Metoda Markovič: Hojer

• Česko Hojer (pracovní název) (více)
Česko, 2024, 5 h 47 min (Minutáž: 57–62 min)

Režie:

Pavel Soukup

Scénář:

Jaroslav Hruška

Kamera:

Ondřej Belica

Hudba:

Janny Richter

Recenze uživatele William_ k tomuto seriálu (7)

Metoda Markovič: Hojer (2024)

To že Petr Lněnička je prvotřídní dabér už víme, ale že umí zandat přesvědčivě hlavní roli v hraném seriálu? S Petrem Uhlíkem si oba zaslouží všechna ta kladná hodnocení, to oni jsou tím hlavním důvodem, proč má tato minisérie tak skvělé ohlasy. Zmínit musím i skvělou kameru, kulisy, ale i vedlejší postavy, především v posledním díle bravurního Vojtu Kotka. Menší problém shledávám v počtu epizod, kterých mohlo být méně, nebo alespoň osekané o pár zbytečnějších a zdlouhavějších scén. Myslím že by této minisérii slušely spíše 4 epizody místo současných šesti, bylo by to ještě více údernější. I přes to si troufám tvrdit, že takto se mají tvořit detektivní seriály, tak by nebylo od věci něco takového pouštět i do televize, a ne jen na "vojo". ()

Možnost léčby (2024) (E01)

Perfektní úvod, perfektní casting, perfektní kulisy, perfektní kamera a perfektní atmosféra. Toto si necháme líbit. ()

Ženská oběť (2024) (E02)

Opravdu skvělý kus seriálové kriminalistiky. Při výslechu místy ztrácím dech. ()

Poslední facka (2024) (E03)

Mám malý problém s tím, že seriál je zatím z větší části převážně jen o výslechu, který je proveden mimořádně dobře, ale čeho je moc, toho je příliš. V této epizodě jsme se naštěstí  podívali i mimo něj. Vsuvka o Vildovi "zlatým člověku" byla zajímavá, ale nic převratného nepřinesla. ()

Rodinná záležitost (2024) (E04)

LH: "Je divnej, divně mluví". JM: "No jo no, je to Slovák". Troufám si tvrdit, že Petr Lněnička hraje svou životní roli a doposud nehrál v pamětnější roli, jako tady. Velký palec nahoru pro něj. Díl, který trošku šlape na brzdu a dává prostor majorovi, aby se na chvíli stal dobrým a pečujícím otcem, než se opět vrhne na objasňování dalších zvrácených smrtí. Klid před bouří. Potěšila mě i přítomnost M. Šteindlera, kurde ten chlap vypadá snad 40 let furt stejně. ()

Chyba systému (2024) (E05)

Předposlední díl a výlet na východ za účasti černého humoru našeho zabijáka Ládi. A tuhle písničku miluji už od dětství, jsem rád že jsem jí mohl slyšet i v nejlepším českém seriálu roku 2024. ()

Cesta ke světlu (2024) (E06)

Po celou dobu se tu (zaslouženě) chválí Lněnička i Uhlík, já bych za tuto epizodu pochválil i Vojtu Kotka, kterému ty dramatické role prostě svědčí a je vidět, že si je užívá. Jeho linka mě paradoxně na finále bavila nejvíce. Uzavření a usmrcení Hojera dopadlo prostě podle očekávání, slzičku jsem opravdu neuronil a líto mi ho není, Markviče už ano. Skvělé a poctivé zakončení této minisérie. ()