Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti

(TV film)
  • Česko Otázka chleba a smrti (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 2008, 30 min

Díky pochybnému štěstí mají pekaři Wallace a Gromit plné ruce práce. Někdo likviduje všechnu jejich konkurenci v okolí a je tak jen na nich, aby co nejdříve doručili čerstvé pečivo až do schránky. Vše se ještě zkomplikuje, když se Wallace zamiluje a přenechá veškerou starost o pekárnu na Gromitovi. Ten tak nestíhá hlídat svého pána, i když tuší, že nebezpečí je blízko… (Němi)

togaf

Wallace opět dokázal, že je nedovtipný hňup, ale tenktokrát má omluvu - Lásku s velkým L. Piella je opravdu na zabití, ale zase má moc hezky vyzdobenou ložnici. Jenže Wallace má Gromita, a to je detektiv ze staré školy, ale se supermoderní technikou :D Tentokrát mě zklamalo malé zastoupení sýru, ale i tak je to skvělé. ()

easaque

4* zatím poslední Wallace a Gromit v tomto díle se dali do pečení, ale hrozí jim smrt od hromadného vraha pekařů ve městě, Sice to moc nevyznívá jako příběh pro děti, ale v Aardmanu to umí zpracovat, aby to bylo i pro jejich očka :-). Ani po těch letech se nevyčerpaly nápady a stále to baví. Sice dávám jen 4 hvězdičky, ale stále je to nadprůměr proti běžné produkci pro děti. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

shyster

Jako celkový příběh je to trochu slabší než předešlé kraťasy a celovečerák, ale ta "animace", jednotlivé vtípky a celá ta vyhranost, ze které jde cítit lásku k řemeslu, je prostě neodolatelná. ()

C0r0ner

Klasická parádní nálož fórů, excelentní animace a pěkného příběhu, který si vystačí se čtyřmi postavami, aby člověka zabavil na půl hodiny. Aardmani opět naplno bodují a já si pořád dokola říkám, jak je možné, že se v Británii zrodilo tolik talentovaných lidí a vzniklo tolik přelomových věcí. 95% ()

campix

Další klasická Ardmanovská jednohubka. Otázka chleba a smrti není nijak překvapivá, ale vypiplané zpracování a spousta neotřelých nápadů z ní dělá jednu z těch lepších patálií Wallace a Gromita. ()

Wormboy

Klasicky vynikajuca WallacoGromitovka, ktora devastuje vsetko animovane vokol (cest vynimkam), avsak svoje doterajsie vrcholy neprekonava. Je to vsak aj tak uplne uletena parada. 4,5/5* ()

Pajky3

Wallace a Gromit pobaví v každém ze svých příběhů a nejinak je tomu i při jejich pečení. Sice mají i lepší příběhy, ale i tenhle pořád velmi dobrý. ()

majo25

Opäť raz humorná štandartka od Nicka Parkera. Wallaceovi a Gromitovi velmi sluší pečenie bochníkov chleba, nechýba akcia od začiatku po koniec a milý humor. K tomu štandartne veľa vtipných a zaujímavých nápadov. Miestami to síce zaváňalo americkým klišé, v zápetí však kontrovala britská originalita. Hodnotenie: 90% ()

okkac

Trochu slabší, než předchozí filmy a se stejným mustrem jako Wrong Trousers nebo Close Shave, ale stále řemeslně a režijně dobře odvedené. Obzvláště vygradované finále, kde se citují Aliens od Camerona. Ale výrazná postava typu tučňáka nebo ovce tu chybí. ()

bartias

Velikonoční speciál Wallace a Gromita z roku 2008 je dokonale animovaný a opět potěší legračním příběhem plným popkulturních narážek i povedené situační komiky. Člověk si prostě ty dva poplety musí zamilovat! ()

MJMilan

Wallace & Gromit jsou skvělý vždycky. Tentokrát je to skoro až horor či hodně napínavá detektivka. Šikovný pejsek se opět se vším vypořádá po svém a jako vždy se tudíš je na co těšit! ()

SoolenJV

Skvěle promyšlené hra s žánry, hlavně romantikou (do posledního kýčovitého detailu) a hororu s tajemným vražedným monstrem. Animace skvělá, spousta úžasných nápadů také. Škoda jen, že se tentokrát nedočkáme tolika Wallaceových vynálezů, i když tak pekárna to skoro vynahradí. ()

tomeek

Řemeslně je to zase naprosto bez chyby, ale tento příběh mi přišel o něco slabší, než třeba Nesprávné kalhoty a O chloupek. I tak ale dramaturgicky skvělé a napínavé pasáže nemají chybu. ()

filmmovier

Slabší než Nesprávné kalhoty, ale jen O chloupek, takže s hodnocením níž určitě nepůjdu. Tenhle kraťas má totiž skvostné téma a zpracování je opět naprosto špičkové. Je tu hromada báječných nápadů, fantasticky funguje humor i napětí a ohromně funkční pro každého bez rozdílu věku. A závěr je opět mimořádně dramatický. Vůbec nevadí, že je to celé ani ne tak předvídatelné, jako spíš naprosto jasné, ale to v případě WaG opravdu vůbec není podstatné. 95%. Úžasná půlhodina. ()

Mr.Ripley

Po nejistém celovečeráku vrací prověřené duo úder přímo smrtící. Citace střídá citaci, atmosféra tuhne stejně rychle jako těsto v pekáči a W&G nám servírují dost možná jeden z nejlepších pozdních příběhů s nejlépe využitým xenomorfním odkazem vůbec. ()

LeoH

Píšu to pokaždé, ale nemůžu si pomoct: Všecky ty povedené popkulturní vtípky bych s chutí vyměnil za trochu víc pomalé neakční poezie staré dobré Cesty na Měsíc. Animace je zas o kus vybroušenější, po všech ostatních stránkách (zábavnost, napětí, specifická nadsázka etc.) W&G standard, který by u kohokoli jiného znamenal nadšené ovace, ale u mistra Parka začíná trochu připomínat stagnaci. ***1/2 ()

Mrkvič

Nádherně uděláno, ale to už u těchto kraťasů nikoho nepřekvapí. Humor je fajn. Dějově je to opět vlastně to samé. Ke konci mě hodně potěšil souboj ala druhý vetřelec. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky