Světlo v bedně

• USA I Saw the TV Glow (více)

Dva teenagery sblíží láska k nadpřirozenému televiznímu pořadu, který je však záhadně zrušen. (tribican)

Diskuze

Habansz

Habansz (hodnocení, recenze)

Souhlasim, ze to je jako sonda do hlavy nekoho, kdo prochazi krizi genderovy identity pojaty pomerne nestastne. Tech symbolizmu je tam hned nekolik. Jen ze zacatku nejsou uplne jasne. Napriklad kdyz Maddy zmizi, je to proto, ze prijala fakt, ze je to zena uveznena v muzskem tele (muzske telo - realita na kterou koukame ve filmu). I prroto, kdyz se Owen chtel divat na serial, zeptal se otec, jestli to neni ten porad pro holky. Nacez mama odpovedela at s tim dnes nezacinaj - konflikt, ktery meli uz nekolikrat. Na lavicce pri obede Maddy rekla, ze je na zensky, ale Owen si nebyl jisty - zmateni ohledne sve sexuality (je to muz, kteremu se libi zeny, nebo zena, ktere se ale take libi zeny) a taky rekl, ze vi, ze s nim neni neco v poradku a vidi to i rodice. A dalo by se pokracovat. Kdyz se pro nej po tolika letech Maddy vrati, je to proto, aby se s tim faktem nadobro smiril a ona uz nebyla rozpolcena. Kdyz nasledne zkolabuje v zabavnim parku s tim, ze umira, je to proto, ze uz Maddy prijala fakt, ze jedna z jeji osobnosti tam nekde uvnitr vzdycky bude, ale s postupem casu a s milujici rodinou (o te nam rika primo ke konci, ale nikdy ji nevidime, protoze je ve skutecnem svete) bude vic a vic tim, cim se skutecne citi, ze je. Proto Owen vypravi svuj zivot divakovi, protoze to vsechno jako jedna z osobnosti pozoruje z "poza opony".

Snad to nekomu pomohlo. :)

Slasher

Slasher (hodnocení, recenze)

Člověk vidí všude hype "I Saw the TV Glow" a pak z toho vyleze taková sračka, že tu ani nemůžu dát hodnocení, protože jsem to musel vypnout po půl hodině. Hodně divná doba co se týče kritik a médií.