a Grubera, oba představitelé těchto rolí to hezky rozjíždějí, halt ti záporáci prostě mají větší škálu! ()

Reklama

FilmFan24 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z dobové kostýmní romantické novely televizní se v sérii druhé stává místy válečné drama přímo depresivní. Lepší prožitek ale velmi kazí současná řeč česká postav německých…a to přitom scénáristé si s vykreslením charakterů práci velkou dali. První série plná milostného tokání víceméně seznamuje diváka s prostředím moderního obchodního domu a lidí v něm, se mění v řadě druhé v tanec přímo nad propastí doby zlé válečné. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásně barevný dobový kostýmní seriál, zajímaví herci a docela mne to i bavilo...než se ukázalo, že napínavá původní detektivní zápletka bude natahovaná do nekonečna...a počet dílů začal bobtnat rychleji než těsto na buchty. Lepší než většina dlouhých seriálů, ale mělo to mít do deseti dílů a šmitec. Ta natahovaná móda úspěšných seriálů mne odrazuje. První sérii jsem přesto viděl ze 3/4 a sem, tam, nějaký díl z druhé série jsem také zahlédl nebo slyšel "odvedle". ()

zette 

všechny recenze uživatele

I kdyz se de facto jedna pouze o interierovy serial, ocenuji, ze se tvurci pustili do historickeho tematu. To je na dnesnich komercnich stanicich snad unikat. Dejove to je vse prekombinovane na jeden obchodni dum v nejiste dobem, ale svym zpusobem me to bavilo. Hezke kostymy, zajimave herecke obsazeni. ()

Galerie (1 570)

Zajímavosti (10)

  • V epizodní roli se představila Veronika „Besky“ Beskydiarová, vítězka kulinářské reality show MasterChef Česko 2021. (Olík)
  • První díl se odehrává v noci ze 14. na 15. března 1939. Podle posloupnosti událostí Markéta (Barbora Bočková) s Petrem (Adam Vacula) otěhotněla nejdříve někdy v létě téhož roku, ovšem v 51. díle, kde je výslovně zmíněn datum 31. prosince 1939, je jejich synovi již několik měsíců. (Jezewec)
  • Když Lukáš Mašek (Robert Mikluš) vyzve Grubera (Jaroslav Plesl) na střelecký souboj, Gruber se zprvu ušklíbne se slovy: „V jakém století si myslíte, že žijete?“ Nicméně střelecké či šermířské souboje byly zejména mezi šlechtou obvyklé až do 1. světové války. V některých zemích se praktikovaly až do poloviny 20. století. V německých studentských spolcích se až do 2. světové války často praktikovaly souboje s kordy, známé jako Mensura. Právě tyto souboje jsou důvodem často zjizvených tváří nacistů. Reakce německého generálporučíka Grubera, která naznačuje, že souboje jsou již historickou záležitostí, moc nedává smysl. (Meev)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno