Dětská hra 2

Chucky se vrací. Neschvalně proslulá dětská hračka s úsměvem zabijáka ožívá v novém pokračování děsivého souboje mezi chlapcem Andym (Alex Vincent), a démonickou panenkou, která se snaží ovládat jeho duši. Přestože byl Chucky v předchozím díle usmažen zaživa, povstává z popela ve chvíli, kdy ho továrna na hračky znovu sestaví, aby rozptýlila negativní publicitu, která se kolem panenky rozšířila. Chucky - opět v plné síle - objeví svou oběť v dětském domově a nový souboj dvou nesmiřitelných protivníků v ďábelsky povedeném pokračování filmu, který si získal ohromnou popularitu, může začít...
(Bontonfilm)

Isomut odpad!

No, tak jeden diel bohate stačil, na ostatné nemám nervy. Stupídnejšie to nadviazať ani nemohlo. V tomto nepodarku už ani nebolo pekné koľkokrát tam ten kamión s hračkami prebehol cez obrazovku. Oživenie (a nie jedno) hračky bolo veľmi úbohé a o scenári ani nehovorím. Nerozumiem, ako takýto film mohol mať nie jedno, dve pokračovania. Strašný dabing Andyho sa nedal ani počúvať. ()

Motinski

Ani neviem čo ma napadlo pustiť si tento film po toľkých rokoch keď som vedel že ma nikdy nezaujal. Detská hra 2 je u mňa na rovnakej úrovni ako prvý diel, čiže strata času. Horor čo nie je hororom lebo nevie vystrašiť a viac v ňom vidím komédiu. A pritom ani zasmiať sa na ňom nedá ale nič bližšie žánrovo nájsť neviem. Ajtak v rámci možností chápem prečo Chucky vyvolával ošiaľ v dobe vzniku a keď ste maloletý určite vie spôsobiť nespavosť. No objektívne ide o veľmi slabý film, ktorý okrem toho že recykluje sám seba, príbehovo neponúka nič zaujímavé a scenár je obohratá pesnička čo mieša slasher s lacným trilerom. Na odpad to ešte nie je no ďalšia časť už si iné hodnotenie nezaslúži ()

Gilmour93

Jako by nestačilo, že dospělí malému Andymu neulehčují posttraumatickou stresovou poruchu, na neohlášenou návštěvu se chystá strejda Chucky.. Thrash, který zaslouží pochvalu leda za obličejovou mimiku toho polyvinylchloridového zabijáka z hračkářství a únosnou délku. Trochu to zvedne „terminátoří“ finále ve fabrice, kterého se koneckonců účastní i postava s jménem Kyle, ale nic extra vzrušivého, když víte, co bude dál. A to ani nemusí Chucky pronést: „I'll be back..“ ()

Goldbeater

Dětská hra 2 je rutinní pokračování, které rozhodně diváka neurazí, ale zároveň ničím nepřekvapí. Kostra děje je prakticky stejná jako u prvního dílu (malému chlapci skoro až do konce opět nikdo nevěří) a stále se to bere až příliš vážně. Finále ve fabrice na panenky je ovšem poměrně nadupané a vytahuje předešlou fádní hodinku mírně nad průměr. ()

Avathar

Prvý film s Chuckym, ktorý som videl. Asi aj preto, že som ho videl skôr ako jednotku sa mi celkom pozdával. Chucky vyzerá dosť vierohodne a scenár je tiež dobrý. Potešilo ma tiež, že sa film neberie až tak vážne a občas inklinuje k čiernej komédii. Dúfam, že budem mať možnosť zhliadnuť aj zvyšné diely série. ()

• Autor scénáře Don Mancini uvedl, že v rané verzi svého scénáře byl film situován do období vánoční sezony, což by vysvětlovalo plný sklad panenek v závěru filmu v tovární hale. (Lajty)
  • Martin Bryant, najhorší austrálsky masový vrah, 28. apríla 1996 zabil a zohavil 35 ľudí a ďalších 23 zranil. Bryant, ktorý mal IQ 66, bol doslova posadnutý Detskou hrou 2 a vplyv tohto filmu psychiater posúdil ako hlavný faktor na spáchanie takéhoto zločinu. (Raccoon.city)
  • Pôvodne mal film začínať scénou zo súdneho konania, kde riešia udalosti z predošlej časti série, pričom Catherine Hicks sa mala znova objaviť v úlohe Karen Barclay, no pred začiatkom natáčania sa od toho upustilo. Niektoré prvky tejto scény sa ale neskôr objavili v snímke Curse Of Chucky (2013). (FromHell)