Vidím vás

• USA The Watcher

Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

YumiOkami

ryan murphy a ian brennan spolupracovali s talentovanými režiséry a vytvořili tento extrémně napínavý masterpiece. nejvíc se mi líbila práce jennifer lynch, jež režírovala další dokonalý seriál, "dr. death". herci byli dokonalí, to samé i postavy, které ztvárnili. moji oblíbenci byli dean a theodora (♥️). příběh byl obestřen tajemstvím, které v první sérii nestihli vyřešit. naštěstí bude druhá série, kde se možná dočkáme dořešení a dozvíme se, co je sakra špatně s deanem (john? vážně? nechceš náhodou vyvraždit celou tvojí rodinu, nebo tak něco?). REÁLNÝ PŘÍBĚH: 657 boulevard se nachází ve westfieldu v new jersey. reální majitelé byli derek a maria broaddusovi. i tento manželský pár dostával děsivé dopisy, pod kterými byl podepsán "the watcher". v seriálu se proplétá několik příběhů, včetně toho o johnovi graffovi. john byl inspirován masovým vrahem, johnem listem, jenž bydlel se svou rodinou v devatenáctipokojovém viktoriánském sídle na adrese 431 hillside avenue ve westfieldu. john list zabil svojí manželku, tři děti a jeho matku a poté zmizel na 18 let (vražda se stala v roce 1971, ne v roce 1995 a list žádné dopisy nedostával)..... ani manželé broaddusovi se nakonec nedozvěděli, kdo je ten tajemný "the watcher"... ()

Miller

Hezky vypadající, dobře natočený, Cannavale několik dílů hrál divně, ale jiank dobrý,  Watts dobrá, Coolidge divná, ale ušlo, Farrow jak z noční můry (v dobrym smyslu). Strhávám body za psyop s adrenochromem, roztahanost a občas špatný hraní, hodnocení tak nějak odpovídá, já bych to viděl nějak kolem těch 70 % ()

incognito

Podle skutečného příběhu... jo tak fajn to zní dobře. Rodinka si koupí barák snů nad jejich poměry a utopí v něm i školné pro několik budoucích generací. Po nastěhování zjistí, že sousedé jsou dost divní a mají představy co by noví majitel měl a neměl s domem dělat.  Navíc se v domě dějí divné věci a vypadá to, že tam má přistup i někdo další než jen rodina. A ještě k tomu začnou chodit dost divné dopisy, které by mohl psát kdokoliv. Takhle to zní opravdu skvěle, ale finální zpracování kdy každý druhý soused je ještě divnější než ten první a všichni v okolí vlastně mají nějaký teoretický motiv k tomu všemu co se tady děje, dává celému vyznění takový lehký parodický rozměr, který tam podle mě neměl být. Celkově vzato si při sledování nebude chtít vyrvat mozek z hlavy a bez problémů to dokoukáte, ale otázka je jestli si to někdy budete chtít pustit znovu? Podle mě rozhodně ne. ()

genetique

Pokiaľ máte ženu, ktorá sa bojí zostať na noc sama v dome, tak odporúčam pozrieť si tento seriál bez nej. Ja si viem živo predstaviť ako by moja polovička v polovici seriálu začala googliť dodatočné zabezpečenie domu a montáž ďalších desiatich kamier. Každopádne veľmi zručne natočená miniséria, dostatok vypätých scén, ale nečakajte prvoplánové ľakačky. Prím tu hrá najmä atmosféra, perfektná kamera a hudba. Nemôžem opomenúť ani veľmi dobrý casting a výber lokácie. Ja som to zhltol za jeden večer, a aj keď so záverom sa mohli popasovať lepšie, stále vysoký nadpiemer. 85%. ()

helraiser

Nemůžu si pomoct, ale tohle se mi líbilo. Jeden dům, jedna rodina, jeden pronásledovatel a spousta pošahaných sousedů a samozřejmě pořádně zamotaný příběh s plno odbočkami a matení. Spíše než horor se jednalo psycho thriller, ale podívaná to je opravdu slušná, která baví a slušně to odsejpá. V podstatě velká spokojenost, jen jsem zpočátku čekal něco jiného, ale konečný dojem je opravdu dobrý. Tohle se povedlo a můžu opravdu doporučit. ()

• Skutočný The Watcher posielal rodine Broaddusových listy s chybou v ich mene: oslovoval ich ako „Mr. and Mrs. Braddus". (Arsenal83)
  • Scény priamo na mieste pre dom na bulvári 657 sa natáčali v súkromnej rezidencii v Rye v štáte New York, ktorá bola postavená v roku 2016. Scény, v ktorých rodina Brannockových býva v moteli, sa natáčali v prevádzkovom moteli v Locust Valley na Long Islande, New York. (Arsenal83)
  • V seriáli nebolo ukázané, že skutočný Derek Broaddus, ktorý je predlohou pre postavu Deana (Bobby Cannavale), si po tom, čo mu nepomohli kamery ani polícia, nechal kňazom dom vysvätiť. (Arsenal83)