Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (552)

plakát

Motorkáři (2023) 

Na to, že je to podle knížky fotek, tak dobrý. Sonda do křehké a zranitelné duše outlaw bikera.

plakát

MaXXXine (2024) 

Ti West nezklamal a zplácal dohromady veškeré potřebné 80s ingredience (giallo, satanic panic, night stalker, VHS...) do opět nemalé stylařiny. Je to teda "style over substance" a děj je náležitě trashovej, hlavně to vyústění.

plakát

Roger Dodger (2002) 

Cynická verze Alfieho bere 16letého synovce na balící tour nočním New Yorkem, ve které ho zasvěcuje do svého pochmurného darwinisticko-šovinistického vidění světa. Pěkná close-up roztřesená kamera.

plakát

Stud (2011) 

Striptýz duše

plakát

I Saw the TV Glow (2024) 

Když to začíná trackem od Broken Social Scene (jeden z tracků, který jsou lepší naživo, za všechny třeba tahle https://www.youtube.com/watch?v=6eZpjIb_mSM a tahle https://www.youtube.com/watch?v=Ty_LAi0dleU) tak to nemůže být špatný :-). Veze se to na vlně 90s neon retra, ujetější části vypadají jako z klipu Oneohtrix Point Never. Jinak prostě takovej A24 artovej náladovej skoro-horror, kterej se snaží celkem originální mytologii míchat témata jako transgender, nerdi žijící více ve světě svých oblíbených seriálů než v realitě atd. No, zatím je to celý takový varchlatý a moc to nedrží pohromadě, ale každopádně velký potenciál do budoucna. Pro některé současné teenagery by to každopádně mohl být silný osudový film.

plakát

Feťáci (1998) 

Larry Clark měl bohužel asi jedinej dobrej film a to Kids. Těžko říct, zda kvůli scénáři, protože s Harmony Korinem pak ještě udělali Ken Park a ten už byl taky slabej. Tohle je taková průměrná story, kde zasloužilej smažkočórka pár James Woods a Melanie Griffith vezme do učení pár mladých smažkočórek. Největší problém je asi nedostatek autentičnosti, jako kdyby to napsal někdo, kdo nikdy tyhle lidi v reálu nepotkal.

plakát

Fletch (1985) 

Detektivní komedie, kde je nejvýraznější asi hudba Harolda Faltermeyera...National Lampoon, Christmas Vacation a Spies Like Us jsou trochu jinde.