Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

PoprockCZ

Nejvtipnější scéna byla klasicky vyzrazena v traileru a zabírala jen kratičký zlomek celého snímku. Viděla jsem anglickou verzi, takže i to mohlo trochu ovlivnit vtipnost vyznění filmu (český dabing je prostě nejlepší), nicméně i tak tam nebylo mnoho momentů, které by mě upřímně rozesmály nebo dojaly, tak jako v jedničce. Přitom téma puberty je emocionálně nabité jako blázen. Celkově dvojku hodnotím jako fajn film, ale již nic průlomového. ()

Recenzos

Mohu s klidným svědomím konstatovat, že počáteční obavy z toho, jak bude pokračování filmu v Hlavě vypadat, ze mě nakonec opadly během prvních deseti minut. Snímek si mě opět získal svou dojemnou úvodní hudbou, a úvodem, který je za mě jedním z nejlepších ve filmové historii. Film si mě získal a některé situace, kterým čelila Riley, mi hodně připomněli mě samotného v jejím věku. Příběh o jednom soustředění, které zamotá jejím životem i emocemi byl vypiplán do nejmenších detailů. Pixar nadělil kvalitní pokračování v době, kdy si Disney prochází brutální strugglem, a myslím že i to že snímek může trefit magickou hranici 1.5 milionu vydělaných dolarů je velkým plusem. Tento film doporučuji všem věkovým kategoriím. ()

diax3

Já jsem asi výjimka, ale V hlavě mi tak skvělý nepřipadá. Uznávam sice, že ten nápad o postavičkách v mysli je super, ale ty příběhy takový z nějakého důvodu nejsou. Přišlo mi to s tou pubertou a tajemstvími o něco lepší než jednička, ale nějak mě to taky nechytlo. ()

Marcecek

V hlave 2 nato ide rovnako, zábavne, hravo s dobrými nápadmi, ale rovnakou kostrou príbehu, čo môže byť kvalitatívne dvojsečná zbraň, na jednu stranu prečo meniť niečo čo funguje, na tú druhú prečo to neskúsiť aj inak, originálne. Teraz už všetci vieme, že a je správne, že sázka na istotu vyšla a tržbami film s nadsázkou šliape na päty Avatarom. Decká budú spokojné, aj keby ste im pustili rovnaký príbeh 10x za sebou a hnidopichom sa nepáčila ani jednotka. A znova keby toto bola jednotka, tak dám 5*. Bavil som sa veľmi a smial dosť, je znovu jazda, ale už trpí syndrómom druhých pokračovaní a postráda originalitu. Je to rodinná skvelá zábavná animovaná komédia, povinnosť a kino zážitok potencuje, ale tentokrát mi to vychádza z uvedených dôvodov na 4*. ()

DK197

Jako jo pořád to je fajn. Smutné scénky fungují stejně tak jako ty vtipné. Nové postavy zajímavé. Ale nebudu zastírat, že jsem čekala malinko víc. Jak už zmínili někteří jiní, příběh v podstatě kopíruje vzorec z prvního dílu. A ke konci už je to maličko zdlouhavé... Škoda. Ale dívat se na to rozhodně dá. A mezi animáky to patří k tomu lepšímu, co máme. ()

ELV15

Výtržníci (F10, M12) hodnotí 8/10. // Převládá mírné zklamání. Po bezchybné jedničce byla laťka mého očekávání posazena příliš vysoko. Trojka jasná. ()

KuceraJohny

Extrémně zajímavý koncept, který tvůrci vymysleli, skončil o něco hůř než jednička. Samozřejmě se nejedná o nic hrozného, ale o chlup jsem se bavil více při prvním filmu. I tak se, ale jedná o skvělý film, který většině nabídne přesně to co chtějí. Je to i dost vtipné a to nejen pro děti. Nové emoce jsou z většiny zajímavé a zajímavým způsobem vše rozšiřují. Vlastně to má i dostatečnou hloubku, která nemate děti, ale zaujme i dospělé. Já osobně jsem byl rád za fakt hezké "záběry" z hokeje, které bych v animovaném filmu skutečně nečekal. Ještě s takovou precizností. ()

soukyd33

Čekal jsem více. Dost to kupíruje první díl, a to je škoda. Diváka tak nic nepřekvapí. Nové postavičky a emoce to nezachrání. Film utekl jako voda, a nic zvláštního se nestalo. Humor zde víceméně chybí. Poznámka: Myslím, že i pro děti je složité to pochopit. Hvězdiček 2 ()

prostoreka

Ja som tak nešťastná, že musím dať takéto hodnotenie. Milujem animáky, Inside out 1 ma neuveriteľne bavila, ale dvojka... Nuda, sem tam som sa zasmiala, ale stále som pokukovala, kedy to skončí. Rozobrať Pubertu počas 3 dní hokejového kempu nebol šťastný nápad a naozaj tomu chýbal ten krásny humor a dej z jednotky. ()

Jenda1cz

Měl jsem od V hlavě 2 vysoká očekávání a zůstal jsem trochu zklamán. I tak si však animák čtyři hvězdy zaslouží, například za vynikající začátek. Několik zajímavých nápadů mi udělalo radost a je možné, že další paralely s mozkem jsem nepochopil. Celé potlačení emocí na mě ale působilo dost těžkopádně a dokážu si představit, že by se v tomhle směru ubíral film zajímavějším směrem. Ať už například tím, že by emoce dále ovlivňovaly dění ve vnějším světě nebo že bychom do vnějšího světa měli větší vhled. ()

Thalin

Jednička nastavila laťku dost vysoko. A pokračování úspěšných filmů jen málo kdy dosáhnou stejných nebo lepších kvalit. A V hlavě je toho důkazem. Ten film není nijak špatný, ale zkrátka není tak dobrý. Riley je už v pubertě a to na sebe navaluje nové situace a problémy. A s nimi přicházejí nové emoce a kompletně ji ovládnou. A mě to zkrátka celou dobu vůbec nedávalo smysl. Proč se objevili tak najednou a všichni, ne třeba sem tam jeden? Zmizí někdy? A proč je má očividně v hlavě jen Riley, i když i tyhle emoce (jako spoustu dalších) má občas každý? Proč tedy není její hlava plná dalších emocí, které občas ovládnou konzoli? Stejně tak nechápu, proč emoce všech kolem ní vypadají podobně, jako jejich nositelé, ale jen u Riley ne. Dvojka navíc poměrně dost mapuje průběh jedničky. Problém na velitelství, putování myslí, zmatená a naštvaná Riley, která si neumí bez Radosti očividně vůbec poradit. Zkrátka nic nového. Spousta nových postav v podobně ostatních dětí a dalších mi přišly spíš rušivé, i když chápu, proč tam byly. Tady je zkrátka vidět ta snaha z trháku vytřískat víc a víc i s rizikem pokleslé kvality. Mělo to začít a skončit prvním dílem. Sice to není nijak  špatné, ale působí to trošku zbytečně. ()

DFA

O niečo slabšie ako jednotka, no stále kvalitné pokračovanie. Nové emócie poslúžili ako príjemné oživenie príbehu. ()

RadaRAW

Musím říct že jsem byl velmi příjemně překvapen. Dokonce nejspíš tento film použiju jako nástroj až mé děti budou v pubertě, poněvadž je to dobrý opener, aby se s nimi o tom rodič mohl začít bavit. Jinak sám o sobě je to prostě kvalitní Pixarovka s stále dobrým nápadem a po pár zklamání doufám že se tímto vrátí tato kvalita do jejich repertoaru. Hlavně kvůli dalšímu dílu úžasňáků. ()

MoziMedve

Pokud vememe v potaz "pokračování" od Pixaru, řadí se tohle mezi ty lepší, přes to ale nechápu ten povyk co byl když film uvolnili v kinech a ani si nemyslím, že je film lepší než jednička. Prakticky jde o to, že Riley se chystá na střední a obává se změny. Ta sebou přinese úzkost a další emoce které hrají max druhé housle a filmu prakticky nic nepřidají. Pokud chcete na něco koukat s dětma, tak to není špatné, ale film ani není nijak extra zapamatovatelný. ()

Miroslav.Zac

Velmi podobné jedničce, fanoušci jedničky (děti) o něco vyrostli a tím pádem i hlavní hrdinka řeší jiné "problémy" než v jedničce, což je fajn, protože se s ní původní fandové můžou snáz ztotožnit. ()

Snowfire

Asi sme sa v kine zišli len ľudia, čo už si odžili záchvat paniky/úzkosti - jedno oko v sále nezostalo suché. Kopec super nápadov - môj top bol brainstorm - a páčilo sa mi, ako dostali Disgust (Znechutenie) a Fear (Strach) viac priestoru než v jednotke. Envy (závisť) fest roztomilá, prosím si plyšáka! ()

Phosphorus

Tak popravde, najprv som bol skeptický z minimálne dvoch dôvodov. Poprvé, trailery a teórie mierne naznačovali, že by sa mala riešiť Rileyina sexuálna orientácia. Podruhé, nakoľko sequel vychádza po 9 rokoch, budí to dojem toho, že Pixar nemá nápady, tak melie z posledného a bude to niečo veľmi priemerné, čo má za cieľ len pritiahnuť ľudí do kín a nič viac. Našťastie ani jedna z obáv sa nenaplnila. Film sa mi veľmi páčil, výborne som si pri ňom oddýchol a veľmi dobre nasmial (z toho trapasu napríklad;). Vizuál je lákavý, na celú tú techniku, hravé vyobrazenie ľudskej mysle a milé postavy sa príjemne pozerá. Dôležité však je, že to nie je všetko. V čom takýto film vynikne sú myšlienky, ktoré ponúka (či už priamo alebo nepriamo). Tu boli naozaj dobré, neprvoplánové, naposledy som to tak pociťoval pri Duši. Nie nadarmo tak priemer osadenstva v kine bol cca 16-20 rokov. Ešte musím pochváliť slovenský dabing, ktorý ja veľmi nemusím, ale tento sa počúval prekvapivo fajn. Tak nám ostáva dúfať, že štúdio okrem kvalitných pokračovaní bude ešte schopné priniesť aj kvalitné nové nápady. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

12.08.2024

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (více)