Reklama

Reklama

Zlatá labuť

(seriál)
  • Česko Obchodní dům (pracovní název)
Trailer
Česko, (2023–2024), 50 h 8 min (Minutáž: 50–60 min)

Hrají:

Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowska, Mark Kristián Hochman (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(56)

Obsahy(1)

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš). (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je sice sympatické, že Nova vsadila na dobový seriál alá byl jednou jeden obchodní dům a díky partě, která stála za seriálem První republika (2014), se vlastně natočilo tak nějak jakési pokračování. Akorát je problém že nenavázali na S01, která měla dynamiku. nápad s krimi linkou a zasazení do nějaké historické doby, ale spíš na S03, která byla nudná, utahaná, pozérsky nepříjemná a už to nepředstíralo, že to je jen telenovela. To samé platí o tomto díle s Dancingerovou jako zlodějkou prodavačkou. Způsobem vyprávění nuda, důraz na prvky červené knihovny, které přebijí i ten solidní potenciál. Herecky tomu bezkonkurenčně kraluje Ryška ryšavá, jako chladnokrevná podnikatelka, ikdyž ta lesbická linka je takový laciný plácnutí rozčeřit hladinu vody v hlavním vysílacím čase. PS: Slovenský klon Dunaj je sice lacinější, ale aspoň si na nic nehraje ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásně barevný dobový kostýmní seriál, zajímaví herci a docela mne to i bavilo...než se ukázalo, že napínavá původní detektivní zápletka bude natahovaná do nekonečna...a počet dílů začal bobtnat rychleji než těsto na buchty. Lepší než většina dlouhých seriálů, ale mělo to mít do deseti dílů a šmitec. Ta natahovaná móda úspěšných seriálů mne odrazuje. První sérii jsem přesto viděl ze 3/4 a sem, tam, nějaký díl z druhé série jsem také zahlédl nebo slyšel "odvedle". ()

Reklama

k212 

všechny recenze uživatele

VOD binge-watch na rychlost 2. Je tam nějakej Mirek Dušín, co ukrývá židy, chce se oženit s nemocnou zkrachovalou protekční slečinkou, ale ve skutečnosti miluje prodavačku, bývalou zlodějku. A tak okolo sebe furt strášně nenápadně tančej, občas se velmi kultivovaně pohádaj, hodně na sebe civěj, že jim snad nikdo tu lásku ani uvěřit nemůže, prostě ZeroChem. Pak je tam jeho ambiciózní a pletichářská sestra Cruela, její pokrytecký two face, vynucený prvorepublikový comming out a bossing v praxi. Je to docela vtipně vytuněná figura, ale radši bych se nezmiňovala na kolika LGBTQ stereotypech jede. Taky tam je její blonďatý a výrazně mladší mazlíček Alena, holky to maj asi rády krapet divoce, ale to divák moc neuvidí, no a do trojky se s nimi zabydlel bonvián a oddaný manžílek Lukáš Mašků, s ním to divoce jednou divák uvidí (tak solidního a férovýho alkoholika aby pohledal). Jo a taky je tu zlej SSák, slizkej ředitel, kriminální živel v bekovce a hodně dalších nudných postav. K tomu přičtu příšerně přebarvený interiéry, asi to má bejt art-deco, ale je to art-voči-voser, a je tu dobová soap-opera komerční české TV produkce. Jako dlouho si dám zase voddech, asi tak do důchodu. Jsem maximálně v úžasu, že v časech streamovaného obsahu se produkuje 21 dílná série o 21 hodinách hracího času, kde se mluví rychlostí slovo za pět vteřin, věta za minutu, následuje minutová dramatická pauza a děj se dá shrnout do odstavce :) Jedna * za odvahu nasadit do primetimu lesbické scény, druhá * jednoznačně za Irenu a Grubera, oba představitelé těchto rolí to hezky rozjíždějí, halt ti záporáci prostě mají větší škálu! ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Abych rozkoukala nějaký nový český seriál s potenciálem na více sérií, musí v něm být opravdu atraktivní lákadlo. Televize Nova začala v únoru vysílat projekt od tvůrců úspěšných seriálů Vyprávěj, První republika a Kukačky, a tím si Zlatá labuť získala moji pozornost. Romantické drama na pokračování z období protektorátu vypráví osudy zaměstnanců a majitelů luxusního obchodního domu, není tu tedy nouze o milostné pletky, politické i rodinné intriky, a i když se jedná prakticky pouze o ateliérový seriál, pomocí dobové hudby a krásných kostýmů zapůsobí na diváka skoro stejně jako výpravnější První republika. Oceňuji také neokoukané obsazení (až na Martu Dancingerovou, která se pravidelně objevovala také v Kukačkách) v čele s Kristýnou Ryškou, Simonou Lewandowskou a novým idolem mnoha žen a dívek Adamem Vaculou. Edit druhá řada: Druhá série je o poznání temnější s minimem pozitivních momentů, což je logické, protože se naplno rozpoutala válka, zaměstnanci Labutě se zapojují do odboje, řeší se i méně známé problémy tehdejší doby, jako je léčba homosexuality. Jsem upřímně zvědavá, jak se všechny zápletky uzavřou v závěrečné sérii. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Někdo to sem před časem psal, ale tohle je úplně v pohodě český seriál.   Já už měl před časem slabost pro První republiku a tohle je v podstatě to stejné jenom v jiných kulisách. Je to hodně inspirováno podobnými britskými seriály a moc jim to nedělá ostudu. Ano, má to chyby a v dost věcech je to příšerně naivní. Ale jako kulisa úplně v pohodě. Jsem ke konci 1. série a docela mne i některé dramatické linky zajímají. A asi největší plus, je to naprosto brutálně dobře obsazený. Tam je fakt desítky špičkových charakterních herců, že kteří IMHO sami tahají slabší scénář. Jako příklad třeba skvělá Regina Rázlová, která si jako bytná užije i těch pár sekund jednou za několik dílů. Docela koukám na nekreténsky zpracovanou LGBT linku a postavy. Pořád jsme u hodnocení 6/10, ale i to je o moc víc než bych čekal. Mít to min dílů, víc exteriérů a silnější některé linky, tak je to vyloženě super.s3 finalePro mne je to guilty pleasure. I když to mělo smůlu na ústřední herce, kteří to ve dvou případech nedávali, tak to mělo parádní vedlejší postavy a linky, kde vládl Plesl, lesbická a židovská linka. Škoda rozpočtu a většího počtu dílů. Ale jinak příjemná dobová soap opera. Rád se kouknu na další pokus týmu 6/10 ()

Galerie (1 570)

Zajímavosti (10)

  • Kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší měla rozsáhlou sbírku originálních oblečení a doplňků. Zpočátku nakupovala hlavně v Čechách a bližším okolí, ale později se zaměřila na Spojené státy, kde se dá získat spousta věcí z období mezi světovými válkami. (Olík)
  • Ačkoliv si seriál zakládá na dobových kostýmech a době, ve které probíhá, některé historické souvislosti zcela opomíjí a ignoruje. Veliteli Prahy je v závěrečné sérii přidělena hodnost SS-Grupenführera, což je jedna z nejvyšších hodností SS, kterou obdržel v Protektárotu v té době pouze Karl Hermann Frank jako „odměnu“ za zvládnuté demonstrace po smrti Jana Opletala. O té je v seriálu také zmínka, načež v následujících dílech jedna z hrdinek seriálu hrdě navštěvuje vysokou školu, které byly ve skutečnosti po 17. listopadu 1939 již zavřené. (george16)
  • Když Lukáš Mašek (Robert Mikluš) vyzve Grubera (Jaroslav Plesl) na střelecký souboj, Gruber se zprvu ušklíbne se slovy: „V jakém století si myslíte, že žijete?“ Nicméně střelecké či šermířské souboje byly zejména mezi šlechtou obvyklé až do 1. světové války. V některých zemích se praktikovaly až do poloviny 20. století. V německých studentských spolcích se až do 2. světové války často praktikovaly souboje s kordy, známé jako Mensura. Právě tyto souboje jsou důvodem často zjizvených tváří nacistů. Reakce německého generálporučíka Grubera, která naznačuje, že souboje jsou již historickou záležitostí, moc nedává smysl. (Meev)

Reklama

Reklama