Meet Cute

Keď sa stretne Sheila (Kaley Cuoco) a Gary (Pete Davidson), je to láska na prvý pohľad. Má to však háčik - ich kúzelné rande nebolo vôbec ich osudom. Sheila má totiž stroj času, takže sa opakovane zamilovávajú znova a znova. Ale keď už ani táto dokonalá noc Sheile nestačí, odcestuje do Garyho minulosti, aby ho zmenila na dokonalého muža. (Arsenal83)

Aljak

Aj keď bolo filmov o cestovaní časom a časových slučkách natočených až až, stále je tento námet veľmi atraktívny a aspoň pre mňa pomerne lákavý. Meet Cute sa spočiatku tvári ako obyčajná romantická komédia, ale napokon sa z toho vykľuje niečo oveľa oveľa lepšie. Najväčšou prednosťou celého filmu sú však ústredné postavy Sheila & Gary, ktorých vzťah sa vyvíja deň čo deň (aj keď je to vlastne stále rovnaký deň) do iných sfér. Dialógy s častým ironicko-satickým podtónom boli skvelé a výborne dopĺňali celý dej. Záver mal navyše aj taký psychologickejší rozmer, ktorý to celé ešte viac vylepšil (keďže som pôvodne čakal skôr veľkolepý happy end). 4* ()

M.i.k.e

zvláštní konverzačka, u které nejsem úplně schopen rozklíčovat o čem vlastně měla být. Původně to totiž vypadá, že Sheila cestuje časem proto aby svého přítele měnila zásahy do jeho minulosti k obrazu svému (což schovává za to, že mu vlastně pomáhá). Jenže postupem času to celé vyznívá spíš depresivně a působí tak, že jde o neschopnost vyrovnat se sám se sebou a o upínání se na minulost a okamžiky, které považujeme za šťastné. Ať už je to tak nebo tak, ani jedna z těch rovin nefunguje úplně naplno a chvílemi spíš diváka mate. Pozitivem je každopádně Pete Davidson, kterého sem si oblíbil v SNL a nakonec i Kaley Cuoco. Ta sice nikdy nebude nová Meryl Streep a čert ví proč má pořád role ukřičených (polo) trosek, ale tady je nakonec dobrá...60% ()

anderson

Komorná konverzačná vzťahovka, variujúca "hromničný" princíp na sci-fi základe. A rozhodne ma nenudila. A to najmä vďaka Kaley, ktorá sa konečne našla v roli, v ktorej dokáže podať uveriteľný a bezchybný herecký výkon. Čím to asi bude... Scenárista a režisér zároveň rezignovali na prvoplánové dojenie emócií a očakávaný komerčný happyend nahradili triezvejším, nezávislejším a otvorenejším záverom. Napriek rozpadu časovej logiky (ten bol v podstate očakávaný), dávam štyri nechtové solárka. (30.11.2022) ()

Arsenal83

Kaley Cuoco si hľadá ideálneho muža, pritom ani v osobnom živote to stále po dvoch rozvodoch nedokázala. A používa na to solárko ako stroj času, ktorý má urobiť toho pána dokonalého z Petea Davidsona. To je však ozaj fuška, lebo z toho by dokonalého neurobil ani celý štáb psychiatrov, plastických chirurgov a sanitárov na protialkoholickom. ()

drackula

Namiesto klasického zacyklenia tu máme stroj času a deprimovanú Kaley Couco, ktorá chce dokonalého chlapa na dokonalom stretku. Prvá polovica ma vcelku bavila, ale potom sa to začalo zvláštne motať, príbeh stratil ťah na bránu a vo finále som bol rád, že to už konečne skončilo. Film z kategórie - v nedeľu poobede, ak zaspím nevadí. 50% Amazon ()