Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. (Bioscop)

Argondia

Moc jsem se na tenhle film těšila, ale asi po půl hodině jsem se začala ukrutně nudit a už to nepřestalo. Nuda a šeď. Neskutečně prkenné zklamání. ()

gemi

Wow! Když jsem viděl ty úchvatné exteriéry a celkovou vizáž filmu v prvních minutách, tak jsem se křižoval, aby se to nepodělalo, aby nedošel dech, aby to vydrželo až do konce. Kvalitní scénář s přehlednou zápletkou a vizuál odpovídající áčkové produkci Netflixu. Neuvěřitelné. Nejlepší české sci-fi od Návštěvníků. Taková hodně silná česko-slovenská epizoda Black Mirror. Překvapily mě všude anglické nápisy, ale dává to smysl, tohle je světová produkce. A celé (scénář vč. režie) to spáchal mladý Brňák jako svoji prvotinu. Nemám slov. ()

Psycho.R

Ke slovu se v poslední době hlásí mladí, odvážní a progresivní tvůrci. A je tomu tak dobře. Sice jde o krimi, možná spíš thriller ve sci-fi kabátku, ovšem i samotnému detektivnímu žánru pomáhá v originalitě ona vědeckofantastická myšlenka o právu na celý život. Samozřejmě je vidět, že limit financí je znát, ale na druhou stranu je videt každá otočená korunka. Vidím tu lehkou inspiraci v Minority report, coz je muj hodně oblíbený film. Hudba je profesionálně zakomponovaná, stejně jako citlivé vytvoření soundtracku, který nebývá u českých filmů moc častý. Prace s kamerou je velmi dynamická a samotný kameraman se nebojí do toho jit, místo tradiční statické kamery. Herci jsou pečlivě vybráni, Hádek s Neužilem perfektní, jen Mohylová nemá co hrát, protože ji to scénář nenabízí. Film je koncipován tak, aby uspěl v zahraničí, proto nejsou jmena tradiční česká a nápisy bývají převážně v angličtině a já přeju, aby se diky tomu film zaplatil a my mohli příště dostat třeba ještě něco odvážnějšího. Ps. Morální zamyšlení o závěrečném osudu Hádka je příjemný bonus. ()

vikino1

Minority Report po Česku. Co naplat, že future svět je vyzobrazen suprově - všechny ty vychytávky a tak, když dobrou detektivku dělá především příběh. A tady je kámen úrazu. Co můžeme chtít po detektivce o 7 postavách, kde (když máte opravdu nakoukáno), tak vo co de, Vám musí být jasné po 20 minutách. ()

Likan7

Krásný vizuál, který obstojí i na světové poměry. Trochu Minority Report, trochu Blade Runner. Jenže co z toho, když je to celé prázdné a nudné? Scénář nefunguje i na nejzákladnějších rovinách, postavy mě nezajímaly, příběh už vůbec ne. Velká škoda, protože ten vizuál je zajímavý, hravý a kdyby dostal i příběh, byla by to neskutečná pecka. ()

Kingjiri

Cenim pokus o český scífko, což je žánr, do kterýho se tady téměř nepouštíme. Je to však kvůli finanční náročnosti těhlech projektů vcelku pochopitelný a nakonec na to z části dojel přes veškerou snahu i Bod obnovy. Zajímavejch scifi exteriérů / interiérů nebo akčních scén je po skromnu, takže se scénář soustředil hlavně na příběh. Vzniklo tak ukecaný scifi s nepříliš originálnim příběhem. Nicméně je potřeba ocenit aspoň těch pár vizuálně zajímavejch scén, povedenou hudbu nebo filmařinu, který místama dosahovaly hollywoodskejch rozměrů. S většim rozpočtem moh vzniknout hodně zajímavej počin. Rád bych dal čtvrtou hvězdu, jelikož se jedná na český poměry o něco nevídanýho, ale s výjimkou úvodu jsem se po zbytek stopáže spíš nudil a čekal jsem trochu víc, tři hodně silný hvězdy. ()

Domineus

Na naše pomery veľmi odvážny film, ktorý má síce bavil, no na druhú stranu asi nijak výraznejšie nenadchol tak, aby som mal potrebu sa k nemu niekedy zase vrátiť. Spracované to bolo za mňa na výbornú a z tohto pohľadu nebolo čo vytknúť, avšak dejovo by to predsa len mohlo byť lepšie. V tomto smere sa to totižto nijak zvlášť nelíšilo od iných českých detektíviek, čo bola trochu škoda. A na to, že rozuzlenie bolo pomerne očakávané, trvala tá cesta k nemu celkom dlho. Určite je treba pochváliť ambicióznosť tohto projektu, ale z celkového hľadiska to bol za mňa iba trochu lepší nadpriemer. V CZ/SK ale určite jedno z najlepších diel posledných rokov. 60% ()

Metalicum

Tezko se mi to hodnoti. Tancuje si to mezi high concept sci fi se snahou o majestatni vizualni zpracovani (coz se pres nizsi rozpocet sem tam i dari) a zanrove silne ukotvenou (ctete klisoidni) krimi paperback divacky vdecnou lehkou podivanou. Diky tomu to uplne stopro nefunguje ani v jedny rovinne. Ale ja si to uzil, jsem rad, ze lidi od nas taky obcas zkusi udelat neco zanrovyho. To je super. ()

TOMEK17

4/10. Rozhodně cítíme vliv Blade Runnera a Minority Report, ale bohužel zde není žádný Philip K Dick. Režisér klade velký důraz na techniku ​​a výzdobu, ale nedaří se mu obsadit hlavní postavu schopnou projevit emoce. Prázdný výstřel. Naprosto předvídatelný příběh, jednoznačné, rychlé, jednoduché. Přesně tohle by udělali v Hollywoodu tak před 15-20 lety a všichni by to ocenili. [57.KVIFF] ()

Vikta

Konečně Český film, který není "romantická komedie" se všema těma Geislerkama, Macháčkama, Liškama, Vilhelmovýma, Klusama a podobnou Hřebejkovou skvadrou... Jop, trochu jsem to asi nadhodnotil, no a? ()

Chrysopras1

Po šedesáti letech tu máme české scifi. A je lahodné jak čerstvé amarouny. Propracovaný vizuál, neotřelý scénář a solidní herecké výkony. Cením obsazení hlavní role méně známou A. Mohylovou, která mě velmi mile překvapila. Matěj Hádek skvělý jako vždy. No a ta poselství, co jsem tam nacházel, mi odvařila mozek. Ale abych jen nechválil, trošku bych očekával otevřenější konec s hangoverem, aby si to divák domyslel sám. Avšak kvalita celého snímku mě nepřestává udivovat, opravdu pěkný počin. To je aspoň reklama české kinematografie! ()

RAFT

První český sci-fi film. Aneb, dost mi film připomínal potomci lidí a blade runer. Prostě na české poměry ,zase po dosti dlouhé době, kvalitní český film. První film mladého režiséra ,snad něco do budoucna natočí. Herecké obsazení dobré. Za mě 80% ()

LdaVinci

Já jsem nadšenej! Měl jsem pocit, jako bych byl svědkem něčeho výjimečného. Naprosto jsem se vtáhl do filmu a toho elegantního krásného vizuálu. Parádní detektivka s nádechem scifi. Kamera a audio naprosto parádní- smekám zvukařům a skladatelovi. Rovněž vyzdvihuji herecké výkony všech zúčastněných a vypichuji Andreu Mohylovou, pro kterou je tento film její debut. Chci moc poděkovat tvůrcům a režisérovi Robertu Hlozovi, pro něhož je tohle první celovečerák, za odvahu a píli, kterou do tohoto snímku vložili. Díky! :) ()

scarlock

Ceske sci-fi s mensim ansablem hercu vysel za me skvele. Drobnosti vizualni byly paradni. Preci jenom to neni budoucnost daleka, takze me mrzi ze z cyberpunku tam byl jen nastin. Kazdopadne zajimava myslenka ne asi plne raritni, ale o to vice uchopitelna. ()

Niflheim

75 %. Ačkoliv jsem se před zhlédnutím vyhýbal podrobnému čtení recenzí, obecná hodnocení Bodu obnovy se shodovala v tom, že jde o dílo s „úchvatným vizuálem a průměrným scénářem“. Když jsem tuto premisu při sledování podvědomě držel na mysli, víc a víc se mi postupně zdálo, že scénář není až tak tupý (morální/etický přesah, úvahy nad povahou smrtelnosti, neprvoplánová zápletka) a řemeslně nacházím tu více, tu méně technické nedokonalosti (střihy, lipsync). Což o to, ta vizualizace je vskutku úchvatná a co do opulentnosti, barev, nasvícení a kulisáctví zjevně inspirována Villeneuvem (a zřejmě nejen jím). Některé představy blízké dystopické budoucnosti mi nicméně přišly, že si vzájemně odporují: ale co já vím, jak bude vypadat výstavba a technologie za pět let, natož za dvacet? A jestli ve střední Evropě budou na ulicích automaticky převládat anglické nápisy… Bavila mě práce s muzikou, hezky pojila, nebyla invazivní a Debussyho motivek snímkem v různých variantách pěkně prostupoval. Kvituju také jistou neohleděnost herců, resp. fakt, že se nesázelo na ksichty, ale filmařinu. Sečteno podtrženo, dávám slabší čtyři hvězdy: solidní a ambiciózní debut, kterému sice k dokonalosti a absolutní konkurenceschopnosti s hollywoodskou žánrovou produkcí ještě jeden větší krok chybí, ale našlápnuto má více než dobře. ()

šakal007

Vůbec nejsem zklamaný. Stojí za to film vidět, ale 75% hodnocení na #ČSFD je přehnané. Je to film, který vypadá jako světový, ale bohužel zůstává českým. Kulisy jsou ohromující, námět zajímavý, ale scénář zoufale slaboučký. C'est la vie, jak říká jedna z postav. Patriota těší, že i v technologicky vyspělejším Česku budeme mluvit nejen anglicky, bude existovat IKEA a bude se pít kafe a kouřit tabák :) ()

noizcore

Skvělý vizuál s průměrnou detektivní zápletkou. I tak se ale jedná (v rámci české kinematografie) o zázrak. 7/10 ()

DrSixhead

A pak že to nejde. Audiovizuálně perfektní snímek z naší malinké země, jenž jednoznačně dává naději naší kinematografii, zejména hlavně po spoustě trapnokomediích s Langmajerem. Z hlediska scénáře avšak film nijak ve sci-fi žánru nevybočuje, ba naopak si bere hodně prvků z klasických sci-fi filmů (Blade Runner, Já robot,...). Taktéž je scénář vcelku klišovitý a má pár výrazných děr. Avšak herecké výkony jsou skvělé, zejména   Andrea Mohylová a Václav Neužil ml.. Podtrženo, sečteno tu máme lehce nadprůměrný film, jenž na druhou stranu v naší kinematografii nemá jindy obdoby. Smekám klobúčik. 8/10 ()

misar3

Chvílema jsem přestával věřit, že sleduji český film. Škoda, že to v kinech u nás prošumnělo. Nápadité futuristické výdobytky a solidní příběh vám dodají naději, že český film není mrtvý. Do reality vás pak ale vrátí pár dialogů, u kterých člověk zase zbystří a uvědomí sí, že jsme pořád v Česku a herecky máme co zlepšovat. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky