V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

Klajnik odpad!

Tvůrci navázali spolupráce (UFC, Conor, Post Malone...), díky kterým na sebe projekt dokáže vztáhnout pozornost, ale o dobrej film se nejedná. Gyllenhaala mám rád, protože dokáže skvěle zahrát docela komplikované role, ale často si vybírá projekty, které za pozornost nestojí. Zde nemá co hrát, ale když se pere, vypadá to docela efektně. Bitky jsou tou hlavní kvalitou tohohle filmu, jenže jich je poskrovnu, takže většinu času sledujeme expozici a vztahy postav, které nás vůbec nemusí zajímat. Příliš mnoho času musíme sledovat nudné a utahané dialogy nezajímavých postav, což je důvod, proč to odstřeluju. Výjimkou snad je Conor McGregor, kterej hraje sobě vlastní přestřelenou postavu, čímž snad jako jediný dokáže trochu zaujmout. Tvůrci měli buď vybrousit scénář anebo to celé osekat, zrychlit a ozábavnit - vysrat se na nějaké pseudo-trauma hlavního "hrdiny" a na všechny ty utahané kecy s nezajímavými vedlejšími postavami. Samotný westernový koncept totiž není vyloženě nefunkční: UFC fighter přijede do městečka, kde brání podnik před nájezdy gaunerů nějakého mafiánského bosse, kterému se ono místo hodí pro byznys. Problém je, že během toho navazuje vztahy s kolegy, začíná si románek, poznává své nepřátele a zjišťuje, o co různým stranám jde a nic z toho není ani trochu zajímavé. Výsledkem je zbytečnej film. ()

Flopik

Jakyňo nahodil letnú formu a vyriešil pár naliatych štangastov v bare. Skvelá oddychovka pri ktorej sa nedá nudiť, akčné scény sú skvelé a na súboje sa veľmi dobre pozerá. Občasné CGI troška kazí dojem, ale to odpúšťam. Do toho si pridajte hudbu z baru a pohoďáka Gyllenhaala. No a čerešnička na torte je Conor, ktorý herecká hviezda síce nebude, ale táto úloha šialenca mu padla nekustočne dobre a na ich súboje je radosť sa pozerať. Čistý maniak a poriadny nárez. Za mňa veľmi fajn a 5* si to udržalo pohode. ()

TheSpearCZ

Osmdesátkového předchůdce jsem neviděl, takže se vyhnu porovnávání, ale tenhle filmec s Gyllenhaalem v neskutečné formě je přesně ten typ filmu, který nikdy nezklame. Není to žádná komplexní záležitost, ale letní blbina na jedno podívání, on už ten samotný příběh o bývalém UFC bojovníkovi je blbost, takže čekat něco lepšího je utopie, ale alespoň to tvůrci podali více komediálně než dramaticky. Čisté 3* ()

bozka10

Tento film sa do histórie nezapíše,ale konečneeeeeeeeeeeeee sú tu bomby, obyčajný príbeh no klasika.Hovorím výrazné áno 👊.A Jake vymakaný na žiletku a famózny Conor! ()

Illy

Solidně zábavný béčko s bezva Gyllenhaalem, dementním Conorem McGregorem,k(terej hraje karikaturu sebesama) a neuvěřitelně špatným CGI. ()

Sunny.69

Ačkoli je příběh v podstatě průměrným akčňákem, čtyři hvězdy si to za mne zaslouží. A to za skvělou kameru, za dost dobré syrové bitky, a za Jaka Gyllenhaala a jeho úsměv (který skvěle kontrastuje s tím, jak všechny kolem sebe mlátí). Conor McGregor je tady podle mě akorát sám sebou (a nebo to skvěle hraje a fakt si to užívá, who knows), a jeho role skvěle doplňuje tuhle tak trochu komedii, vtipných hlášek je tam taky dost. ()

kluk z Na

Conor McGregor jako neherec byl dobrej. To je tak celý. Gilinhaal trága. Výraz měl teplejší než celá jeho Zkrocená hora. ()

theSaint

Oproti originálu unylé a nudné. Gyllenhaal nepředvádí nic proč bychom si ho měli oblíbit, tváří se nonstop jakože cool a nad věcí, ale svoji postavu neumí prodat. Prostě to neni sympoš jako Patrick. Přepálený McGregor šaškuje, jak je mu to vlastní a je to trapné. Nesympatické vedlejší postavy. Bitky jsou k uzoufání se šíleným střihem. Road House se stal kultem- z určitých důvodů. Kdokoli kdo tvrdí, že je to lepší v jakémkoli směru spadl z višně. ()

TaanStari

Takové normální bezvýznamné béčko by to bylo, jenomže... Gyllenhaal ví přesně v čem hraje a podle toho se taky (ne)snaží a McGregor netuším, o co se snaží, ale vychází z toho pouze umírněnější verze sebe sama, což je prostě pekelný zážitek. Bez něj by to možná bylo na 3*. ()

ink flo

Většinu filmu jsem přemýšlel, jestli má na sobě Donnie Darko nějakej skelet, nebo je fakt takhle nabušenej. Je dobrý, že se film nebere vážně, protože to zahladí fakt, že tam skoro nic nedává smysl. Conor McGregor je naprosto otřesnej, opravdu dada výkon. ()

warrenur

Necham stranou "prefrajerene cooloviny pre nastrocne deti". Co sa mi ozaj pacilo, bola paradna ziva hudbicka v podani roznych kapiel. A hoci je Jake riadny sympatak, tie jeho chlapcenske uskrny su asi tak uveritelne, ako je dobracke  rady buducim pacientom. C-ckova zalezitost spolu s divnou kamerou pri "subojoch". Chabe dve, kde jedna je za spominane kapely a zvuk. Meh. ()

simon84

Neznam puvodni film, takze nemuzu soudit nebo porovnavat. Ale me se tohle trefilo do nalady, proste takovej klasickej beckovej vyplach, akcni sceny me bavily, i kdyz obcas teda bitky nasnimane divne, ael to byla pro me malickost. Gyllenhaal a McGregor super, Magnussen spatnej jako vzdycky. To je asi jedina slabina, zaporak je proste kokot no. ()

Rathalos

Original z roku 1989,kde hlavnu rolu hral Patrick Swayze som sice nevidel,ale tento remake sa mi lubil,bojove sceny su drsne,mlatia sa hlava nehlava,Conor McGregor si to poriadne uziva,ale aj Jake Gyllenhaal nezaostava,ale mne by sa viac hodil na jeho rolu Jason Statham,ten by to tam ku*va riadne roztocil...:⁠-⁠) ()

AnanAss

Původní snímek s hříšným tanečníkem za bůhvíjaký akční klenot nepovažuju, ale za povedené nostalgické béčko ano. Po více než třech dekádách zde máme návrat frajera v havajské košili, jehož šatník by si zcela jistě oblíbil i Nick Slaughter, a který pro ránu nejde daleko a dokáže si sjednat pořádek i s kudlou zaraženou v břiše. Nutno podotknout, že jde o návrat povedený a ostudu prvnímu filmu nedělá. Čekají nás opět vyhrocené potyčky v zavšivené putyce, jejíž návštěvu by si dvakrát rozmyslel i vymletý výmol Vémola. Nakládačky jsou to příjemné (na sledování, pro aktéry rozhodně ne)… i když si zde občas vypomůžou kompjuteroví trikaři. A není jich zrovna málo. No, a to je tak to hlavní, oč tu běží. Jack Gyllenhaal je nabušený solidně a jede svůj standard pohodáře, co se rozhodne vybít celé přímořské městečko. U McGregora bych rád řekl, že hraje dobře… problémem však je, že on to vymaštěné hovado nehraje. Takže souboj Gyllenhaal vs. Swayze bych považoval za nerozhodný, jelikož sympaťáci byli oba. Na režisérském postu nakonec tedy rejža staršího filmu Limana těsně porazil, zápas to byl však po dlouhou dobu dost vyrovnaný. Vychází mi z toho velmi slušná šestka a příjemná oldskůlová podívaná v moderním kabátu. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

BOURQUE

Remake dnes už kultového snímku z konca osemdesiatych rokov nie je typickým remakom. Akože áno, je tu prekrývanie na úrovni niektorých prvkov príbehu, ale celý film sa dá interpretovať ako samostatný počin, ktorý je aj trochu takým „nezávislým“ pokračovaním. Liman sa snažil natočiť film, ktorý nejakým spôsobom uctí spomínanú klasiku. Z výsledku mám skôr zmiešané pocity. Jake Gyllenhaal v dobrej fyzickej forme, ale show ukradne „psycho“ Conor McGregor, ktorý vo vedľajšej roli zatieni všetkých záporákov. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Artard

Conor vie perfektne imitovať hlas 13 ročného dievčaťa, mal by uvažovať o dabovaní. What a talented guy. "Hello baaand" ()

Juvecz

Originálu s Patrickem Swayzem na kterém jsem vyrůstal jako dítě, tenhle remake nesahá ani na paty, pro mne celkem zklamání hlavně co se týče scénáře... Hodnocení 60% ()

Hrozba smrti se dočká pokračování

Hrozba smrti se dočká pokračování

16.05.2024

Akční mlátička Hrozba smrti (Road House) v režii Douga Limana premiérovala na Prime Video před necelými dvěma měsíci a k dnešnímu dni přilákala k televizním obrazovkám už téměř osmdesát milionů… (více)