Pes baskervillský

(TV film)
  • Velká Británie The Hound of the Baskervilles (více)

Sir Charles Baskerville nie je len tak niekto. A má dobrého priateľa, detektíva Sherlocka Holmesa. Charles má zvláštne postavenie v rodine anavyše jeho usadlosť sužuje krvilačný pes, ktorý v bažináchj číha na tie správne obete... (oficiální text distributora)

Horácius

Paráda. Skvělá hudba a atmosféra, sympatičtí herci. Ne že by se to povedlo příliš často, ale tady televizní produkce poráží mnohý nabubřelý velkofilm. Tohle dílko jsem viděl několikrát v kině a pak také v televizi, ale má to prostě něco do sebe víceméně se to ani neokouká, i když první shlédnutí je vždy neopakovatelné. Lze jedině doporučit. 85%. ()

Agnostik

Naprosto nejlepší a doposud nepřekonané zpracování známého příběhu na /nejen/televizních obrazovkách.Tajemná a strašidelná atmosféra dovedená v dokonalost,která ani po letech neztrácí ze své síly,kdy jsem jako kluk tiše schován při otevřených dveřích obývacího pokoje nasával atmosféru tohoto díla. ()

Wez

Jako chlapec jsem na tomto filmu byl se svým nejlepším kamarádem v kině a moc od toho nečekal-respektive rodiče mi říkali,že je to nic moc film-ovšem nevěděli,že toto bylo nové zpracování-a...Nejlepší zpracování této literární klasiky,jaké jsem viděl-když pominu celou plejádu výborných herců-ať už se jedná v našich končinách notoricky známého Martina Shawa(Doyle z profesionálů),vždy překrásnou Glynis Barber(agentka Makepeace),Nicolase Claye(jinak rytíř Lancelot z Excaliburu) nebo Denholm Elliotta a Ronalda Laceyeho(oba dva Dobyvatelé ztracené archy) a pominu veškeré exteriéry,které i tak byli na výbornou,tak interiéry kopou do prdele-i když jsou kolikrát studiově udělané-v tom mi právě připadá to kouzlo filmů studia universal,v kterých možná v tomto díle vidím podobnost-v dobrém slova smyslu-napětí a hororová atmosféra z toho čiší každým coulem...A i když se to místy rozchází z literární předlohou(mojí maličkostí notoricky známou),tak na druhou stranu ji to věrně kopíruje-takových dobrých 90%... ()

KarlosK

Jedna ze zdařilých verzí tohoto filmu. Tajemná atmosféra a fosforeskující pes–zabiják jsou skutečně působivé a na dlouho se mi vryly do paměti. Povedené je i obsazení jednotlivých postav, s jedinou výjimkou. Tou je role mladého lorda Baskervilla v podání Martina Shawa. Drsný polda Doyle z Profesionálů mi přece jen do role ohroženého aristokrata příliš nesedí. ()

baron156

Moje první verze tohoto zajímavého díla. Atmosféra je dobře HOROROVÁ a tajemná. Jeden z nejlepších Holmes filmů. ()

Rankir

Z hlediska atmosféry tak působivá a skvěle obsazená adaptace, že rád prominu i mírně upravený závěr, který s původním románem A. C. D. zase až tolik nekoresponduje. Dlouho jsem čekal na to, až některá z českých televizí tenhle film znovu uvede a obával jsem se, že budu zklamán - o to více jsem byl potěšen, že ačkoli "ohnivý pes" už zdaleka nepůsobí tak démonicky, celek stále funguje tak, jak má. ()

-krusty-

EHF: Tohle zpracování holmesovského příběhu se sice zdaleka nedrží Doyleovy předlohy, ale přesto nemám námitek a decentní změny/rozdíly přežiju. Děj je přizpůsoben filmovému tempu, takže výstřel na sira Henryho, Holmesovo všudybylství v převleku a spousta dalších "vylepšení" nenarušují solidně utíkající děj, plný zvratů a akce. Děj samotný je notoricky známý, takže jako plus zmíním povedené ex/interiéry a hlavně exkluzívní výběr herců. Holmes, Dr.Watson, "profesionál" sir Baskerville, "Makepeaceová" slečna Stapletonová či paní Barrymoreová (známá z "Jistě, pane ministře")...ti všichni zasluhují absolutorium, stejně jako CZ dabing... Iana Richardsona jako Holmese bych přirovnal k Mooreovu Bondovi - stylový, přesto s jemnou příchutí humoru! Skvělé, byť ne věrné zpracování klasiky. ()

Udet

..opravdu asi to nejlepší zpracování toho nejděsivějšího případu Sherlocka Holmese.. ..nooo, na to že jde vlastně ,,jen'' o TV- film je to maximálně povedené. Ulice viktoriánského Londýna, anglická vesnička, staré venkovské šlechtické sídlo i Velký grimpenský močál jsou přímo nabité atmosférou.. Ian Richardson coby Sherlock Holmes je skvělý představitel svého hrdiny, Martin Shaw jako anglický aristokrat mi ale zrovna moc neseděl, nikoliv hereckým výkonem ale svou vizáží, přece jen se k postavě typu Doylea hodí lépe.. Napětí je zde pořádná dávka a pes..? ..je to jednoznačně nejděsivější monstrum z baskervillských kleteb.. .všem kdo se chtějí bát lze vřele doporučit.. ()

bohus75

Čím menší rozpočet, tím lepší výsledek. Velice zdařilá adaptace může sázet na kvalitní obsazení a perfektní atmosféru, kterou je přímo naditá. Jen se divím, že se psem rovnou nezatočil sám Doyle... ()

Jirkacek

Vrrrrr.....vrčí svítící čokl. Brrrrrrrr.....říkám já, při pohledu na blata, na kterých se odehrávaly nejdůležitější části snímku Pes baskervillský. Kdysi dávno jsem četl knihu Arthura Conana Doyla a viděl ještě jednu verzi tohoto příběhu o prokletí rodu Baskervillů a byl jsem jím doslova nadšen. Se zatajeným dechem jsem hltal až hororový detektivní příběh, oči se mi mihotaly ( při čtení knihy ) po řádcích textu, zorničky se mi rozšířily ( při sledování TV ) nejen během útoků psa na již zmíněných blatech. Byl jsem zvědav, jestli sir Charles Baskerville přežije pečlivě naplánovanou vraždu, ale především mne vždycky bavilo sledovat při práci slavného detektiva Sherlocka Holmese a jeho přítele Dr. Watsona, které jednoho dne navštívil Dr. Mortimer. Ten je informoval o záhadné smrti svého pacienta Charlese Baskervilla, jehož předek Hugo kdysi unesl jednu dívku a která mu ale utekla z jeho zámku. Zhýralý šlechtic ji pronásledoval až na zrádná vřesoviště čili blata, kde jej zabil velký černý pes. Šelma se od té doby stala prokletím rodu Baskervillů a další obětí se měl stát synovec Henry, který do Londýna přijel z Ameriky, aby převzal dědictví. Jeho postavu si zahrál Martin Shaw, kterého jsem znal ze seriálu Profesionálové, ale další jména dalších herců mi nic neříkali. Až na jednu výjimku, ke které se ještě dostanu. Děj pokračoval příjezdem Watsona, Mortimea a Henryho na rodové sídlo v jihozápadní Anglii, kde se k mé spokojenosti do události zapojila ona mnohokrát zmíněná blata a mlha, která je s příchodem večera zakryla nepropustným hávem. Holmes zůstal v Londýně, čímž vlastně vnesl jakési malé zmatení do mé hlavy. Postupně se k hlavní linii příběhu začaly připojovat vedlejší události, jako například útěk vraha Selden z vězení a seznamování se se sousedy z okolí zámku. Mezi nimi byla také lovec motýlů Stapleton a jeho sestra, nádherná to žena, kterou zahrála Glynis Barber. Ta byla onou druhou známou tváří, kterou jsem vídával v seriálu Dempsey a Makepeaceová a strašně moc se mi tehdy líbila. Každopádně se do ní zamiloval také sir Henry a od té doby události nabraly na obrátkách, vše se ještě více zamotalo, zemřel další člověk a .....Další děj prozrazovat nebudu, abych vás nepřipravil o napětí, které doslova vystupovalo spolu s mlhou do našeho obýváku, brrrrr. Podle mého názoru je tento příběh jedním z nejlepších o Sherlocku Holmesovi a jeho případech, přičemž mi nejvíce imponovala ona tajemná atmosféra zamlžených vřesovišť staré dobré Anglie. A tak velmi rád uděluji filmu Pes baskervillský čtyři blaťácké hvězdy ****. ()

PanIncognito

Tato filmová adaptace slavného výtvoru o Sherlocku Holmesovi je solidní. Nutno konstatovat, že ponurost je slabá, ovšem nechybí zde napětí a obsazení, které budí úctu. Jen je škoda nevyužité tísnivé atmosféry, kterou venkovská blata bezpochyby mají. :) (viděno s dabingem) ()